Negdje se mora i vratiti

Mihaela Bradovski • nedjelja, 11.11.2007.

Tužna je bila subotnja večer za nogometaše Zagreba. Na Kantridi, protiv drugoplasirane Rijeke, vodili su sve do 78. minute, a što je najvažnije, pružali su jednu od najzrelijih predstava sezone. U 70. minuti imao je Lovrek priliku da potvrdi pobjedu svoje momčadi, ali umjesto troboda ili barem boda, Zagreb je upisao osmi poraz sezone...

Bila bi to vrhunska utakmica i jedno odlično izdanje Zagreba da se (opet) nije umiješala viša sila. Kako u vidu loših reakcija napadača Grgića i Lovreka, kako u popuštanju koncentracije kapetana Dragana Stojkića tako i u "djelitelju pravde" Anti Vučemiloviću.

Daleko od toga da su Pjesnici po igrama i rezultatima ista momčad od prošle sezone, ona koja je osvojila treće mjesto iza Dinama i Hajduka, ali veliki problem Bijelima, uz pehove s ozljedama i muke s realizacijom, stvaraju i grube pogreške sudaca. Već četvrti puta ove sezone glavni će sudac biti kažnjen zbog odluka na štetu momčadi iz Ulice pjesnika. Usporedbe radi, samo je Šibenik oštećen na gostovanju u Kranjčevićevoj.

1. kolo Međimurje-Zagreb (0:3) - Sudac Conjar poništio Lovrekov regularni pogodak i zbog činjenice da na kraju nije bitno utjecao na rezultat dobio je kaznu od dvije utakmice zabrane suđenja.

8. kolo Zadar-Zagreb (1:0) - Pri rezultatu 1:0 za domaće, sudac Trampus je prvo dosudio jedanaesterac nakon prekršaja na Lovreku, da bi odmah zatim promijenio odluku i svirao kontrafaul. Utakmica je završila minimalnom pobjedom Zadrana, a Trampus je zaradio dvije utakmice predaha.

9. kolo Cibalia-Zagreb (3:1) - Puštena prednost nakon očitog grubog prekršaja nad gostujućim nogometašem; u nastavku te akcije postignut je pogodak za 1:0. Slijede i dva bisera pomoćnog suca. Prvi je na štetu Cibalije nakon što je označeno zaleđe poslije autogola Mikulića, a drugi na štetu Pjesnika kada je poništen regularni pogodak Grgića. Glavni sudac Križarić hladio se dvije utakmice, a linijski Blažević četiri.

Najnoviji i najbolniji "propust" onaj je iz Rijeke. Desetak minuta prije kraja utakmice, pri rezultatu 1:0 za Zagreb, sudac Ante Vučemilović odlučio je Riječanima pokloniti priliku za povratak u utakmicu. U jednom zračnom dvoboju u šesnaestercu Zagreba stopera gostiju Vedrana Ivankovića lopta pogađa u bok, što je glavnom sucu dovoljno da dosudi najstrožu kaznu pravdajući se da je igrač namjerno igrao rukom.

Zagrebu slijede dvije teške utakmice, protiv Hajduka na domaćem terenu i gostovanje u Maksimiru. Pauza zbog reprezentativnih obveza trebala bi Zagrebašima dati dosta vremena da zaborave na sve crne trenutke s Kantride i okrenu se onim svjetlijim, kojih je u igri bilo mnogo više u odnosu na neke prijašnje predstave.