Reprezentativci na razini

Branimir Korać • utorak, 06.11.2007.

Hrvatski košarkaši nastavljaju s kvalitetnim igrama diljem Europe. Uz standardno dobre izvedbe naših reprezentativaca, sve više se ističu i neka nova lica u manjim ligama kosu nerijetko nositelji igre svojih klubova. Sportnet.hr donosi vam pregled nastupa gotovo svih naših igrača koji nastupaju van Hrvatske...

Belgija

Krunoslav Radoš (Optima Gent 1-6) 6 utakmica, 13 minuta, 1.0 poen, 3.0 skoka: Gent nastavlja s lošim igrama u belgijskom prvenstvu. U sedmom kolu poražen je na svom parketu od Liegea 86:74, a naš Krunoslav Radoš participirao je tek četiri minute. Za to vrijeme ostao je bez poena promašivši jedan šut za dva poena te upisavši jednu asistenciju.

Bosna i Hercegovina

Dženan Rahimić (Bosna ASA BHT 4-0): Bosna očekivano gazi prvenstvom BiH. U četvrtom kolu s lakoćom je svladala Hercegovac 86:52, a među najboljim pojedincima bio je Dženan Rahimić. Rahimić je susret završio s 13 poena i pet skokova.

Ivan Baković (Čapljina 1-3): Prvu ovosezonsku pobjedu ostvarili su košarkaši Čapljine. U pobjedi nad Leotarom 83:77 prvo ime bio je bivši član Zrinjevca Ivan Baković koji je susret završio s čak 38 poena.

Toni Dijan (Široki Prima pivo NLB 1-7) 8 utakmica, 23 minute, 6.5 poena, 3.3 skoka: U osmom kolu NLB lige Široki je poražen na svom parketu od Budućnosti 94:79. U ovom porazu Toni Dijan se nije naigrao. Zadranin je za šest minuta ostao bez poena upisavši tek po jednu ukradenu i izgubljenu loptu te blokadu.

Siniša Štemberger (Široki Prima pivo NLB 1-7) 8 utakmica, 12.8 poena, 1.9 skokova, 1.9 asistencija: Protiv Budućnosti nije briljirao niti Siniša Štemberger. Štemberger je odigrao jednu od lošijih utakmica ove sezone i za 29 minuta ubilježio učinak od pet poena (1/4 za dva, 1/5 za tri) uz pet skokova i dvije asistencije.

Ivan Tomas (Široki Prima pivo NLB 1-7) 8 utakmica, 36 minuta, 15.8 poena, 2.3 skoka, 7.6 asistencija, 1.0 ukradena lopta: Odlična predstava Ivana Tomasa nije pomogla Širokom da ostvari bolji rezultat protiv Budućnosti. Tomas je igrao 36 minuta i ubacio 15 poena (3/5 za dva, 1/3 za tri, 6/8 slobodna) uz čak 12 asistencija što mu je rekord sezone te tri skoka. S prosjekom od 7.6 asistencija po susretu, Tomas je uvjerljivo najbolji asistent regionalne lige.

Željko Župić (Široki Prima pivo NLB 1-7) 8 utakmica, 20 minuta, 5.9 poena, 3.9 skokova, 1.1 ukradena lopta: Prosječnu utakmicu odigrao je Župić protiv Podgoričana. Tihomir Bujan dao mu je 20 minuta, a on je ubacio osam poena (3/4 za dva, 0/2 za tri, 2/3 slobodna) uz četiri skoka.

Ivan Perinčić (Široki Prima pivo NLB 1-7) 8 utakmica, 24 minute, 11.3 poena, 4.5 skoka: Kao i Tomas, odličan je bio i Ivan Perinčić. Predvodio je strijelce Širokog s 18 poena (5/5 za dva, 2/5 za tri, 2/3 slobodna) čemu je dodao i tri skoka za 25 minuta provedenih na parketu.

Cipar

Saša Čuić (AEL Limassol 2-1): Nakon iznenađujućeg poraza na startu ciparskog prvenstva, AEL je počeo igrati kako se i očekuje od prvog favorita prvenstva. U gostima je nadigrao Ethu 71:64, a među boljim pojedincima bio je naš Saša Čuić koji je ubacio 12 poena. Od idućeg kola AEL bi trebao dobiti značajno pojačanje u liku bivšeg NBA igrača, našeg Brune Šundova.

Domagoj Vidaković (Keravnos 2-1): Keravnos nije briljirao na gostovanju kod Aspis Apoela i upisao je poraz 76:64. Naš Domagoj Vidaković kao i većina igrača nije odigrao na najvišoj razini i utakmicu je završio s dva ubačena poena.

