Sve bolji Planinić i Zemljić

Branimir Korać • utorak, 27.11.2007.

Hrvati u europskim ligama nastavljaju s odličnim igrama. Prošli tjedan posebno su se istaknuli u jačim ligama Dubravko Zemljić i Zoran Planinić, no niti ostali nisu puno zaostajali...

Austrija

Milan Stegnjaić (Oberwart 8-3) 8 utakmica, 25.9 minuta, 10.0 poena, 5.9 skokova, 1.5 asistencija, 1.5 osvojena lopta, 11.0 valorizacija: U austrijskom prvenstvu odlično napreduju Oberwart Gunnersi za koje je nakon ozljede zaigrao i Milan Stegnjaić. U pobjedi kod UBC St. Poeltena 79:69 Stegnjaić je ubacio za 27 minuta deset poena (3/5 za dva, 4/7 slobodna) uz 11 skokova.

Belgija

Krunoslav Radoš (Gent 1-9) 9 utakmica, 10 minuta, 0.9 poena, 2.2 skoka, 0.7 asistencija: Gent je upisao već deveti prvenstveni poraz. U desetom kolu nije niti imao neke iluzije na gostovanju kod Charleroi koji je slavio 85:64. Kruno Radoš igrao je šest minuta i ubacio je dva poena (1/1 za dva) uz dva skoka i dvije asistencije.

Bosna i Hercegovina

Toni Dijan (Široki Prima pivo, NLB 2-9) 11 utakmica, 22 minute, 7.1 poen, 4.0 skoka, 0.5 asistencija, 0.8 osvojenih lopti, 7.5 valorizacija: Široki je napokon zaigrao bolje i ubilježio, nakon niza poraza, drugu ovosezonsku pobjedu u NLB ligi. Toni Dijan odigrao je jednu od boljih utakmica ove sezone i za 19 minuta ubacio deset poena (5/5 za dva, 0/1 za tri) uz šest skokova i dvije ukradene lopte.

Siniša Štemberger (Široki Prima pivo, NLB 2-9) 11 utakmica, 32 minute, 13.1 poen, 1.9 skokova, 1.7 asistencija, 0.9 osvojenih lopti, 9.2 valorizacija: Nije Štemberger bio na uobičajeno visokoj razini, no unatoč tome Široki je slavio. Riječanin je igrao 33 minute i ubacio sedam poena (0/2 za dva, 2/9 za tri, 1/2 slobodna) uz dva skoka i dvije asistencije.

Ivan Tomas (Široki Prima pivo, NLB 2-9) 11 utakmica, 35 minuta, 14.4 poena, 2.4 skoka, 6.4 asistencija, 0.9 osvojenih lopti, 16.2 valorizacija: Najbolji igrač Širokobriježana bio je čovjek odluke u ovom susretu. Upravo njegov koš sa zvukom sirene donio je pobjedu Širokom iako do tada nije posebno briljirao. Igrao je 30 minuta i ubacio 11 poena (1/4 za dva, 1/8 za tri, 6/6 slobodna) uz dva skoka i četiri asistencije.

Željko Župić (Široki Prima pivo, NLB 2-9) 11 utakmica, 21 minuta, 6.0 poena, 4.9 skokova, 0.9 asistencija, 1.0 osvojena lopta, 0.8 blokada, 9.1 valorizacija: Župić je protiv Splita odigrao svoju najbolju utakmicu ove sezone. Igrao je 34 minute i ubacio 12 poena (3/5 za dva, 0/2 za tri, 6/6 slobodna) uz 11 skokova i dvije blokade.

Andrija Šola (Široki Prima pivo, NLB 2-9) 11 utakmica, 19 minuta, 6.0 poena, 2.9 skokova, 0.9 osvojenih lopti, 5.0 valorizacija: Šola se nije naigrao protiv Splićana, igrao je manje od minute i ostao bez ikakvog učinka.

Ivan Perinčić (Široki Prima pivo, NLB 2-9) 9 utakmica, 23 minute, 10.0 poena, 4.4 skoka, 10.0 valorizacija: Ivan Perinčić tek se vratio nakon pauze zbog ozljede i to je utjecalo na njegovu prezentaciju. Igrao je tek 13 minuta, ostao bez poena (0/2 za tri) i uhvatio četiri skoka.

