Hoskin treći put

Sportnet • utorak, 13.11.2007.

Cibonin krilni centar Sam Hoskin zaslužio je treću nominaciju u Sportnetovu petorku kola ove sezone. Još dvojica Amerikanaca prave mu društvo, a oni su za razliku od Hoskina slavljenički napustili parket. Čast hrvatskih košarkaša brane Ante Tomić i Ljubo Šamadan...

Playmaker

Corey Brewer (Zadar) *2: 37 minuta, 17 poena (5/11), četiri skoka, pet asistencija, osam izborenih prekršaja – Brewer je svojim koševima od samog početka održavao Zadar u igri, te je nakon izborenih osam prekršaja imao tek jedan promašaj s linije slobodnih bacanja. Njegova je raspoloženost koja je rezultirala i sa 17 ubačenih poena mnogo pridonijela Zadrovoj pobjedi.

Bek šuter

Marlon Garnett (Split CO) *2: 37 minuta, 24 poena (8/14) – Garnett je u Podgorici bio ključni igrač Splićana. Sjajno je Amerikanac odradio ono što se od njega i očekuje, preciznim šutevima razbijao protivničku obranu. I kada se Budućnost vraćala utakmicu, došla na svega minus pet, Garnett je bio taj koji je tricama smirivao domaćina. Ubacio ih je čak šest, a susret je završio kao prvi strijelac s 24 poena.

Krilo

Ljubo Šamadan (Geoplin Slovan) *1: 29 minuta, 27 poena (10/14), pet skokova – mnogo je problema zadarskoj obrani svojom sjajnom rolom stvarao Šamadan u slovenskoj momčadi. Svojim je koševima vratio Slovan u igru, te unio mnogo neizvjesnosti u završnoj četvrtini. Ipak, slovenskoj je momčadi pobjeda izmakla, ali je Šamadan bio jedan od najzapaženijih igrača.

Krilni centar

Samuel Hoskin (Cibona) *3: 25 minuta, 18 poena (6/9), osam skokova, dvije blokade - nakon što je bio neprimjetan u prvom poluvremenu, Hoskin je odlično igrao u nastavku. Upravo su njegovi koševi te blokada na Tepiću omogućili Ciboni da u završnicu uđe s velikim kapitalom. Zašto taj kapital nije pretočen u pobjedu? Odgovor je vjerojatno u rukama drugog Amerikanca, a Hoskin je svoju rolu odradio kvalitetno. Iako nije imao mnogi lopti, uspio je zabiti 18 poena uz odličnu realizaciju i osam skokova.

Centar

Ante Tomić (Zagreb CO) *1: 30 minuta, 14 poena (7/11), osam skokova, tri asistencije, dvije ukradene lopte, dvije blokade – na oba dijela terena Ante Tomić odradio je odličan posao u susretu protiv Crvene zvezde. Odlično se nosio s jakim protivnicima, no na kraju njegov dobar učinak nije okrunjen pobjedom obzirom da osim Jakova Vladovića i Krune Simona nije imao igrača koji bi ga popratio.