Alen Trepalovac (AEK 2-1): Dobru igru pružio je Alen Trepalovac čiji AEK nije uspio doći do pobjede na gostovanju kod Pizze Expressa. Domaćin je slavio 83:60, a Trepalovac je s deset poena uz Kandića (16) bio najbolji pojedinac kod gostiju.

Češka

Denis Mujagić (Sadska 2-8) 7 utakmica, 27.4 minute, 13.7 poena, 2.0 skoka, 1.6 asistencija: Nakon problema s ozljedom, u momčad Sadske vratio se Denis Mujagić. Mujagić je sudjelovao u porazu od Prostejova 87:76 32 minute i ubacio 15 poena (1/5 za dva, 3/9 za tri, 4/4 slobodna) uz dva skoka.

Estonija

Mateo Kedžo (Kalev Tallin, Baltička liga 2-4) 2 utakmice, 18 minuta, 10.5 poena, 2.5 skoka: Mateo Kedžo odigrao je prošli tjedan prve utakmice u dresu Kaleva iz Tallina. Splićanin je odlično debitirao i u pobjedi protiv Neptunasa 83:73 ubacio je 17 poena (2/3 za dva, 4/7 za tri, 1/1 slobodna) uz dva skoka dok je u pobjedi protiv Valmiere 85:77 za 19 minuta ubacio četiri poena (2/5 za dva, 0/2 za tri) uz tri skoka. Od dolaska Kedže Kalev ima omjer 2-0 i sada je na dvije pobjede i pet poraza u Baltičkoj ligi.

Finska

Ivan Ćubela (ToPo 7-1) 3 utakmice, 18 minuta, 12.7 poena, 2.3 skoka: Od ozljede se oporavio i naš internacionalac u Finskoj Ivan Ćubela. On se vratio u susretu osmog kola finskog prvenstva u kojem je njegov ToPo svladao Joensuun Kataju 95:77, a Ćubela je igrao 18 minuta i ubacio deset poena (2/3 za dva, 2/5 za tri, 0/2 slobodna).

Francuska

Hrvoje Perinčić (Hyeres Toulon 3-3) 6 utakmica, 33 minute, 9.0 poena, 5.2 skokova: U šestom kolu francuskog prvenstva Hyeres Toulon poražen je na gostovanju kod Choleta 97:86. Hrvoje Perinčić bio je među boljim pojedincima kod gostiju, igrao je 30 minuta i ubacio 11 poena (1/1 za dva, 3/4 za tri) uz tri skoka.

Marin Prskalo (St. Vallier 2-6) 8 utakmica, 18 minuta, 7 poena, 2 skoka, 2 ukradene lopte, 1 asistencija: St. Vallier našeg Marina Prskala upisao je drugu ovosezonsku pobjedu. Na svom parketu ugostili su St. Quentin i slavili 94:78, a Prskalo je na parketu proveo 18 minuta i ubacio šest poena (3/4 za dva, 0/1 za tri).

Makedonija

Nenad Delić (Strumica 3-1): Zbog dvoboja s Cedevitom u Fiba kupu, Strumica je odgodila susrete makedonskog prvenstva protiv Rabotničkog i MZT Skopja. U prvom dvoboju s Cedevitom Makedonci su igrali dobro i izvukli tijesan poraz 76:72, a Nenad Delić za 20 minuta ubacio je četiri poena (2/7 za dva) uz četiri skoka i dvije asistencije.

Njemačka

Branimir Longin (EWE Oldenburg 4-3) 7 utakmica, 28 minuta, 10.0 poena, 3.4 skoka, 1.6 asistencija: U sedmom kolu njemačkog prvenstva Oldenburg je gostovao kod ove sezone vrlo dobrog Artlanda i upisao poraz 84:75. Branimir Longin bio je na razini ovosezonskih igara i za 26 minuta ubacio je 11 poena (3/6 za dva, 1/2 za tri, 2/2 slobodna) uz dva skoka.

Jasmin Perković (EWE Oldenburg 4-3) 7 utakmica, 32 minute, 11.9 poena, 5.6 skokova, 1.6 asistencija, 1.3 ukradena: Na očekivanoj razini nije bio Jasmin Perković. On je igrao svih 40 minuta i ubacio devet poena (2/7 za dva, 0/5 za tri, 5/6 slobodna) uz tri skoka, tri asistencije i dvije ukradene lopte.

Perica Šimić (Wolfenbüttel 1-6) 7 utakmica, 20 minuta, 6.4 poena, 4.4 skoka: S porazima nastavlja i Wolfenbüttel. U sedmom kolu njemačkog prvenstva Pro B divizije poraženi su na svom parketu tijesno od Ansbacha 83:80, a Šimić je nastupio 17 minuta i ubacio četiri poena (2/3 za dva) uz tri skoka i četiri asistencije.

