Sve više raspoloženih

Branimir Korać • utorak, 30.10.2007.

Proteklog tjedna Hrvati su u europskim košarkaškim prvenstvima odigrali sveukupno gledano najbolje dosad. Prvo ime među našim internacionalcima je svakako prošlosezonski član Cedevite Hrvoje Puljko koji se u Slovačkoj opasno približio granici od 40 poena. Osim pregleda odličnih učinaka Hrvata u Slovačkoj, donosimo vam i pregled nastupa gotovo svih naših igrača koji igraju van Hrvatske...

Austrija

Milan Stegnjaić (Oberwart 4-2): Oberwart dobro napreduje u austrijskom prvenstvu i drži treće mjesto s omjerom 4-2. U posljednjem susretu na svom je parketu nadigrao Kapfenberg Bullse 91:69. Naš krilni centar na parketu je proveo 26 minuta i ubacio deset poena (4/6 za dva, 0/3 za tri, 2/2 slobodna) i bio prvi skakač susreta s deset skokova od čega pet u napadu.

Marko Morić (BC Vienna 0-6): Vienna našeg Marka Morića još uvijek traži prvu pobjedu. U šestom kolu upisan je novi poraz i to na domaćem parketu protiv Arkadije 85:69. Morić je bio najbolji pojedinac kod Bečana s ubačenih 14 poena (6/10 za dva, 2/4 slobodna) uz osam skokova i dvije blokade za 23 minute.

Bosna i Hercegovina

Dženan Rahimić (Bosna ASA BHT 3-0): Bosna je u trećem kolu prvenstva BiH svladala u gostima Posušje 80:71. U očekivanoj pobjedi studenata istaknuo se Dženan Rahimić koji je igrao 21 minutu i s 19 poena bio najefikasniji igrač susreta.

Marin Vrsaljko (Posušje 1-2): Bosna je očekivano bila prejaka za momčad Posušja. Domaćin se dobro borio, nije dozvolio Sarajlijima značajnije odvajanje, ali na kraju je ipak poražen. U dresu Posušja Marin Vrsaljko susret je završio s tri ubačena poena.

Toni Dijan (Široki Prima pivo NLB 1-6) 7 utakmica, 25 minuta, 7.4 poena, 3.7 skokova: Široki Prima pivo u sedmom kolu NLB lige ubilježio je poraz na gostovanju kod Cibone 94:78. Toni Dijan dobio je velikih 31 minutu te ubacio devet poena (1/4 za dva, 1/2 za tri, 4/4 slobodna) uz četiri skoka.

Siniša Štemberger (Široki Prima pivo NLB 1-6) 7 utakmica, 32 minute, 13.9 poena, 1.4 skok, 1.9 asistencija, 1.0 ukradena lopta: U porazu od Cibone Štemberger je bio među najboljim pojedincima kod Širokog. Igrao je 23 minute i ubacio 15 poena (2/3 za dva, 3/7 za tri, 2/4 slobodna) i uhvatio dva skoka te ukrao dvije lopte.

Šime Špralja (Široki Prima pivo NLB 1-6) 6 utakmica, 21 minuta, 9.5 poena, 4.8 skokova: Zbog problema s bubrezima, Šime Špralja nije igrao protiv Cibone, a na parketu ga neće biti oko četiri tjedna.

Ivan Tomas (Široki Prima pivo NLB 1-6) 7 utakmica, 36 minuta, 15.9 poena, 2.2 skoka, 7.0 asistencija, 1.0 ukradena lopta: Tomas protiv svog bivšeg kluba nije bio na dosadašnjoj visokoj razini. Iako je odigrao korektno, nije ubilježio očekivano visok učinak i za 31 minutu ubacio je 11 poena (1/4 za dva, 2/6 za tri, ¾ slobodna) uz dva skoka i četiri asistencije.

Željko Župić (Široki Prima pivo NLB 1-6) 7 utakmica, 20 minuta, 5.6 poena, 3.9 skokova, 1.3 ukradena lopta: Župić je protiv Cibone dobio 17 minuta i ubacio pet poena (2/4 za dva, 0/4 za tri, 1/2 slobodna) uz pet skokova od čega četiri u napadu.

