Ostali sportovi

Rijeka iznenadila

Goran Tomičić • petak, 16.11.2007.

U prvim utakmicama četvrtfinala muškog kupa Hrvatske jedino iznenađenje se dogodilo u Rijeci, gdje su domaći neočekivano svladali zagrebačku Mladost. Ostali dvoboji su također bili zanimljivi, ali favoriti su slavili bez većih problema.

U Rijeci je najzanimljiviji bio prvi set koji je s minimalnih 25:23 pripao domaćima. Mladost se u drugom setu vratila u igru, ali u nastavku su domaći bili spretniji i rezultatom 25:19 izborili prednost. Rijeka je u četvrtom setu vodila 14:10, ali Mladost je izjednačila na 15:15. Očekivala se dramatična završnica, ali domaći su napravili seriju 4:0 i tu prednost nisu ispustili.

U dvoboju kvalitetom izjednačenih momčadi Zagreb je izborio veliku prednost protiv Murse. Osječani su najbolji otpor pružili u prvom setu, ali ipak je Zagreb na krilima Laninovića uspio povesti. U drugom setu je bilo neizvjesno do rezultata 15:15, ali zagrebačka serija 10:4 otklonila je svaku dvojbu, a posljednji set je bio samo formalnost.

Varaždin je, prema višegodišnjoj tradaciji, slavio protiv Centrometala. Domaći nisu bili loši u prvom setu, ali ipak je bilo vidljivo da su igrači Varaždina uigraniji. U drugom setu Centrometal je mogao izjednačiti, no suci su pogrešno odlučili nakon set lopte i gosti su poveli 2:0. U trećem setu Varaždini su lako došli do uvjerljive pobjede.

U posljednjem kolu Osijek je nanio Karlovcu prvi ovosezonski poraz, ali momčad iz grada na četiri rijeke uzvratila je u kupu. U prva dva seta samo 50 gledatelja vidjelo je prekrasnu odbojku u kojoj su gosti bili sretniji i minimalno došli do visoke prednosti. U posljednjem setu domaći više nisu imali snage i Karlovac je lako potvrdio pobjedu.

Mursa i Zagreb, te Varaždin i Centrometal će uzvratnu utakmicu odigrati 21. studenog. Dvoboj Karlovca i Osijeka na rasporedu je šestog prosinca, a Mladost i Rijeka igraju četiri dana kasnije.