Dženan Rahimić (Bosna ASA BHT, Uleb kup 1-2, BiH 6-0) Uleb kup: 3 utakmice, 14 minuta, 4.7 poena, 2.3 skoka, 2.7 valorizacija: U trećem kolu u skupini Uleb kupa Bosna je odigrala dobru utakmicu na gostovanju kod Siauliaija međutim nije mogla do pobjede. Poražena je 85:76, a naš Rahimić za 17 minuta ubacio je osam poena (4/6 za dva, 0/2 slobodna). U prvenstvu BiH s lakoćom je poražen zenički Čelik 108:73 uz briljantnu igru Edina Bavčića koji je ubacio 30 poena. Rahimić je u ovoj pobjedi sudjelovao s 11 poena.

Goran Menalo (Čapljina 2-5) 7 utakmica, 7.7 poena: U sedmom kolu Čapljina je poražena od Vogošće 97:93. Među boljim pojedincima kod Čapljine bio je Goran Menalo, bivši igrač Cedevite, koji je susret završio s 19 poena.

Ivan Baković (Čapljina 2-5) 7 utakmica, 27.8 poena: Prvi strijelac prvenstva BiH, Ivan Baković, bio je briljantan i protiv Vogošće. Susret je završio kao najbolji pojedinac s 36 ubačenih poena, no nije pomoglo njegovoj momčadi.

Teo Petani (Čapljina 2-5) 7 utakmica, 10.9 poena: Teo Petani odigrao je dobru utakmicu, no nije bio na razini Menala i Bakovića. U porazu od Vogošće sudjelovao je s devet poena.

Luka Hoti (Čapljina 2-5) 7 utakmica, 2.7 poena: Luka Hoti nije se protiv Vogošće upisao među strijelce.

Mladen Gligora (Grude 3-3) 6 utakmica, 10.0 poena: Grude su visoko poražene u prošlom kolu od Slavije 96:77, a Mladen Gligora susret je završio s osam poena.

Denis Toroman (Grude 3-3) 6 utakmica, 15.1 poen: Kao i cijela momčad, briljirao nije niti Denis Toroman. U dosadašnjim susretima jedan od boljih pojedinaca Gruda, ali protiv Slavije ubacio je tek četiri poena.

Lovro Gligora (Grude 3-3) 4 utakmice, 8.7 poena: Lovro Gligora odigrao je svoju ponajbolju utakmicu ove sezone, ubacio 16 poena, ali nije mogao spriječiti visoki poraz.

Luka Žitko (Grude 3-3) 5 utakmica, 8.8 poena: Poput Lovre Gligore, uspješan je bio i Luka Žitko koji je ubacio 13 poena te bio među istaknutijim pojedincima.

Tomislav Lozančić (Grude 3-3) 6 utakmica, 7.8 poena: Tomislav Lozančić protiv Slavije je bio na svom prosjeku i susret je završio sa sedam ubačenih poena.

Marin Vrsaljko (Posušje 3-4) 6 utakmica, 7.2 poena: U sedmom kolu Posušje je nadigralo Zrinjski i odnijelo pobjedu 83:72. Najveće zasluge za to idu sjajnom Stanku Rezi koji je ubacio 33 poena, a veliki doprinos dao je i Marin Vrsaljko s 13 poena.

Domagoj Norac (Zrinjski MK 3-3) 6 utakmica, 10.3 poena: U porazu Zrinjskog od Posušja nije se istaknuo jedan od važnijih igrača Mostaraca u početnom dijelu sezone. Domagoj Norac u ovom susretu ubacio je tek tri poena, uz susret s Borcem najmanje ove sezone.

Milan Brečić (Zrinjski MK 3-3) 6 utakmica, 10.3 poena: Izostao je i veći doprinos Milana Brečića koji je susret završio tek s dva ubačena poena.

Cipar

Alen Trepalovac (AEK Larnaca): AEK iz Larnake gostovao je kod ENAD-a i upisao poraz 79:74. Trepalovac je odigrao odličnu utakmicu, susret završio s 18 poena, no to nije bilo dovoljno za pobjedu.