Marko Bulić (Široki Prima pivo NLB 1-6) 1 utakmica, 19 minuta, 11.0 poena, 2.0 asistencije: Problemi s ozljedama Marka Bulića se nastavljaju. Protiv Cibone nije zaigrao, a razlog je ruptura mišića koja će ga na četiri tjedna odvojiti od parketa.

Ivan Perinčić (Široki Prima pivo NLB 1-6) 7 utakmica, 24 minute, 10.3 poena, 4.7 skokova: Perinčić je u Zagrebu bio među boljim gostujućim pojedincima. Za 35 minuta ostvario je double double ubacivši 11 poena (1/7 za dva, 2/5 za tri, 3/4 slobodna) uz 11 skokova što mu je najviše ove sezone.

Cipar

Domagoj Vidaković (Keravnos 1-0): Odigrani su susreti prvog kola ciparskog prvenstva. Naš Domagoj Vidaković s Keravnosom startao je uvjerljivom pobjedom protiv Achilleasa 72:42, a Vidaković je ubacio osam poena uz dvije ubačene trice.

Alen Trepalovac (AEK Larnaka 1-0): Nakon što je otpušten iz AEL Limassola, Alen Trepalovac ostao je na Cipru i potpisao ugovor s momčadi AEK-a iz Larnake. U susretu prvog kola ciparskog prvenstva AEK je svladao na svom parketu Omoniju 72:62, a Trepalovac je ubacio dva poena.

Francuska

Hrvoje Perinčić (Hyeres Toulon 3-2) 5 utakmica, 33 minute, 9.2 poena, 5.6 skokova, 1.0 osvojena lopta: Toulon je u petom kolu Ligue Pro A na svom parketu svladao Vichy 65:52. Naš Hrvoje Perinčić odradio je solidnu utakmicu i za 33 minute ubacio deset poena (2/8 za dva, 2/4 za tri) uz sedam skokova.

Marin Prskalo (St. Vallier 1-6) 7 utakmica, 18 minuta, 7 poena, 2 skoka, 2 osvojene lopte: St. Vallier našeg Marina Prskala i dalje drži posljednju poziciju u Pro B. U sedmom kolu upisao je poraz na gostovanju kod sedmoplasiranog Nanterrea s visokih 102:75. Prskalo je za 23 minute ubacio 14 poena (7/10 za dva) uz dva skoka i četiri osvojene lopte.

Njemačka

Branimir Longin (Oldenburg 4-2) 6 utakmica, 28 minuta, 9.8 poena, 3.7 skokova, 1.8 asistencija: Oldenburg je upisao četvrtu prvenstvenu pobjedu svladavši na svom parketu Ludwigsburg 75:70. Branimir Longin igrao je 33 minute i ubacio osam poena (1/2 za dva, 2/7 za tri) uz četziri skoka i tri asistencije.

Jasmin Perković (Oldenburg 4-2) 6 utakmica, 30 minuta, 12.3 poena, 6.0 skokova, 1.3 asistencija, 1.2 ukradene lopte: U pobjedi protiv Ludwigsburga Jasmin Perković sudjelovao je 21 minutu s deset poena (3/5 za dva, 0/2 za tri, 4/4 slobodna) i dva skoka.

Perica Šimić (Wolfenbüttel Dukes 1-5) 6 utakmica, 20 minuta, 6.8 poena, 4.7 skokova: Perica Šimić ubilježio je s Wolfenbüttelom novi poraz. Na gostovanju kod Münchena poraženi su 85:77, a Šimić je za 24 minute ubacio šest poena (3/3 za dva) uz četiri skoka i dvije asistencije.

Makedonija

Nenad Delić (Strumica 3-1): Strumica s našim Nenadom Delićem u petom kolu makedonskog prvenstva upisala je poraz od Feni Industrija 74:73. U prvom ovosezonskom porazu makedonskog predstavnika u Fiba kupu Delić je sudjelovao s osam poena. Tijekom tjedna ranije Strumica je s lakoćom na svom parketu nadigrala Vardar 102:63, a Delić je ubacio 16 poena.

