Pali CSKA i Triumf

Branimir Korać • subota, 10.11.2007.

Derbi susret dosadašnjeg dijela ruskog prvenstva igran je u subotu u Moskvi. U gradskom dvoboju Dinamo je iznenadio CSKA i svladao ga 82:80 te je tako CSKA nakon dugo vremena upisao dva uzastopna poraza. Prvi je stigao u euroligaškom srazu u Ljubljani gdje ih je svladala Union Olimpija, a drugi danas u Moskvi...

Tragičar susreta je Theo Papaloukas koji je prvo promašio slobodno bacanje kod vodstva CSKA 80:79, zatim promašio u nastavku napada tricu te u posljednjem napadu izgubio loptu u pohodu na poravnanje. Tricu za pobjedu Dinama pogodio je Sergej Bikov.

U sastavu Dinama najistaknutiji bili su Henry Domercant s 18 poena (7/17), Sergej Bikov s 12 poena te Robertas Javtokas s deset skokova. Nikša Prkačin za 11 minuta ubacio je osam poena (3/7) uz četiri skoka. Kod CSKA Trajan Langdon 22 poena (8/10) i pet skokova te Matjaž Smodiš 18 poena (6/10).

Slika 1 od 1.

Uniks je u Kazanju očekivano svladao Spartak iz St. Petersburga za koji nije nastupio Damir Markota zbog ozljede zarađene u dvoboju Fiba kupa s Odessom. Uniks je slavio 84:68 dominiravši svih 40 minuta. Predvodili su ga Tariq Kirksay sa 17 poena (6/10) i deset skokova te Pavel Sergejev s 15 poena (5/13). Kod Spartaka Joseph Smith 16 poena (4/13) i Rafael Araujo 11 poena (5/9) i 13 skokova.

U zanimljivom dvoboju u Rostovu Himki je svladao Lokomotiv 92:80. Tijekom cijelog susreta gosti su imali prednost i u završnici osigurali pobjedu zahvaljujući odličnom danu Kellyja McCarthyja koji je bio nerješiva enigma za domaću obranu. McCarthy je susret završio s 28 poena (11/15) i osam skokova, a Vitalij Fridzon dodao je 14 poena (4/6) te Michael Wilkinson deset poena (4/8) uz 11 skokova. Kod domaćina Anthony Goldwire 23 poena (6/14), a naš Krešo Lončar za 33 minute ubacio je 13 poena (6/11) uz pet skokova i tri asistencije.

Veliko iznenađenje priredio je Spartak Primorje koje je nadigralo u gostima jaki Triumf i upisalo pobjedu 83:80. Iako je Triumf bio veliki favorit u ovom susretu, Spartak se nije predao i hrabrom igrom otišao je do pobjede. Predvodili su ga J.R. Bremer s 27 poena (7/14) i pet asistencija, Vladimer Boisa s 15 poena (6/11) i Nikolaj Suhorukov s 11 skokova. Damir Miljković igrao je tek sedam minuta i ubacio dva poena (1/3) uz dva skoka. Kod domaćina Mire Chatman 23 poena (9/15) i Ognjen Aškrabić s deset poena (5/11), 12 skokova i pet asistencija.

Samara nije imala problema na svom parketu sa Sibirtelekomom. S lakoćom je slavila 101:81. Predvodili su ju Alex Scales s 28 poena (11/18) i Andrej Truškin sa 17 poena (7/12) i deset skokova. Kod gostiju Lee Nailon čak 35 poena (15/25) i 11 skokova te Viktor Dubovicki deset poena (4/9) i šest skokova. Dubravko Zemljić za 19 minuta ubacio je sedam poena (2/4) uz tri skoka.

Rusko prvenstvo:
CSKA Moskva - Dinamo Moskva 80:82, Uniks Kazanj - Spartak St. Petersburg 84:68, Lokomotiv Rostovc - Himki 80:92, Triumf - Spartak Primorje 80:83, Samara - Sibirtelekom 101:81.