Bruno Šundov (EKA AEL Proteas): AEL se s lakoćom obračunao s Pizza Express Apollonom i slavio je 92:69. Jedan od važnijih ljudi u pobjedi AEL-a bio je Bruno Šundov koji je ubacio 15 poena. Tijekom tjedna AEL je bio uspješan i u prvom susretu drugog pretkola Fiba kupa svladavši u gostima Dnipro 64:53. Šundov je u tom susretu igrao 12 minuta i ubacio tri poena (0/2 za dva, 3/4 slobodna) uz tri skoka.

Saša Čuić (EKA AEL Proteas): Poput Šundova i Saša Čuić je protiv Apollona bio dobar. Čuić je u visokoj pobjedi ugradio deset poena. U Fiba kupu u Ukrajini igrao je 27 minuta i ubacio osam poena (1/7 za dva, 1/3 za tri, 3/4 slobodna) uz sedam skokova.

Češka

Denis Mujagić (Sadska 3-10) 10 utakmica, 29.1 minuta, 14.8 poena, 2.1 skok, 1.6 asistencija: Sadska u Češkoj nastavlja s porazima. U 13. kolu upisan je već deseti i to na svom terenu protiv Pardubica 86:76. Denis Mujagić igrao je 31 minutu i ubacio 11 poena (2/6 za dva, 1/4 za tri) uz dvije asistencije.

Estonija

Mateo Kedžo (Kalev, Baltička liga 2-6, Uleb kup 2-1) Baltička liga: 4 utakmice, 17 minuta, 9.3 poena, 1.8 skok, 7.0 valorizacija. Uleb kup: 2 utakmice, 25 minuta, 6.5 poena, 6.0 skokova, 0.5 asistencija, 1.0 osvojena lopta: Kalev je prošli tjedan upisao dva poraza. Prvo je u Uleb kupu poražen od španjolske Gran Canarije 80:67, a Kedžo je za 19 minuta ubacio sedam poena (1/2 za dva, 0/1 za tri, 5/6 slobodna) uz sedam skokova. Uslijedio je i poraz u Baltičkoj ligi nakon produžetka kod Baronsa 88:87 uz devet poena (3/3 za dva, 1/2 za tri) našeg igrača.

Francuska

Hrvoje Perinčić (Hyeres Toulon 5-4) 9 utakmica, 34 minute, 11 poena, 5 skokova, 1 osvojena lopta, 1 asistencija, 10 valorizacija: Toulon vrlo dobro napreduje u francuskom prvenstvu, a u devetom kolu nadjačao je Chalon 99:95. Među istaknutijim pojedincima bio je Hrvoje Perinčić koji je susret završio s 20 poena (2/5 za dva, 5/7 za tri, 1/3 slobodna) i četiri skoka.

Marin Prskalo (St. Vallier 3-8) 11 utakmica, 17 minuta, 6 poena, 2 skoka, 1 asistencija, 6 valorizacija: St. Vallier je ubilježio novi poraz u francuskoj Pro B. U 11. kolu poražen je kod Evreuxa 70:57, a Marin Prskalo nije se istaknuo. Igrao je 13 minuta i ubacio dva poena (1/1 za dva).

Makedonija

Nenad Delić (Strumica 8-1) Makedonsko prvenstvo: 7 utakmica, 15.1 minuta, 8.6 poena, 2.7 skokova, 0.7 asistencija. Fiba kup: 3 utakmice, 13 minuta, 3.3 poena, 2.0 skoka, 0.7 asistencija: Strumica je prošli tjedan upisala polovičan učinak. Prvo je u Fiba kupu poražena na svom parketu od Lokomotiva iz Rostova 67:57 uz dva poena (1/4 za dva) i dva skoka Nenada Delića, a zatim je u makedonskom prvenstvu svladala Pelister iz Bitole 78:65. Delić je u tom susretu igrao tek četiri minute i upisao dva skoka.

Njemačka

Branimir Longin (Oldenburg 6-4) 10 utakmica, 24 minute, 9.7 poena, 2.8 skokova, 1.4 asistencija, 0.8 osvojenih lopti, 8.3 valorizacija: Oldenburg nije uspio u desetom kolu njemačkog prvenstva iznenaditi Albu i poražen je 79:65. Nije se istaknuo Branimir Longin koji je igrao 12 minuta i ubacio tek dva poena (1/1 za dva, 0/4 za tri).