Grčka

Ivo Josipović (Kolossos 0-3): I u trećem kolu grčkog prvenstva Kolossos je poražen. Ovog puta ugostili su Panellinios i upisali poraz 90:77. Među boljim pojedincima kod poraženih bio je naš Ivo Josipović koji je za 32 minute ubacio 14 poena (5/8 za dva, 1/8 za tri, 1/2 slobodna) uz pet skokova.

Matija Češković (Kolossos 0-3): U porazu od Panelliniosa Matija Češković nije imao hvale vrijedan doprinos. Razlog tomu je i svega šest minuta provedenih na parketu za vrijeme kojih je Češković ubacio poen (0/1 za tri, 1/2 slobodna) uz jedan skok.

Jurica Žuža (Rethimno 1-2): Rethimno nije imao previše šanse na gostovanju kod Olympije Larisas. Napadački su odigrali slabo, ubacili tek 51 poen i upisali poraz 62:51. U sivilo se uklopio i Jurica Žuža koji je ubacio tek dva poena (1/4 za dva. 0/1 za tri) uz tri skoka za 19 minuta.

Andrija Žižić (Panathinaikos 3-0, Euroliga 2-0) Euroliga: 2 utakmice, 14 minuta, 5.5 poena: Andrija Žižić s Panathinaikosom prošli tjedan odradio je dvije jake utakmice. Prvo je u Euroligi poražen Brose Baskets 66:61, a Žižić je za 13 minuta ubacio tri poena (1/2 za dva, 1/2 slobodna). Za vikend je na rasporedu bio veliki grčki derbi s Olympiakosom u kojem je Panathinaikos slavio 81:77, a Žižić za 13 minuta nije ubacio niti poen (0/2 za dva, 0/2 slobodna), napravivši četiri prekršaja. U dosadašnja dva susreta Eurolige Žižić je ubacivao prosječno 5.5 poena, ali nije uhvatio niti jedan skok.

Ozren Mišić (Iraklis 4-2): U derbiju šestog kola grčke A-2 lige Iraklis je ugostio Panoramu i upisao poraz 74:59. Ozren Mišić igrao je 25 minuta i ubacio sedam poena (2/2 za dva, 0/3 za tri, 3/4 slobodna) uz četiri skoka i dvije ukradene lopte.

Hrvoje Henjak (Panorama 5-1): Henjak je bio uspješniji od Mišića u dvoboju šestog kola A-1 lige iako pojedinačni učinak nije bio na razini Mišića. Naš centar igrao je 24 minute i ubacio četiri poena (2/5 za dva) uz dva skoka i dvije asistencije.

Ivan Škara (Xanthi 3-3): Treći prvenstveni poraz Xanthi je upisao u gostima kod Panerythraikosa izgubivši 83:67. Ivan Škara igrao je 19 minuta i ubacio četiri poena (2/4 za dva, 0/2 za tri) uz četiri skoka.

Mađarska

Bojan Lapov (Pecs 3-2) 5 utakmica, 23.6 minuta, 9.2 poena, 5.8 skokova, 1.8 asistencija: Peto kolo donijelo je Pecsu u derbiju kola poraz na svom parketu od jakog Falca. Gosti su slavili 88:80 u vrlo zanimljivom susretu u kojem je naš Bojan Lapov za 28 minuta ubacio šest poena (2/3 za dva, 0/2 za tri, 2/2 slobodna) uz tri skoka i tri asistencije.

Srđan Helbich (Marso NYKK 2-3) 4 utakmice, 24.5 minute, 13.0 poena, 3.8 skokova, 1.5 ukradena lopta: Vrlo dobru utakmicu odradio je Srđan Helbich čiji je Marso u gostima svladao Soprona 96:82. Helbich je igrao 29 minuta i ubacio 21 poena (8/10 za dva, 0/1 za tri, 5/8 slobodna) uz tri skoka, tri ukradene lopte i dvije asistencije.

Martin Mihajlović (Kormend 3-2) 5 utakmica, 18.6 minuta, 10.4 poena, 5.4 skokova1.4 asistencija, 1.0 ukradena lopta: Uspješan je bio i Kormend Martina Mihajlovića koji je na svom parketu s lakoćom svladao Atomeromu 90:69. Mihajlović se nije istaknuo, igrao je 12 minuta i ostao bez poena (0/1 za dva, 0/1 za tri) upisavši dva skoka i tri asistencije.

Joško Garma (ZTE KK 2-3): ZTE je u petom kolu upisao poraz kod Vasarhelyja 92:84. Joško Garma nije briljirao, ubacio je tek četiri poena i u 36. minuti napustio igru zbog pet prekršaja.

