Ostali sportovi

Rovinjanima pobjeda nad Osijekom

Ivana Strahija • utorak, 20.11.2007.

U novom su prvoligaškom kolu odbojkaši Gradnja centra iznenadili i uspješno uzeli dva boda u duelu protiv Osijeka. Dobro su se proveli i Mladostaši iz Lukšića, koji su ostvarili vrijednu pobjedu nad Rijekom.

Da Osječanima neće biti lako najavila su već prva dva seta, u kojima se Rovinjani bore za svaki poen. No u trećem do punog izražaja dolazi iznenađenje za goste, prvo ih Gradnja centar ostavlja na 18, pa na 14, da bi zabili i posljednji čavao u petom setu sa 15:8.

Iznenadila je i ekipa iz Kaštel Lukšića, koja si nije dopustila još jedan poraz. Inače dobro plasirani Riječani u prva su dva seta bili prilično neuvjerljivi, pokušali su preokrenuti stvari u trećem setu, no domaća im ekipa to nije dopustila.

Iznimno slabo igrali su Međimurci u Karlovcu. Kod Centrometala je prvo zakazao prijem, potom domino efektom i napad te igra bloku. Brzi karlovački napadači znali su iskoristiti nemoćnog protivnika.

Premda su se srčano borili, Siščani su osvojili tek jedan set protiv senzacije iz Osijeka. Teško je bilo očekivati drukčiji rasplet situacije, jer je Mursa Pan ove sezone uistinu jaka ekipa.

Od Šibenčana i dalje ni traga ni glasa, već su protivnici počeli unaprijed upisivati sva tri boda protiv odbojkaša iz Šibenika. Isto je vrijedilo i u Zagrebu, gdje su gledatelji stakli dojam da na parketu igra samo jedna ekipa.