Jasmin Perković (Oldenburg 6-4) 10 utakmica, 31 minuta, 12.7 poena, 5.9 skokova, 1.9 asistencija, 1.3 osvojena lopta, 13.5 valorizacija: Za razliku od Longina, raspoložen je bio Jasmin Perković. Riječanin je igrao 25 minuta i ubacio 15 poena (5/11 za dva, 1/2 za tri, 2/3 slobodna) uz četiri skoka.

Grčka

Jurica Žuža (Rethimno 1-5): Žužin Rethimno odigrao je još jednu utakmicu na mali broj poena i upisao novi poraz. Na svom parketu poraženi su od AEP-a 57:51 uz dobru igru našeg centra. Žuža je za 24 minute ubacio 12 poena (4/5 za dva, 4/4 slobodna) uz dva skoka.

Andrija Žižić (Panathinaikos, Grčka 6-0, Euroliga 5-0) : Odličan tjedan je iza Andrije Žižića. U šestom kolu grčkog prvenstva Panathinaikos je nadigrao Olympiju iz Larise 94:56, a Žižić je za 20 minuta ubacio 13 poena (5/6 za dva, 0/1 za tri, 3/3 slobodna) uz osam skokova. U visokoj euroligaškoj pobjedi protiv Roannea Žižić je briljirao i za 23 minute ubacio 26 poena (10/10 za dva, 6/7 slobodna) uz dva skoka i dvije asistencije.

Ivo Josipović (Kolossos 2-4): Josipovićev Kolossos očekivano nije imao šanse na gostovanju kod Olympiakosa. Jaka momčad iz Pireja s lakoćom je slavila, a Josipović je bio dobar i za 24 minute ubacio 14 poena (2/4 za dva, 3/4 za tri, 1/4 slobodna) uz dva skoka i tri osvojene lopte.

Matija Češković (Kolossos 2-4): Matija Češković ponovno je dobio malu minutažu i igrao tek šest minuta. Susret je završio s tri ubačena poena (0/1 za dva, 1/2 za tri).

Boris Džidić (Halkida 4-5): Halkida je u devetom kolu poražena na svom parketu od Panerythraikosa 81:76. Kod domaćina je Boris Džidić bio među boljim pojedincima i za 21 minutu ubacio 13 poena (0/2 za dva, 4/6 za tri, 1/2 slobodna) uz tri asistencije.

Hrvoje Henjak (Panorama 7-2): Nikakvih problema nije imala Panorama protiv Menta. Slavila je 81:66 uz solidnu predstavu našeg centra Hrvoja Henjka. Henjak je za 23 minute ubacio osam poena (4/9 za dva) uz četiri skoka.

Ivan Škara (Xanthi 5-4): Uspješan je bio i Xanthi našeg Ivana Škare. Xanthi je nadigrao Ilisiakos s 92:88, a Škara je za 17 minuta ubacio devet poena (4/6 za dva, 0/1 za tri, 1/2 slobodna) uz tri skoka.

Ozren Mišić (Iraklis 4-5): U dvoboju bivših prvoligaša Ionikos je nadigrao Iraklis s 80:68. Kod Iraklisa Ozren Mišić igrao je 36 minuta i ubacio 12 poena (1/4 za dva, 2/5 za tri, 4/6 slobodna) uz dva skoka i dvije asistencije.

Mađarska

Joško Garma (ZTE 2-5): Mađari su igrali susrete osmine finala Kupa. ZTE je u gostima visoko poražen od Soprona 92:65, a nije se istaknuo niti naš Joško Garma. Ubacio je tek četiri poena.

Marko Morić (Kormend 3-5): Odlično je debitirao Marko Morić u dresu Kormenda nakon što je napustio austrijsku košarku. U porazu od Albacompa 90:84 bio je najbolji pojedinac kod Kormenda s 18 poena i sedam skokova.

Italija

Dalibor Bagarić (Upim, Italija 5-6, Uleb kup 1-2) Italija: 10 utakmica, 13 minuta, 4.6 poena, 4.3 skoka, 1.0 blokada, 0.8 osvojenih lopti, 0.6 asistencija, 6.2 valorizacija. Uleb kup: 3 utakmice, 11 minuta, 4.7 poena, 3.0 skoka, 1.0 asistencija, 0.7 osvojenih lopti, 0.7 blokada, 6.3 valorizacija: Upim je tjedan otvorio neočekivanim porazom na svom parketu u Uleb kupu od Oostendea. Dalibor Bagarić za 16 minuta ubacio je devet poena (2/4 za dva, 5/8 slobodna) uz tri skoka i dvije ukradene lopte. U prvenstvu Italije Upim je bio bolji od Pierrel Capo d'Orlanda 94:91, a Bagarić je sudjelovao 12 minuta i ubacio četiri poena (2/4 za dva) uz devet skokova.