Grčka

Ivo Josipović (Kolossos 0-2): Kolossos bilježi i drugi poraz na samom startu grčkog prvenstva unatoč dobroj igri našeg Ive Josipovića. AEL je bio prejak i slavio je 97:76, a Josipović je za 35 minuta ubacio 13 poena (3/5 za dva, 1/5 za tri, 4/4 slobodna) uz dvije asistencije i tri ukradene lopte.

Matija Češković (Kolossos 0-2): U porazu od AEL-a Matija Češković dobio je tek devet minuta. Za to vrijeme ubacio je dva poena (1/1 za dva, 0/2 za tri).

Andrija Žižić (Panathinaikos 2-0): Panathinaikos je iako rezultata sugerira drugačije, lako svladao u Solunu PAOK 74:68. U pobjedi jedne od najjačih europskih momčadi Andrija Žižić nastupio je 23 minute i ubacio sedam poena (2/2 za dva, 3/3 slobodna). Tijekom tjedna Panathinaikos je u Euroligi svladao Lottomaticu 86:83 uz Žižićevih osam poena (1/2 za dva, 6/6 slobodna) za 15 minuta.

Jurica Žuža (Rethimno 1-1): Žužin Rethimno ostvario je prvu prvoligašku pobjedu. Na svom parketu nadigrao je Maroussi sa 71:60 uz značajan doprinos prošle sezone centra Cibone koji je za 20 minuta ubacio 13 poena (1/4 za dva, 1/2 za tri, 8/12 slobodna) uz dva skoka.

Boris Džidić (Halkida): Halkida na svom parketu nije imala većih problema protiv Sportinga i slavila je 87:75. U dresu Halkide 21 minutu na parketu proveo je Boris Džidić koji je ubacio pet poena (1/1 za dva, 1/1 za tri) uz dva skoka.

Hrvoje Henjak (Panorama): Uspješna je bila i Panorama Hrvoja Henjka. U petom kolu svladala je Apollon 70:56, a naš centar nije previše sudjelovao u ovom dvoboju. Zbog problema s brojem osobnih pogrešaka igrao je tek šest minuta i upisao četiri osobne i dvije izgubljene lopte.

Ozren Mišić (Iraklis): Važnu ulogu u Iraklisu i dalje igra Ozren Mišić. Na gostovanju kod Peristerija Mišić je s Iraklisom upisao poraz 90:79, a na parketu je proveo 35 minuta i ubacio 11 poena (4/4 za dva, 1/3 za tri) uz četiri asistencije.

Ivan Škara (Xanthi): Pristojnu minutažu ima Ivan Škara u Xanthiju. U petom kolu Xanthi je bio bolji od Dafnija 77:69, a Škara je za 27 minuta ubacio sedam poena (3/5 za dva, 0/1 za tri, 1/3 slobodna) uz pet skokova.

Mađarska

Srđan Helbich (Nyiregyhazi 1-3) 3 utakmice, 23 minute, 10.3 poena, 4.0 skoka, 1.0 ukradena lopta: Prvu prvenstvenu pobjedu upisali su košarkaši Nyireghyhazija. Na svom parketu nadigrali su MAFC sa 79:71, a Srđan Helbich pružio je doprinos od devet poena (4/5 za dva, 0/1 za tri, 1/3 slobodna) i sedam skokova.

Joško Garma (ZTE 2-2) 3 utakmice, 36 minuta, 18.7 poena, 4.3 skoka, 1.0 asistencija, 1.3 ukradena lopta: ZTE je u tijesnoj završnici s minimalnih 69:68 svladao Kormend. Joško Garma nije bio tako raspoložen kao u prve dvije utakmice te je za 36 minuta ubacio deset poena (4/11 za dva, 0/2 za tri, 2/5 slobodna) uz osam skokova.