Izrael

Nikola Vujčić (Maccabi Elite 2-0 Izrael, 1-1 Euroliga) Izrael: 2 utakmice, 19 minuta, 9.0 poena, 5.0 skokova, 3.5 asistencije, 1.0 ukradena lopta. Euroliga: 2 utakmice, 30 minuta, 13.0 poena, 5.0 skokova, 4.0 asistencije, 1.5 ukradena lopta: Prošli tjedan za Vuju nije bio za pamćenje. Prvo je u Euroligi upisao težak poraz kod Lietuvos Rytasa 92:74 uz Vujčićevih 12 poena (6/6 za dva, 0/1 za tri, 0/4 slobodna), četiri skoka i dvije asistencije, a zatim je u prvenstvu Macabi svladao Galil Elyona 103:80, ali naš centar se ozlijedio potkraj utakmice. Vujčić je protiv Galil Elyona za 11 minuta ubacio šest poena (3/3 za dva, 0/1 za tri) uz dva skoka i dvije asistencije.

Italija

Dalibor Bagarić (Upim 3-5) 8 utakmica, 13.1 minuta, 4.8 poena, 3.3 skoka, 1.0 ukradena lopta: U velikom bolonjskom derbiju Upim je posve nadigrao i svladao La Fortezzu 80:63. Dobru rolu u ovoj pobjedi odradio je Dalibor Bagarić koji je igrao 12 minuta i ubacio osam poena (3/6 za dva, 2/2 slobodna) uz dva skoka i dvije blokade.

Roko Leni Ukić (Lottomatica 5-3 Italija, 0-2 Euroliga) Italija: 8 utakmica, 28.4 minute, 11.9 poena, 2.9 skokova, 3.4 asistencije, 1.9 ukradena lopta. Euroliga: 2 utakmice, 33 minute, 13.0 poena, 8.0 asistencija, 1.5 skok: Prošli tjedan Lottomatica je upisala pobjedu i poraz. Oba meča su odlučena u tijesnim završnicama, jedan u Euroligi, a drugi u prvenstvu. U Madridu su poraženi od Reala 89:83, a Roko je odigrao odličnu utakmicu ubacivši 19 poena (4/6 za dva, 3/4 za tri, 2/2 slobodna) uz čak osam asistencija. U pobjedi protiv Benettona u prvenstvu 85:81 Ukić je za 31 minutu ubacio 12 poena (3/5 za dva, 1/2 za tri, 3/4 slobodna) uz dvije ukradene lopte.

Litva

Marko Popović (Žalgiris 3-0 Litva, 5-0 Baltička liga, 1-1 Euroliga) Litva: 3 utakmice, 18 minuta, 13.3 poena, 1.0 skok, 3.3 asistencije, 1.0 ukradena lopta. Baltička liga: 5 utakmica, 19 minuta, 8.8 poena, 1.6 skokova, 1.6 asistencija, 1.4 ukradena lopta. Euroliga: 2 utakmice, 22 minute, 12.0 poena, 1.0 skok, 2.5 asistencije: Marko Popović prošli tjedan odradio je tri utakmice. Prvo je u Euroligi upisao pobjedu sa Žalgirisom protiv Prokoma 82:72, a taj susret odlično je odradio ubacivši 15 poena (1/1 za dva, 2/6 za tri, 7/8 slobodna) uz dva skoka i tri asistencije. Zatim su uslijedila dva susreta u Baltičkoj ligi. Prvo je Žalgiris ugostio ASK Rigu i svladao ju 94:72, a Popović je za deset minuta ostao bez poena šutiravši 0/1 za tricu. Sutradan je u gostima svladan Siauliai 102:82. Popović je tu utakmicu odigrao puno bolje i za 19 minuta ubacio je 12 poena (1/2 za dva, 2/5 za tri, 4/4 slobodna) uz tri skoka i tri asistencije.

Poljska

Kristijan Ercegović (Gornik 3-2) 5 utakmica, 25 minuta, 10.6 poena, 5.8 skokova: Gornik je upisao još jednu tijesnu pobjedu, ovog puta na svom parketu protiv Polpharme 76:74. Među istaknutijima kod pobjednika bio je i Zadranin Kristijan Ercegović koji je za 26 minuta ubacio deset poena (5/9 za dva, 0/2 slobodna) uz četiri skoka.

Rusija

Nikša Prkačin (Dinamo Moskva 6-1): Moskovljani su prošli tjedan upisali prvi ovosezonski poraz. U derbiju su poraženi na gostovanju kod Triumfa 87:65, a Nikša Prkačin za 13 minuta ubacio je sedam poena (1/1 za dva, 5/6 slobodna bacanja) uz četiri skoka. Nakon tog poraza ugošćen je Spartak iz St. Petersburga u susretu u kojem su Moskovljani izgledali bolje i slavili 86:66. Prkačin je igrao 12 minuta i ubacio šest poena (3/5 za dva) uz četiri skoka.