Mate Skelin (Varese 2-9) 2 utakmice, 28.5 minuta, 13.5 poena, 6.0 skokova, 0.5 blokada, 2.0 osvojene lopte, 1.0 asistencija, 21.0 valorizacija: U slabom Vareseu Mate Skelin ponovno se istaknuo. Poraženi su na svom parket od Scavolinija u produžetku 90:89, a Skelin je za 29 minuta ubacio 11 poena (4/5 za dva, 3/5 slobodna) uz osdam skokova i dvije asistencije.

Roko Leni Ukić (Lottomatica, Italija 8-3, Euroliga 1-4) Italija: 10 utakmica, 26.1 minuta, 10.9 poena, 2.7 skokova, 1.4 osvojena lopta, 3.1 asistencija, 11.2 valorizacija. Euroliga: 5 utakmica, 31 minuta, 13 poena, 2.6 skokova, 4.4 asistencije, 1.0 osvojena lopta, 13.8 valorizacija: U euroligaškom srazu u Beogradu Roko Ukić bio je vrlo dobar. Iako je Lottomatica poražena 91:86, Roko je bio među boljim igračima ubacivši 15 poena (4/7 za dva, 1/5 za tri, 4/4 slobodna) uz dva skoka. U prvenstvu je Lottomatica bila uspješnija i slavila kod Cantua 78:67 uz devet poena (3/7 za dva, 1/3 za tri), dva skoka i tri asistencije našeg razigravača.

Litva

Marko Popović (Žalgiris Baltička liga 7-0, Litva 7-0, Euroliga 2-3) Baltička liga: 7 utakmica, 20 minuta, 11.6 poena, 1.4 skok, 1.4 asistencija, 1.4 osvojena lopta, 9.4 valorizacija. Litva: 7 utakmica, 19 minuta, 12.7 poena, 1.7 skokova, 3.0 asistencije, 1.1 osvojena lopta, 12.1 valorizacija. Euroliga: 5 utakmica, 20 minuta, 10.8 poena, 1.4 skok, 1.4 asistencija, 1.0 osvojena lopta, 9.6 valorizacija: Žalgiris je bio aktivan protekli tjedan i odigrao tri susreta. Prvo je u Euroligi poražen od CSKA 78:70, a Marko Popović u tom susretu za 20 minuta ubacio je 14 poena (3/3 za dva, 2/4 za tri, 2/2 slobodna) uz dvije osvojene lopte. U litavskom prvenstvu ubilježene su dvije pobjede. U pobjedi nad Neptunasom 111:86 Popović je za 22 minute ubacio 15 poena (3/3 za dva, 3/6 za tri) uz četiri skoka i četiri asistencije dok je u pobjedi nad Siauliaijem 81:74 za 13 minuta ubacio deset poena (3/5 za tri, 1/2 slobodna).

Poljska

Dubravko Zemljić (Sibirtelekom 1-7) 12 utakmica, 23 minute, 11.1 poen, 2.4 skoka, 1.6 asistencija: Sibirtelekom prošli tjedan upisao je prvu prvenstvenu pobjedu. Na svom parketu nadigrao je Enisey 97:85 uz odličnu igru Dubravka Zemljića. Zemljić je bio najbolji pojedinac Sibirana s 24 poena (8/14 za dva, 1/1 za tri, 5/5 slobodna) i dva skoka. U porazu kod Spartak Primorja Zemljić je igrao 23 minute i ubacio deset poena (4/11 za dva, 2/5 slobodna) uz tri skoka.

Igor Miličić (Enisey 0-11) 12 utakmica, 25 minuta, 9.2 poena, 2.2 skoka, 4.0 asistencije: U porazu od Sibirtelekoma, 11. ove sezone, Miličić se nije istaknuo. Igrao je 21 minutu i ubacio četiri poena (2/5 za dva, 0/1 za tri, 0/1 slobodna) uz tri asistencije.