Martin Mihajlović (Kormend 2-2) 4 utakmice, 22.8 minuta, 13.0 poena, 6.3 skokova, 1.0 asistencija, 1.3 ukradena lopta: Mihajlović je izgubio i izravni okršaj s Garmom u 25 minuta provedenih na parketu. Ubacio je devet poena (2/5 za dva, 1/3 za tri, 2/2 slobodna) uz šest skokova.

Bojan Lapov (Pecs 3-1) 4 utakmice, 22.5 minute, 10.0 poena, 6.5 skokova, 1.5 asistencija: Vrlo dobro u mađarskoj ligi napreduje Pecs koji je došao i do treće pobjede. Slavio je na gostovanju kod Albacompa 80:69, a Bojan Lapov za 20 minuta ubacio je osam poena (4/4 za dva, 0/1 za tri) uz šest skokova i dvije blokade.

Izrael

Nikola Vujčić (Maccabi Elite 1-0): S prvenstvom su krenuli i Izraelci. Nikola Vujčić odigrao je dobro na samom startu prvenstva u teškoj pobjedi Maccabija kod Ironi Nahariye 90:87. Za 27 minuta Vujčić je ubacio 12 poena (4/5 za dva, 0/1 za tri, 4/5 slobodna) uz osam skokova, pet asistencija i dvije ukradene lopte. U pobjedi Maccabija u prvom susretu u Euroligi protiv Le Mansa 74:71, Vujo je za 31 minutu ubacio 14 poena (5/6 za dva, 1/1 za tri, 1/4 slobodna) uz šest skokova, šest asistencija i dvije ukradene lopte.

Italija

Dalibor Bagarić (Upim 2-5) 7 utakmica, 13.3 minute, 4.3 poena, 3.4 skoka, 1.0 osvojena lopta: Upim nastavlja s lošim igrama u talijanskom prvenstvu. U sedmom kolu poražen je na svom parketu od Air Avellina 91:70 posve neočekivano, a Dalibor Bagarić za 12 minuta ubacio je sedam poena (3/4 za dva, 1/4 slobodna) i dva skoka.

Roko Leni Ukić (Lottomatica 4-3) 7 utakmica, 28 minuta, 11.8 poena, 3.2 skoka, 1.3 ukradena lopta, 3.8 asistencija: Neočekivan poraz upisala je i Lottomatica koju je u Rimu nadigrao Rieti 86:76. U slaboj predstavi Rimljana Roko Leni Ukić za 32 minute ubacio je 16 poena (6/7 za dva, 1/8 za tri, 1/2 slobodna) uz pet asistencija i dvije ukradene lopte. U startnom porazu u Euroligi kod Panathinaikosa 86:83, Ukić je za 34 minute ubacio sedam poena (2/2 za dva, 1/4 za tri) uz dva skoka i osam asistencija.

Litva

Marko Popović (Žalgiris 2-0): U drugom susretu u prvoj litavskoj ligi Žalgiris je pregazio na svom parketu Alitu sa 122:76. Prvi strijelac susreta bio je naš reprezentativac Marko Popović sa 16 poena. Tijekom tjedna Žalgiris je u Euroligi startao susretom s Virtusom u kojem je poražen 81:75. Popović je susret završio s devet poena (0/1 za dva, 3/6 za tri) i dvije ukradene lopte.

Poljska

Kristijan Ercegović (Gornik 2-2) 4 utakmice, 25 minuta, 10.8 poena, 6.3 skokova: Ercegovićev Gornik nije uspio na gostovanju svladati Kotwicu. Domaćin je u tijesnoj završnici slavio 72:69, a Ercegović je za 24 minute ubacio šest poena (2/7 za dva, 2/2 slobodna) uz pet skokova.

Rusija

Igor Miličić (Enisey 0-7): Enisey nastavlja s lošim igrama u ruskom prvenstvu i ima već sedam poraza. U porazu od Triumfa 97:56 Igor Miličić za 28 minuta ubacio je šest poena (1/5 za dva, 0/2 za tri, 4/4 slobodna) uz četiri skoka i četiri asistencije. Za vikend je Miličić odigrao svoju najbolju utakmicu u dresu Eniseya u porazu od Himkija 96:78. Miličić je za 32 minute ubacio 18 poena (2/3 za dva, 4/6 za tri, 2/3 slobodna) uz deset asistencija.

