Warren uhvatio Lalića i Hoskina

Branimir Korać, Sanja Čalić • utorak, 20.11.2007.

Po dva igrača Cibone i Split CO-a predvode petorku desetog kola NLB lige. Chris Warren s trećom nominacijom u petorku kola izjednačio se na vrhu poretka s Jurom Lalićem i Samom Hoskinom dok su u petorci debitirali Marin Rozić i Dejan Ivanov...

Playmaker

Anthony Akins (Split CO) *2: 38 minuta, 16 poena (5/11), pet skokova, četiri asistencije – Splićani su u desetom kolu NLB lige ostvarili veliku pobjedu protiv Union Olimpije, a među boljim pojedincima bio je Anthony Akins. Američki razigravač, osim što je ubacio 16 poena, ponovno je dobro vodio i razigravao momčad te su domaćini upisali minimalnu pobjedu.

Bek šuter

Chris Warren (Cibona) 3: 35 minuta, 20 poena (6/9), tri skoka, dvije ukradene lopte – Warren je apsolutno najstandardniji igrač Cibone ove sezone. Protiv Zagreba je bio na već standardno visokoj razini i susret je završio s 20 poena uz uobičajeno dobar obrambeni učinak. Bio je prvo ime susreta i svakako među najzaslužnijima za pobjedu u gradskom derbiju. Warrenu je ovo treća nominacija u Sportnetovu petorku kola NLB lige čime se poravnao s Jurom Lalićem i Samom Hoskinom.

Dejan Ivanov (Split CO) 1.

Marin Rozić (Cibona) 1: 26 minuta, 20 poena (6/9), tri skoka, pet ukradenih lopti - problemi s ozljedom i ljeto s reprezentacijom utjecali su na izvedbe Maina Rozića ove sezone, ali u susretu sa Zagrebom Roza je bio odličan. Upravo njegova sjajna igra u prvih 20 minuta odlučila je pobjednika obzirom da su gosti pobjegli na nedostižnu prednost i riješili susret u svoju korist.

Krilni centar

Dejan Ivanov (Split CO) 1: 30 minuta, 15 poena (6/12), osam skokova, dvije asistencije – čovjek odluke u splitskom dvoboju. Upravo Ivanov u završnici susreta uz polaganje, dodatno slobodno bacanje te blokadu pokušaja Bookera donio je Splićanima pobjedu te time ponio epitet ključnog igrača. I prije toga Ivanov je igrao vrlo dobro i iz susreta u susret pokazuje se kao veliko pojačanje.

Centar

Todor Gečevski (Zadar) 2: 38 minuta, 26 poena (9/12), osam skokova, asistencija, blokada, četiri izborena prekršaja – zadarski je kapetan bio iznimno važna karika u pobjedi svoje momčadi nad Heliosom. Odigrao je briljantnu prvu četvrtinu te je u trenutku kad je Zadar vodio rezultatom 12:23 on sam imao 17 ubačenih koševa. S odličnom igrom nastavio je i do kraja, kako u napadačkom, tako i u obrambenom dijelu, a imao je i stopostotan učinak za tri poena (4/4), kao i s linije slobodnih bacanja (4/4).