Damir Markota (Spartak St. Petersburg 2-4): St. Petersburg je visoko poražen kod moskovskog Dinama, a Damir Markota je bio ponajbolji pojedinac gostiju. Igrao je 35 minuta i ubacio 14 poena (1/6 za dva, 2/2 za tri, 6/8 slobodna) uz pet asistencija i pet skokova. Ranije tijekom tjedna Spartak je u susretu Fiba kupa svladao Odessu 86:76 u susretu u kojem je Markota za 35 minuta ubacio 13 poena (2/3 za dva, 1/2 za tri, 6/7 slobodna) uz deset skokova.

Krešimir Lončar (Lokomotiv Rostov 3-3): Nakon povratka poslije teške ozljede Krešimir Lončar igra odlično. Prošli tjedan Lokomotiv je svladao na teškom gostovanju Uniks 83:77, a Lončar je bio među najboljim igračima na parketu ubacivši 13 poena (6/11 za dva, 1/3 slobodna) uz devet skokova.

Damir Miljković (Spartak Primorje 2-4): Miljković još uvijek nije namjestio nišanske sprave. Primorje je svladao Enisey iz Krasnojarska 88:78, a Miljković je igrao 20 minuta i ubacio devet poena, ali uz ne baš osobit šut – 2/7 za dva, 1/4 za tri, 2/2 slobodna.

Igor Miličić (Enisey 0-8): Igor Miličić ove sezone je među boljim igračima slabog Eniseya. Protiv Primorja je igrao 29 minuta i ubacio devet poena (1/2 za dva, 2/2 za tri, 1/3 slobodna) uz četiri skoka.

Slovačka

Ognjen Petrović (Inter Bratislava 6-3) 9 utakmica, 15.6 minuta, 4.2 poena, 1.0 asistencija: U devetom kolu slovačkog prvenstva Inter iz Bratislave porazio je na svom parketu Komarno 91:82. Ognjen Petrović odigrao je svoju utakmicu sezone ubacivši za 13 minuta 11 poena.

Ivan Barišić (Komarno 5-4) 9 utakmica, 23.3 minute, 9.3 poena, 3.1 skok, 1.6 asistencija: Za razliku od Petrovića, Barišić je u poraz Komarnog odigrao svoju najskromniju utakmicu ove sezone. Igrao je zbog problema s osobnim pogreškama tek 13 minuta i ubacio dva poena uz dva skoka.

Goran Marić (Komarno 5-4) 6 utakmica, 13.7 minuta, 6.2 poena, 5.2 skoka: Odličan u porazu Komarnog bio je Goran Marić. On je u tom susretu preuzeo ulogu glavnog čovjeka gostiju i za 26 minuta ubacio 15 poena uz osam skokova i tri asistencije.

Stipe Pivac (Komarno 5-4) 6 utakmica, 28 minuta, 17.0 poena, 6.8 skokova, 2.0 asistencije: Za bolji rezultat Komarnog nedostajao je i značajniji učinak Stipe Pivca koji je igrao tek 19 minuta i ubacio sedam poena uz četiri skoka i dvije asistencije. Razlog skromnijoj minutaži je isti kao i kod Barišića – osobne pogreške.

Hrvoje Gašparac (Nitra 3-6) 9 utakmica, 29.3 minute, 10.9 poena, 2.5 skoka, 3.4 asistencije: Solidnu predstavu pružio je Hrvoje Gašparac u neočekivano visokoj pobjedi Nitre protiv Prievidze 103:58. Gašparac je igrao 25 minuta i ubacio deset poena uz šest asistencija i dva skoka.

Saša Janković (Nitra 3-6) 9 utakmica, 21.1 minuta, 10.6 poena, 4.8 skokova, 1.0 asistencija: Vrlo dobar u visokoj pobjedi Nitre bio je i Saša Janković. Iako je igrao tek 17 minuta, Janković je ubacio 15 poena uz pet skokova i bio među boljima kod domaćina.

Antonio Bičvić (Lučenec 6-3) 9 utakmica, 24.6 minuta, 14.4 poena, 3.1 skok, 1.7 asistencija: Lučenec je na svom terenu nadigrao Handlovu i slavio 84:70, a među najzaslužnijima za tu pobjedu svakako je i Antonio Bičvić. On je igrao 30 minuta i ubacio 18 poena uz pet skokova i tri asistencije.

Igor Kovačević (Lučenec 6-3) 9 utakmica, 27.4 minute, 10.0 poena, 3.1 skok, 4.7 asistencija: Visoku minutažu i odličan učinak protiv Handlove ostvario je i Igor Kovačević. Za 37 minuta Kovačević je ubacio 12 poena uz deset skokova i sedam asistencija.