Damir Markota (Spartak St. Petersburg 2-3): Spartak je prošli tjedan u zanimljivom meču svladao Lokomotiv iz Rostova 86:83, a Damir Markota odigrao je dobru utakmicu. Za 34 minute ubacio je 19 poena (4/7 za dva, 1/3 za tri, 8/13 slobodna) uz sedam skokova i dvije asistencije.

Krešimir Lončar (Lokomotiv Rostov 2-3): Krešo Lončar vratio se na parket dobrom igrom u porazu Lokomotiva protiv St. Petersburga. Lončar je igrao 30 minuta i ubacio 16 poena (5/9 za dva, 0/1 za tri, 6/8 slobodna) uz četiri skoka i četiri asistencije.

Nikša Prkačin (Dinamo Moskva 5-0): Moskovski Dinamo i dalje je stopostotan u ruskom prvenstvu. Prošli tjedan teže od očekivanja slavio je protiv Samare 76:71, a Nikša Prkačin nije se istaknuo. Kapetan naše reprezentacije za devet minuta ubacio je jedan poen (0/4 za dva, 1/2 slobodna) uz dva skoka.

Damir Miljković (Spartak Primorje 1-4): Novi poraz upisao je Spartak Primorje i to na svom parketu od Himkija 75:51. Cici Miljković nije briljirao, igrao je 14 minuta i ubacio dva poena (0/2 za dva, 0/1 za tricu, 2/4 slobodna) uz dvije asistencije i tri skoka.

Slovačka

Hrvoje Gašparac (Nitra 2-5) 7 utakmica, 31.6 minuta, 11.7 poena, 2.8 skokova, 3.3 asistencije: Nitra je ostvarila tek drugu prvenstvenu pobjedu svladavši na svom parketu Inter iz Bratislave 87:52. Hrvoje Gašparac igrao je 33 minute i ubacio devet poena uz tri skoka i pet asistencija.

Saša Janković (Nitra 2-5) 7 utakmica, 20.3 minute, 9.3 poena, 5.0 skokova: U pobjedi Nitre doprinos je dao i Saša Janković koji je igrao 29 minuta. Za to vrijeme ubacio je 18 poena uhvativši devet skokova te bio prvo ime susreta.

Ognjen Petrović (Inter Bratislava 5-2) 7 utakmica, 15.9 minuta, 3.0 poena: U iznenađujuće lošoj igri Intera kod Nitre, nije briljirao niti Ognjen Petrović. Za 28 minuta ubacio je tek dva poena.

Antonio Bičvić (Lučenec 4-3) 7 utakmica, 24.1 minuta, 14.1 poen, 2.4 skoka, 1.6 asistencija: Vrijednu pobjedu ostvario je Lučenec koji je u svojoj dvorani nadigrao Komarno 87:81. Dobru utakmicu odigrao je naš Antonio Bičvić koji je za 21 minutu ubacio 16 poena uz šest skokova i dvije asistencije.

Igor Kovačević (Lučenec 4-3) 7 utakmica, 25.1 minuta, 9.7 poena, 2.1 skok, 4.4 asistencije: Osim Bičvića vrlo dobar bio je i Igor Kovačević koji je igrao 24 minute i ubacio 13 poena uz dvije asistencije za Lučenec.

Mirko Ščekić (Lučenec 4-3) 7 utakmica, 28.6 minuta, 8.3 poena, 4.4 skoka, 4.1 asistencija: Iskusni Mirko Ščekić dobio je protiv Komarnog 27 minuta i ubacio pet poena uz šest skokova i pet asistencija.

Ivan Barišić (Komarno 4-3) 7 utakmica, 23.9 minuta, 9.1 poen, 3.0 skoka, 1.6 asistencija: Komarno Ivana Barišića nije uspjelo slaviti protiv Lučeneca unatoč solidnoj igri našeg internacionalca. Za 29 minuta ubacio je deset poena uz pet skokova.