Damir Markota (Spartak St. Petersburg 3-6) 9 utakmica, 27 minuta, 10.8 poena, 4.4 skoka, 2.4 asistencije: Spartak je upisao i treću prvenstvenu pobjedu svladavši Universitet iz Surguta 85:78. Damir Markota igrao je 24 minute i ubacio deset poena (3/8 za dva, 0/1 za tri, 4/7 slobodna) uz dvije asistencije. U Fiba kupu poraženi su od Maroussija 65:62. Markota je za 20 minuta ubacio tek tri poena (0/3 za dva, 1/1 za tri) uz dvije asistencije.

Nikša Prkačin (Dinamo, Rusija 8-2, Uleb kup 2-1) 16 utakmica, 19 minuta, 8.5 poena, 5.1 skok, 1.1 asistencija: U derbiju ruskog prvenstva Dinamo je visoko poražen od Himika 74:55. Prkačin je igrao 13 minuta i ubacio dva poena (1/4 za dva) uz pet skokova. U Uleb kupu Dinamo nije imao problema s Crvenom zvezdom, a Prkačin je odradio dobru utakmicu i za 19 minuta ubacio devet poena (2/8 za dva, 5/6 slobodna) uz šest skokova.

Krešimir Lončar (Lokomotiv Rostov 5-5) 8 utakmica, 25 minuta, 8.6 poena, 6.1 skok, 2.2 asistencije: U ruskom prvenstvu Lokomotiv je očekivano poražen od jakog Triumfa 73:57. Lončar je za 27 minuta odigrao solidno i ubacio devet poena (4/9 za dva, 1/2 slobodna) uz šest skokova i dvije asistencije. U pobjedi protiv Strumice u Fiba kupu Lončar je bio odličan i za 35 minuta ubacio je 20 poena (8/11 za dva, 4/5 slobodna) uz 13 skokova i dvije asistencije.

Damir Miljković (Spartak Primorje 4-5) 11 utakmica, 20 minuta, 9.2 poena, 2.3 skoka, 2.8 asistencija: Spartak Primorje došlo je do četvrte prvenstvene pobjede svladavši Sibirtelekom 97:65 uz napadački ne baš najbolji Miljkovićev učinak. Damir je ubacio pet poena (1/6 za dva, 1/4 za tri), dodao pet skokova i četiri asistencije.

Slovenija

Zvonimir Kovačević (TCG Mercator 4-3) 7 utakmica, 21 minuta, 9.9 poena, 1.1 skok, 1.0 asistencija, 0.9 osvojenih lopti, 5.4 valorizacija: Mercator je u sedmom kolu slovenskog prvenstva svladao Roglu 80:78, a Kovačević je za 22 minute ubacio sedam poena (2/2 za dva, 0/1 za tri, 3/4 slobodna) uz dvije asistencije. Miroslav Jurić (Kraški zidar 2-5) 7 utakmica, 36 minuta, 19.7 poena, 3.0 skoka, 2.0 asistencije, 0.6 osvojenih lopti: Još jedna odlična utakmica Miroslava Jurića, ali i još jedan poraz Kraškog zidara. Poraz je upisan protiv Kopra 96:79, a Jurić je za 36 minuta ubacio 25 poena (3/6 za dva, 5/9 za tri, 4/4 slobodna) uz tri skoka.

Vlado Pašalić (Loka Koper 4-3) 7 utakmica, 32 minute, 11.9 poena, 6.9 skokova, 1.4 asistencija, 1.4 osvojena lopta, 1.4 blokade, 15.3 valorizacija: Koprani su slavili protiv Kraškog zidara, a Pašalić je bio među boljim pojedincima kod Kopra. Za 36 minuta ubacio je 18 poena (7/10 za dva, 4/7 slobodna) uz sedam skokova i dvije osvojene lopte.

Ivan Šimunić (Elektra 4-3) 6 utakmica, 31 minuta, 14.3 poena, 7.0 skokova, 1.2 asistencije, 0.8 osvojenih lopti, 16.2 valorizacija: Visoku pobjedu ostvarila je Elektra kod Alposa u Šenturju 85:70. Ivan Šimunić igrao je 36 minuta i ubacio 13 poena (3/7 za dva, 7/10 slobodna) uz šest skokova i tri asistencije.