Mirko Ščekić (Lučenec 6-3) 9 utakmica, 27.3 minute, 7.8 poena, 4.4 skoka, 3.9 asistencija: Najskromnije od naših igrača u Lučenecu odigrao je Mirko Ščekić koji je unatoč svemu ostvario dobar učinak od osam poena, tri skoka i dvije asistencije za 27 minuta.

Mario Bratić (Handlova 2-7) 6 utakmica, 20.8 minuta, 7.7 poena, 3.5 skoka: Bratić je odigrao dobro u porazu Handlove kod Lučeneca, ali njegovih 13 poena i dva skoka za 22 minute nisu uspjeli spriječiti očekivani poraz posljednjeplasirane momčadi slovačkog prvenstva.

Marko Vlaić (Handlova 2-7) 9 utakmica, 27.7 minuta, 9.4 poena, 4.7 skokova, 1.6 asistencija: U porazu Handlove nije loše odigrao niti Marko Vlaić. On je nastupio 35 minuta i ubacio 13 poena uz sedam skokova.

Dražen Klarić (Svit 7-2) 9 utakmica, 35.7 minuta, 18.2 poena, 6.4 skoka, 2.2 asistencije, 1.2 blokade: Dražen Klarić nastavlja s dobrim igrama u dresu najbolje slovačke momčadi Svita. Svit je u ovom kolu nadigrao Dolny Kubin sa 73:63, a Klarić je za 32 minute ubacio deset poena uz sedam skokova, dvije asistencije i tri blokade.

Darko Pezer (Svit 7-2) 9 utakmica, 29.3 minute, 9.9 poena, 1.6 skok, 3.1 asistencija: Pezer je i u ovom kolu imao dobar učinak. Svladan je Dolny Kubin, a on je ubacio 11 poena uz dvije asistencije za 33 minute provedene na parketu.

Slovenija

Vlado Pašalić (Luka Koper 2-2) 4 utakmice, 31 minuta, 10.8 poena, 8.5 skokova, 1.3 asistencija, 1.0 osvojena lopta, 1.8 blokada: Koper je prošli tjedan napravio prilično iznenađenje svladavši Geoplin Slovan 73:62. Među zapaženijima u pobjedi Koprana bio je i naš Vlado Pašalić koji je susret završio s 12 poena (5/13 za dva, 2/5 slobodna), 11 skokova i četiri blokade.

Ljubo Šamadan (Geoplin Slovan 2-1 Slovenija, 3-5 NLB) Slovenija: 3 utakmice, 18 minuta, 4.3 poena, 3.0 skoka. NLB: 8 utakmica, 24 minute, 6.9 poena, 3.8 skokova, 1.1 ukradena lopta: U porazu kod Luke Koper Šamadan je razočarao kao i većina suigrača. Igrao je tek osam minuta, ostao bez poena uz šut za dva 0/3. Za vikend u pobjedi nad Heliosom u NLB ligi dobio je značajnih 28 minuta i ubacio pet poena (1/2 za dva, 1/4 za tri) uz šest skokova i dvije ukradene lopte.

Stipe Modrić (Geoplin Slovan 2-1 Slovenija, 3-5 NLB) Slovenija: 3 utakmice, 35 minuta, 11.0 poena, 10.7 skokova, 1.7 osvojena lopta. NLB: 8 utakmica, 29 minuta, 9.1 poen, 5.1 skokova, 1.3 asistencija, 2.0 ukradene lopte: U porazu u Kopru Modrić je bio najbolji kod Geoplina sa 16 poena (3/7 za dva, 1/4 za tri, 7/11 slobodna) i 13 skokova. Protiv Heliosa igrao je čak 39 minuta i upisao četiri poena (2/4 za dva, 0/3 za tri, 0/3 slobodna) uz deset skokova, tri asistencije i četiri ukradene lopte.

Robert Troha (Helios 3-1 Slovenija, 2-6 NLB) Slovenija: 4 utakmice, 23 minute, 7.5 poena, 2.8 skokova, 1.5 asistencija, 1.0 osvojena lopta. NLB: 7 utakmica, 30 minuta, 14.0 poena, 2.5 skoka, 2.3 asistencije, 1.6 ukradena lopta: Prošli tjedan Helios je ostvario polovičan učinak. Prvo je sredinom tjedna u slovenskom prvenstvu nadigran Kraški zidar 106:70, a zatim je upisan poraz od Geoplin Slovana u NLB ligi. Protiv Kraškog zidara Robert Troha nije previše igrao, nastupio je tek šest minuta i ubacio četiri poena (2/2 za dva, 0/1 za tri). Protiv Geoplina u NLB ligi za 31 minutu ubacio je osam poena (1/4 za dva, 2/5 za tri) uz tri skoka, tri asistencije i tri ukradene lopte.