Goran Marić (Komarno 4-3) 4 utakmice, 10.5 minuta, 4.5 poena, 4.2 skoka: U porazu od Lučeneca sudjelovao je i Goran Marić. On je igrao 18 minuta te ubacio šest poena uz šest skokova.

Stipe Pivac (Komarno 4-3) 4 utakmice, 29.8 minuta, 19.5 poena, 8.0 skokova, 1.5 asistencija: Ponovno prvo ime kod Komarnog bio je naš Stipe Pivac. Pivac je nastupio 28 minuta i ubacio 21 poen uz dva skoka.

Dražen Klarić (Svit 5-2) 7 utakmica, 36.1 minuta, 18.4 poena, 8.7 skokova, 2.4 asistencije, 1.0 blokada: Dražen Klarić vodio je Svit do pete prvenstvene pobjede. U svojoj dvorani svladali su Prievidzu 97:82, a naš košarkaš ubacio je 24 poena uz 12 skokova, tri asistencije i dvije blokade.

Darko Pezer (Svit 5-2) 7 utakmica, 29.0 minuta, 9.3 poena, 3.3 skoka, 3.4 asistencije: Dražen Klarić imao je pomoć u Darku Pezeru koji je za 31 minutu ubacio 12 poena uz pet skokova i četiri asistencije.

Hrvoje Puljko (Prievidza 2-5) 2 utakmice, 34.0 minute, 29.0 poena, 4.5 skoka, 4.5 asistencije: Unatoč porazu Prievidze kod Savita, prvo ime susreta bio je naš Hrvoje Puljko. Ubacio je čak 38 poena uz dva skoka i četiri asistencije za 36 minuta, no niti to nije bilo dovoljno za pobjedu.

Mario Bratić (Handlova 2-5) 4 utakmice, 21.8 minuta, 6.8 poena, 4.5 skoka, 1.0 asistencija: Handlova je uspješno odradila gostovanje kod Košica i slavila 68:64. U pobjedi gostiju Mario Bratić je sudjelovao sa sedam poena i četiri skoka.

Slovenija

Vjeran Soldo (Krka 2-1) 3 utakmice, 17 minuta, 10.0 poena, 5.7 skokova: U trećem kolu slovenskog prvenstva Krka je poražena od Heliosa 71:69. U domaćem porazu Vjeran Soldo sudjelovao je 17 minuta i ubacio devet poena (4/6 za dva, 1/1 slobodna) uz šest skokova.

Davor Marcelić (Krka 2-1) 3 utakmice, 30 minuta, 10.0 poena, 5.7 skokova: Marcelić nije imao svoj dan protiv Heliosa. Igrao je 33 minute i ubacio pet poena (1/4 za dva, 1/6 za tri) uz pet skokova i dvije asistencije.

Robert Troha (Helios 2-0, NLB 2-5) Slovenija: 2 utakmice, 27 minuta, 9.0 poena, 3.5 skoka, 1.0 asistencija. NLB: 6 utakmica, 30 minuta, 15.0 poena, 2.4 skoka, 2.2 asistencije, 1.3 ukradena lopta: Helios je ostvario polovičan učinak prošli tjedan. Prvo je u slovenskom prvenstvu svladao Krku 71:69, a zatim je u NLB ligi poražen od FMP-a 88:85. Robert Troha protiv Krke nije bio u formi i za 29 minuta ubacio je četiri poena (2/4 za dva, 0/3 za tri) uz tri skoka. Protiv FMP-a bio je daleko raspoloženiji i za 36 minuta ubacio je 26 poena (5/7 za dva, 4/7 za tri, 4/6 slobodna) uz četiri asistencije.

Ljubo Šamadan (Geoplin Slovan 1-0, NLB 2-5) NLB: 7 utakmica, 23 minute, 7.1 poen, 3.6 skokova, 1.0 ukradena lopta: Geoplin Slovan prošli tjedan upisao je dvije pobjede. Prvo je u slovenskom prvenstvu pobijeđena Elektra 100:80 uz osam poena i tri skoka Ljube Šamadana, a zatim je svladana u NLB ligi i Vojvodina 88:87. Šamadan je protiv Vojvodine ubacio četiri poena (2/4 za dva, 0/4 za tri).

