Zadrani predvode društvo

Sportnet • utorak, 06.11.2007.

Petorku osmog kola NLB lige što se tiče hrvatskih igrača ili klubova predvode Zadrani. Shammel Stallworth i Jure Lalić odigrali su vrhunsku utakmicu kod FMP-a i zaslužili nominaciju, a društvo im prave Warren, Tomas i Rudež...

Playmaker

Ivan Tomas (Široki Prima pivo) *2: 36 minuta, 15 poena (4/8), tri skoka, 12 asistencija – Ivan Tomas odradio je na najbolji mogući način ono što mu je posao, napadački je doprinos dao s 15 poena, a razigravao je odlično svoju momčad što svjedoči i 12 asistencija. Međutim imao je nesreću da ga ostatak igrača Širokog nije pratio, brojne asistencije nisu još realizirane i u šuterski ne baš najboljoj večeri po domaćina njegov sjajan učinak ostao je u sjeni domaćeg poraza od vrlo dobre Budućnosti.

Bek šuter

Shammel Stallworth (Zadar) *1: 40 minuta, 30 poena (10/12), jedan skok, tri asistencije – igrač Zadra se u ovoj utakmici polako počeo iskupljivati zadarskim poklonicima za vrlo slab učinak ove sezone. Ova je subota definitivno pripala njemu, sjajno je odigrao čitav susret. Uz vrlo malu potrošnju lopti, Stallworth je uspio postići 30 poena kojima je mnogo doprinio velikoj pobjedi Zadra nad FMP-om

Krilo

Chris Warren (Cibona) *2: 29 minuta, 21 poen (8/15), osam skokova, dvije asistencije, dvije ukradene lopte, dvije blokade – odlična predstava Chrisa Warrena doprinijela je pobjedi Cibone u Splitu. Warren je u oba smjera odigrao odličnu utakmicu, bio prvi strijelac, prvi skakač, prvi po ukradenim loptama i blokadama kod Zagrepčana. Povukao je kada je najviše trebalo i nije dopuštao Splićanima ozbiljniju prijetnju povratkom u rezultatsku ravnotežu.

Krilni centar

Damjan Rudež (Split CO) *2: 28 minuta, 21 poen (6/12), dva skoka i dvije asistencije – iako je Rudež klasično krilo, u nedostatku kandidata, a obzirom i da je igrao određene segmente utakmice na poziciji krilnog centra, zaslužio je mjesto na četvorci u Sportnetovoj petorci kola. Rudež je bio jedan od onih koji su držali Splićane u igri, ali problemi s osobnim pogreškama spriječili su ga u jačem obrambenom doprinosu kao i većoj minutaži. U svakom slučaju odlična utakmica igrača koji sve više napreduje.

Centar

Jure Lalić (Zadar) *3: 36 minuta, 21 poen (7/11), tri skoka, dvije blokade – iako u prethodnom kolu nije imao zapažen učinak, Lalić je ponovno odigrao na onoj razini na koju je već sve navikao. Sa svojom je dobrom igrom koja je rezultirala i 21 poenom imao veliki udio u ostvarenju zadarske pobjede.