Dražen Bubnić (Elektra 4-3) 3 utakmice, 26 minuta, 10.3 poena, 4.7 skokova, 1.0 asistencija, 0.7 blokada, 9.0 valorizacija: Problemi s osobnim pogreškama dozvolili su Bubniću da protiv Alposa odigra tek 14 minuta. Za to vrijeme ubacio je šest poena (2/4 za dva, 0/2 za tri, 2/2 slobodna) uz pet skokova.

Nikola Vladović (Zagorje 0-7) 7 utakmica, 29 minuta, 10.4 poena, 5.3 skokova, 0.6 asistencija, 0.6 osvojenih lopti, 10.1 valorizacija: I sedmi poraz ove sezone upisalo je Zagorje. Ovaj put na svom parketu od Heliosa 86:72. Nikola Vladović za 36 minuta ubacio je deset poena (3/8 za dva, 4/4 slobodna) uz šest skokova.

Robert Troha (Helios, NLB 2-9, Slovenija 6-1) NLB: 10 utakmica, 30 minuta, 14.0 poena, 2.1 skok, 2.5 asistencije, 1.5 osvojena lopta, 11.4 valorizacija. Slovenija: 7 utakmica, 23 minute, 10.3 poena, 2.0 skoka, 1.6 asistencija, 1.0 osvojena lopta, 10.0 valorizacija: U slovenskom prvenstvu Helios je s lakoćom svladao Zagorje 86:72. Robert Troha je igrao 23 minute i ubacio 11 poena (0/1 za dva, 3/5 za tri, 2/2 slobodna) uz tri asistencije. U NLB ligi nisu bili toliko uspješni i poraženi su od Hemofarma. Troha je igrao 30 minuta i ubacio 12 poena (3/5 za dva, 2/6 za tri) uz dva skoka i dvije asistencije.

Ljubo Šamadan (Geoplin Slovan NLB 3-8) 11 utakmica, 22 minute, 8.4 poena, 3.5 skoka, 1.0 osvojena lopta: Geoplin je visoko poražen od Crvene zvezde, a Ljubo Šamadan u tom porazu nije se istaknuo. Igrao je 15 minuta i ubacio šest poena (1/3 za dva, 1/2 za tri, 1/1 slobodna) uz dva skoka.

Stipe Modrić (Geoplin Slovan NLB 3-8) 11 utakmica, 28 minuta, 8.4 poena, 5.0 skokova, 1.2 asistencije, 1.7 osvojenih lopti, 9.8 valorizacija: Poput Šamadana niti Modrić se nije istaknuo. Igrao je 30 minuta i ubacio pet poena (2/6 za dva, 0/1 za tri, 1/2 slobodna) uz pet skokova.

Španjolska

Stanko Barać (Pamesa, Španjolska 6-3, Uleb kup 3-0) Španjolska: 7 utakmica, 18 minuta, 6.1 poen, 4.5 skoka, 1.3 asistencija, 0.9 blokada, 5.4 valorizacija. Uleb kup: 3 utakmice, 21 minuta, 12.0 poena, 6.0 skokova, 2.3 blokade, 16.0 valorizacija: U Uleb kupu Pamesa je s lakoćom nadigrala Anwil 78:58. Barać je igrao 17 minuta i ubacio 11 poena (5/6 za dva, 0/1 za tri, 1/1 slobodna) uz pet skokova i tri blokade. U španjolskom prvenstvu Pamesa je također bila uspješna i svladala Granadu 74:67. Barać je igrao 12 minuta i ubacio četiri poena (2/3 za dva) uz dva skoka i četiri asistencije.

Zoran Planinić (Tau Ceramica, Španjolska 7-2, Euroliga 4-1) Španjolska: 9 utakmica, 21 minuta, 10.1 poen, 3.4 skoka, 2.7 asistencija, 12.2 valorizacija. Euroliga: 5 utakmica, 23 minute, 11.2 poena, 2.4 skoka, 3.2 asistencije, 1.6 osvojenih lopti, 12.6 valorizacija: Tau je prošli tjedan dva puta slavio. U Euroligi je svladana Union Olimpija 92:78 uz Planinićevih 11 poena (4/7 za dva, 3/3 slobodna) i dvije asistencije. U španjolskom prvenstvu poražen je Leon, a Planinić je igrao 26 minuta i ubacio 16 poena (4/5 za dva, 2/2 za tri, 2/2 slobodna) uz pet skokova i šest asistencija te bio najbolji pojedinac na parketu.