Stipe Modrić (Geoplin Slovan 0-1, NLB 2-5) NLB: 7 utakmica, 27 minuta, 9.9 poena, 4.5 skoka, 1.0 asistencija, 1.7 ukradena lopta: Modrić je protiv Elektre zaigrao 29 minuta i ubacio 13 poena uz devet skokova i dvije asistencije. U pobjedi nad Vojvodinom sudjelovao je sa sedam poena, dva skoka i dvije ukradene lopte.

Ivan Šimunić (Elektra 1-2) 3 utakmice, 34 minute, 11.3 poena, 6.0 skokova, 1.3 blokada: U porazu od Geoplin Slovana naš Šimunić bio je najbolji pojedinac kod Elektre. Za 35 minuta ubacio je 21 poen (8/10 za dva, 5/6 slobodna) uz pet skokova.

Vlado Pašalić (Luka Koper 1-2) 3 utakmice, 30 minuta, 10.3 poena, 7.7 skokova: Luka Koper ostvarila je prvu prvenstvenu pobjedu svladavši na svom parketu TCG Mercator 82:74. U pobjedi nad Mercatorom Pašalić je za 26 minuta ubacio 13 poena uz osam skokova i dvije asistencije.

Miroslav Jurić (Kraški zidar 2-1) 3 utakmice, 37 minuta, 21.0 poen, 3.3 skoka, 2.3 asistencije: Miroslav Jurić nosi najveće zasluge za pobjedu Kraškog zidara protiv Zagorja 93:68. Jurić je odigrao sjajnu utakmicu i za 32 minute ubacio 25 poena (5/9 za dva, 3/7 za tri, 6/8 slobodna) uz četiri skoka i dvije asistencije.

Nikola Vladović (Zagorje 0-3) 3 utakmice, 29 minuta, 10.3 poena, 6.0 skokova: Dojučerašnji član Splita Nikola Vladović protiv Kraškog zidara kao i ostatak momčadi, nije briljirao. Odigrao je 28 minuta i ubacio devet poena uz šest skokova.

Španjolska

Marko Tomas (Alta Fuenlabrada 1-4) 5 utakmica, 30 minuta, 13.0 poena, 4.0 skoka, 2.4 asistencije: U petom kolu ACB lige Fuenlabrada je poražena na svom parketu od Ricoh Manrese 90:73. Marko Tomas nije bio na visokoj razini i za 29 minuta ubacio je sedam poena (2/7 za dva, 1/5 za tri) uz pet skokova i četiri asistencije.

Stanko Barać (Pamesa 3-2) 3 utakmice, 12 minuta, 2.0 poena, 1.6 skokova: Faza adaptacije na igru Pamese kod Stanka Baraća još će trajati. U pobjedi kod Estudiantesa 79:72 za deset minuta ubacio je četiri poena (2/5 za dva) uz tri osobne pogreške.

Mario Kasun (AXA Barcelona 4-1) 5 utakmica, 13 minuta, 8.4 poena, 3.4 skoka: Mario Kasun u španjolskom prvenstvu napokon je dobio nešto bolju minutažu i odužio se dobrom igrom. U pobjedi kod Girone 89:85 igrao je 21 minutu i ubacio 13 poena (6/10 za dva, 1/2 slobodna) uz sedam skokova. Tijekom tjedna u Euroligi u porazu od Partizana 81:78 dao je napadački dobar doprinos ubacivši za 15 minuta 13 poena, no u obrani je imao priličnih problema.

Davor Kus (Unicaja 2-3) 5 utakmica, 28 minuta, 10.2 poena, 2.6 asistencija: Davor Kus je čovjek od velikog povjerenja Sergija Scariola. Naš reprezentativac i prošlog tjedna iako je dobro unatoč dva poraza Unicaje. Prvo je u porazu od Arisa 87:83 ubacio 17 poena (6/8 za dva, 1/3 za tri, 2/2 slobodna) uz dvije asistencije da bi zatim u porazu od Granade 80:69 sudjelovao 26 minuta i ubacio 12 poena (2/4 za dva, 2/3 za tri, 2/2 slobodna) uz tri asistencije.