Miroslav Jurić (Kraški zidar 2-2) 4 utakmice, 35 minuta, 18.5 poena, 3.0 skoka, 2.3 asistencije: U susretu s Heliosom Jurić je bio među boljima kod Zidara, ali nije briljirao. Igrao je 31 minutu i ubacio 11 poena (4/7 za dva, 1/6 za tri) uz dva skoka i dvije asistencije.

Nikola Vladović (Zagorje 0-4) 4 utakmice, 27 minuta, 9.3 poena, 5.5 skokova: Zagorje je upisalo još jedan visok poraz. Ovaj put su se osladili gosti iz Šenturja koji su slavili 84:63. Nikola Vladović igrao je 22 minute i ubacio šest poena (2/3 za dva, 2/2 slobodna) uz četiri skoka.

Ivan Šimunić (Elektra 2-2) 4 utakmice, 34 minute, 13.3 poena, 7.0 skokova, 1.3 blokada: S dobrim igrama u dresu Elektre nastavlja Ivan Šimunić. Petrinjac na privremenom radu u Sloveniji u pobjedi nad Roglom 83:67 bio je prvo ime kod Elektre s 19 poena (9/15 za dva, 0/1 za tri, 1/3 slobodna) uz deset skokova.

Vjeran Soldo (Krka 3-1) 4 utakmice, 18 minuta, 9.5 poena, 5.0 skokova: Krka je u gostima došla do vrijedne pobjede protiv Zlatoroga u Laškom slavivši 93:82. Vjeran Soldo na parketu je proveo 21 minutu, ubacio devet poena 3/5 za dva, 2/2 slobodna) uz tri skoka.

Davor Marcelić (Krka 3-1) 4 utakmice, 32 minute, 13.5 poena, 5.8 skokova, 1.5 asistencija: Prvo ime Krke u pobjedi u Laškom bio je Davor Marcelić. Marcela je odigrao sjajnu utakmicu, ubacio 24 poena (1/1 za dva, 6/12 za tri, 4/4 slobodna) uz šest skokova i nosi najveće zasluge za pobjedu Krke.

Zvonimir Kovačević (Mercator 2-2) 4 utakmice, 23 minute, 9.5 poena, 1.0 asistencija, 1.0 osvojena lopta: U neizvjesnoj završnici u Škofjoj Loki Mercator je poražen od Hopsa iz Polzele 80:79. U porazu domaćina 30 minuta igrao je Zvonimir Kovačević i upisao 11 poena (1/3 za dva, 2/6 za tri, 3/4 slobodna bacanja) uz tri ukradene lopte.

Španjolska

Zoran Planinić (Tau Ceramica 4-2 Španjolska, 1-1 Euroliga) Španjolska: 6 utakmica, 19 minuta, 9.3 poena, 3.0 skoka, 3.0 asistencije. Euroliga: 2 utakmice, 25 minuta, 12.5 poena, 2.5 skoka, 4.0 asistencije, 1.0 ukradena lopta: Tau Ceramica imala je uspješan tjedan. Prvo je u Euroligi svladan Virtus 98:71, a Zoran Planinić je za 22 minute ubacio šest poena (2/5 za dva, 2/3 slobodna) uz pet asistencija i dvije ukradene lopte. Zatim je u prvenstvu pao Estudiantes 90:69 uz 14 poena (5/6 za dva, 1/2 za tri, 1/4 slobodna), četiri skoka i tri asistencije našeg reprezentativca.

Stanko Barać (Pamesa 4-2) 4 utakmice, 15 minuta, 4.8 poena, 3.1 skok: Najbolju utakmicu otkako je otišao u Pamesu odradio je Stanko Barać. U pobjedi protiv Gran Canarije 75:51 Barać je za 22 minute ubacio 13 poena (5/7 za dva, 1/2 slobodna) uz sedam skokova, dvije asistencije i dvije blokade.

Bojan Bogdanović (Real 5-1, Real II 5-2) Real: 1 utakmica, 4 minute, 1.0 asistencija. Real II: 6 utakmica, 27 minuta, 14.8 poena, 4.3 skoka: Bojan Bogdanović nakratko je prebačen iz druge Realove momčadi u prvu. Odigrao je četiri minute u pobjedi protiv Granade 95:72 i upisao jednu asistenciju. Večer ranije nastupio je za drugu momčad Reala u ligaškoj pobjedi protiv Moline 72:56 i za 24 minute ubacio 13 poena (4/7 za dva, 1/6 za tri, 2/2 slobodna) uz šest skokova.