Marko Tomas (Alta Fuenlabrada 3-6) 9 utakmica, 32 minute, 13.9 poena, 3.8 skokova, 2.6 asistencija, 13.9 valorizacija: Marko Tomas bio je ponajbolji pojedinac Fuenlabrade i u devetom kolu španjolskog prvenstva. Fuenlabrada je poražena od Gran Canarije, a Tomas je ubacio 15 poena (3/7 za dva, 2/5 za tri, 3/6 slobodna) uz pet skokova i tri asistencije.

Davor Kus (Unicaja, Španjolska 3-6, Euroliga 4-1) Euroliga: 5 utakmica, 22 minute, 11.2 poena, 1.2 skok, 1.6 asistencija, 11.0 valorizacija. Španjolska: 9 utakmica, 28 minuta, 10.6 poena, 1.1 skok, 2.3 asistencije, 9.2 valorizacija: Dvije pobjede upisala je Unicaja. U Euroligi svladala je u gostima Le Mans uz sedam poena (1/1 za dva, 1/3 za tri, 2/2 slobodna) i tri skoka Davora Kusa koji je briljirao u prvenstvenoj pobjedi protiv Valladolida. Kus je ubacio 21 poen (2/3 za dva, 3/4 za tri, 8/8 slobodna) uz dva skoka i dvije asistencije.

Mario Kasun (Barcelona, Španjolska 7-2, Euroliga 3-2) Španjolska: 9 utakmica, 15 minuta, 8.2 poena, 4.1 skok, 0.6 asistencija, 8.6 valorizacija. Euroliga: 5 utakmica, 21 minuta, 12.6 poena, 3.8 skokova, 0.8 asistencije, 0.6 blokada: Barcelona je odradila dva posve suprotna meča prošli tjedan. Prvo je u Euroligi sjajnom igrom nadigrala madridski Real uz šest poena (2/3 za dva, 2/4 slobodna) i dva skoka Kasuna. Nakon toga je u španjolskom prvenstvu neočekivano lako poražena od Cajasola, a Kasun je u tom susretu ostvario gotovo identičan učinak i ubacio šest poena (2/4 za dva, 2/2 slobodna) uz dva skoka.

Marko Banić (Iurbentia Bilbao 6-3) 9 utakmica, 23 minute, 9.4 poena, 4.5 skoka, 12.1 valorizacija: Bilbao nastavlja s odličnim igrama. U devetom kolu svladao je Menorcu, a Banić je bio odličan i za 23 minute ubacio 15 poena (6/6 za dva, 3/3 slobodna) uz šest skokova.

Drago Pašalić (Iurbentia 6-3) 9 utakmica, 12 minuta, 4.9 poena, 2.5 skoka, 3.8 valorizacija: Malu minutažu dobio je Pašalić protiv Menorce. Igrao je tek osam minuta i ubacio tri poena (1/2 za dva, 1/2 slobodna).

Mario Stojić (ViveMenorca 2-7) 9 utakmica, 25 minuta, 12.4 poena, 2.0 skoka, 1.0 asistencija, 11.6 valorizacija: Mario Stojić još jednom je bio najbolji pojedinac Menorce, ali njegova momčad upisala je novi poraz. Za 34 minute ubacio je 16 poena (2/3 za dva, 3/5 za tri, 3/3 slobodna) i tome dodao šest skokova.

Marino Baždarić (ViveMenorca 2-7) 8 utakmica, 26 minuta, 9.8 poena, 1.7 skokova, 1.8 asistencija, 7.1 valorizacija: Marino Baždarić bio je nešto suzdržaniji od Stojića i za 28 minuta ubacio je deset poena (3/6 za dva, 0/3 za tri, 4/6 slobodna) uz dva skoka i dvije asistencije.

Švedska

Srđan Subotić (Sundsvall 6-2) 3 utakmice, 30 minuta, 15.3 poena, 5.3 asistencije, 2.7 skokova, 0.7 osvojenih lopti: U švedskom prvenstvu Sundsvall je uz dosta muke svladao Uppsalu 92:87 uz dobru igru Splićanina Srđana Subotića. Subotić je igrao 27 minuta i ubacio 12 poena (3/3 za dva, 1/3 za tri, 4/6 slobodna) uz četiri skoka i čak devet asistencija.