Mario Stojić (ViveMenorca 0-5) 5 utakmica, 22 minute, 8.8 poena, 1.0 skok: Menorca još uvijek traži prvu pobjedu. U petom kolu imala je težak posao i upisala poraz od Tau Ceramice 76:62 bez Marina Baždarića. Marino nije nastupio, ali je Mario Stojić koji je za 21 minutu ubacio četiri poena (1/5 za dva, 0/4 za tri, 2/2 slobodna) uz dvije ukradene lopte.

Zoran Planinić (Tau Ceramica 3-2) 5 utakmica, 19 minuta, 8.4 poena, 2.8 skokova, 1.8 asistencija: U pobjedi kod Menorce Zoran Planinić odigrao je dobro. Za 23 minute ubacio je 12 poena (3/5 za dva, 6/8 slobodna) uz četiri skoka. Planina je bio još bolji u euroligaškom porazu od Olympiakosa kada je ubacio 19 poena uz četiri skoka i tri asistencije.

Marko Banić (Iurbentia Bilbao 3-2) 5 utakmica, 26 minuta, 11.0 poena, 5.4 skokova: Bilbao je priredio najveće iznenađenje petog kola ACB lige. U Badaloni je nadigrao Joventut i upisao visoku pobjedu, a vrlo dobar bio je Marko Banić koji je za 29 minuta ubacio 12 poena (4/5 za dva, 4/4 slobodna) uz četiri skoka.

Drago Pašalić (Iurbentia Bilbao 3-2) 5 utakmica, 11 minuta, 3.6 poena, 1.2 skok: Svoj doprinos pobjedi u Badaloni dao je i Drago Pašalić koji je za 14 minuta ubacio devet poena (3/5 za dva, 1/2 za tri) i uhvatio tri skoka.

Vedran Pušić (Prat 0-5) 5 utakmica, 26 minuta, 13.4 poena, 5.6 skokova, 1.2 osvojene lopte: Prvu pobjedu još očekuje Prat u trećoj diviziji španjolske košarke. Na gostovanju kod Tarragone poraženi su 83:79, a Pušić je za 20 minuta ubacio 14 poena (4/5 za dva, 2/3 za tri) uz tri asistencije.

Bojan Bogdanović (Real Madrid 2 4-2) 5 utakmica, 27.2 minute, 15.2 poena, 4.0 skoka: Madridski Real upisao je poraz u šestom kolu kod Balnearije de Archene 84:78, a Bojan Bogdanović nije bio na očekivano visokoj razini. Za 28 minuta ubacio je sedam poena (1/3 za dva, 1/5 za tri, 2/2 slobodna).

Turska

Tomislav Ružić (Kepez 1-3) 2 utakmice, 32 minute, 11.5 poena, 9.0 skokova, 1.5 asistencija: Kepez je u četvrtom kolu turske lige upisao prvu pobjedu svladavši vani Alpellu 62:51. Tomo Ružić igrao je 32 minute i ubacio osam poena (1/5 za dva, 2/7 za tri) uz devet skokova i dvije asistencije.

Sandro Nicević (Bešiktaš 2-2) 4 utakmice, 26 minuta, 11.5 poena, 9.3 poena, 2.5 asistencije: Bešiktaš je upisao i drugu pobjedu u turskom prvenstvu svladavši Mersin 84:68. Sandro Nicević za 32 minute ubacio je deset poena (4/7 za dva, 2/2 slobodna) uz sedam skokova.

Ukrajina

Vladimir Krstić (BC Kiev 4-0): Kijevljani nastavljaju s laganim pobjedama u ukrajinskom prvenstvu. U četvrtom kolu nadigrali su u gostima Sumihiprom 86:55, a naš Vladimir Krstić ubacio je dva poena.