Mario Kasun (Barcelona 5-1 Španjolska, 1-1 Euroliga) Španjolska: 6 utakmica, 14 minuta, 8.5 poena, 3.2 skoka. Euroliga: 2 utakmice, 14 minuta, 9.5 poena, 3.0 skoka.: Poput Tau Ceramice, i Barcelona bilježi 2-0 prošli tjedan. U Euroligi je svladan Fenerbahce Ulker uz Kasunovih šest poena (3/6 za dva, 0/2 slobodna) i četiri skoka, a zatim je u španjolskom prvenstvu poražena Fuenlabrada 78:62, a Kasun je u tom susretu sudjelovao s devet poena (2/4 za dva, 5/6 slobodna) te po dva skoka, asistencije i osvojene lopte.

Marko Tomas (Fuenlabrada 1-5) 6 utakmica, 30 minuta, 13.0 poena, 3.5 skokova, 2.5 asistencije: Marko Tomas je stožerni igrač nejake Fuenlabrade. Protiv Barcelone upisali su i peti ovosezonski poraz u prvenstvu, a Tomas je za 32 minute ubacio 13 poena (1/4 za dva, 2/4 za tri, 5/6 slobodna) uz dva skoka, tri asistencije i dvije ukradene lopte.

Davor Kus (Unicaja 2-4 Španjolska, 1-1 Euroliga) Španjolska: 6 utakmica, 29 minuta, 10.5 poena, 2.3 asistencije. Euroliga: 2 utakmice, 24 minute, 20.0 poena, 2.0 asistencije: Kus je tjedan započeo sjajnom igrom protiv Cibone i visokom pobjedom Unicaje 102:74. U tom susretu upravo Kus bio je glavni igrač pobjednika i za 23 minute ubacio 23 poena (3/4 za dva, 5/5 za tri, 2/2 slobodna) uz dvije asistencije. Zatim je uslijedio šok u prvenstvu i neočekivani poraz od Menorce. Menorca je odigrala sjajnu utakmicu i usred Malage slavila 83:66, a Kus je za 34 minute ubacio 12 poena (2/3 za dva, 2/5 za tri, 2/2 slobodna).

Mario Stojić (ViveMenorca 1-5) 6 utakmica, 23 minute, 9.5 poena, 1.5 skok: Mario Stojić u neočekivanoj pobjedi u Malagi odigrao je svoju ponajbolju utakmicu ove sezone. Za 27 minuta ubacio je 13 poena (4/4 za dva, 1/1 za tri, 2/2 slobodna) uz četiri skoka i dvije asistencije.

Marino Baždarić (ViveMenorca 1-5) 5 utakmica, 24 minute, 9.8 poena, 1.6 asistencija: Marino Baždarić nije bio raspoložen poput Stojića, no unatoč tome ostvario je korektan učinak. Za 22 minute ubacio je osam poena (1/3 za dva, 2/4 za tri).

Marko Banić (Iurbentia Bilbao 4-2) 6 utakmica, 25 minuta, 9.8 poena, 5.0 skokova: Marko Banić imao je i boljih utakmica ove sezone, no unatoč njegovom skromnijem izdanju Bilbao je svladao Cajasol 81:66. Banić je za 20 minuta ubacio četiri poena (2/4 za dva) uz tri skoka.

Drago Pašalić (Iurbentia Bilbao 4-2) 6 utakmica, 11 minuta, 3.5 poena, 1.5 skok: Protiv Cajasola na svom prosjeku bio je Drago Pašalić. Splićanin je igrao osam minuta i ubacio tri poena (1/2 za dva, 1/1 slobodna) uz tri uhvaćena skoka.

Vedran Pušić (Prat Joventut 0-7) 7 utakmica, 25 minuta, 11.3 poena, 4.9 skokova, 1.0 osvojena lopta: Prat je upisao i sedmi ovosezonski poraz. Ovaj put na njihovom parketu nadigrao ih je Costa Urbana i svladao 84:72. Vedran Pušić imao je blijedu večer, igrao je 18 minuta i ubacio tri poena (1/3 za dva, 0/2 za tri, 1/2 slobodna) uz tri skoka i dvije blokade.

Turska

Sandro Nicević (Bešiktaš 3-2) 5 utakmica, 28 minuta, 13.8 poena, 8.6 skokova, 2.6 asistencija: Nakon dva startna poraza, Bešiktaš se probudio. U petom kolu u gostima je svladao Oyak Renault uz briljantnu igru našeg Sandra Nicevića koji je za 33 minute ubacio 23 poena (10/16 za dva, 3/4 slobodna) uz šest skokova.

Tomislav Ružić (Kepez 2-3) 3 utakmice, 34 minute, 13.3 poena, 7.7 skokova, 1.7 asistencija: Veliko pojačanje za Kepez predstavlja Tomo Ružić. U petom kolu upravo Ružić bio je čovjek prevage u pobjedi protiv Kolejlilera u produžetku 81:80. Ružić je nastupio 39 minuta i ubacio 17 poena (2/6 za dva, 4/9 za tri, 1/2 slobodna) uz pet skokova i dvije asistencije.