Markota dobar, Prkačinov Dinamo prejak

Branimir Korać • petak, 02.11.2007.

Dva susreta ruskog prvenstva igrana su u petak. Zanimljivo je bilo u Moskvi gdje je Dinamo dugo lomio otpor dobrog Markote i Spartaka, a u drugom susretu Himki je bez bilo kakve neizvjesnosti svladao Samaru...

Moskovski Dinamo više od 30 minuta lomio je otpor Spartaka iz St. Petersburga. Iako se očekivala lagana pobjeda domaćina, gosti iz St. Petersburga bili su ravnopravan protivnik, na poluvremenu čak i vodili, ali nisu imali snage do kraja. Posljednjih deset minuta Moskovljani rješavaju u svoju korist 22:7 i slave 86:66 te spriječavaju iznenađenje.

Kod Dinama najistaknutiji bili su Antonios Fotsis s 20 poena (6/10) i osam skokova te Henry Domercant sa 17 poena (5/11). Nikša Prkačin igrao je 12 minuta i ubacio šest poena (3/5) uz četiri skoka. Kod gostiju prvo ime bio je naš reprezentativac Damir Markota koji je za 35 minuta ubacio 14 poena (3/8) uz pet skokova i pet asistencija. Slijedio ga je Rafael Araujo s 12 poena (4/8) i sedam skokova.

Iznenađenja nije bilo niti u drugom susretu. Himki je na svom parketu s lakoćom nadigrao CSK Samaru i slavio 91:67. Za razliku od moskovskog dvoboja, Himki je već do poluvremena poveo s 20 poena viška i s lakoćom priveo susret kraju.

Predvodili su ga Michael Wilkinson s 18 poena (8/12) i devet skokova te Daniel Ewing sa 16 poena (5/13) i pet skokova. Kod gostiju Sergej Demečkin s 22 poena (7/8) i Taras Osipov s 11 poena (5/8) i šest skokova bili su najefikasniji.