Zimski sportovi

Kostelić u igri za postolje

Kristian Hohnjec • četvrtak, 29.11.2007.

Ivica Kostelić odlično je odvozio super-kombinacijski spust te će u slalomu imati priliku izboriti plasman na postolje. Ivica je na stazi u Beaver Creeku, gdje je prije osam godina doživio traumatičan pad, zauzeo 19. mjesto, dok je Natko Zrnčić-Dim na 28. poziciji...

Ivica Kostelić sjajno je odvozio prvi dio super-kombinacije. Na zahtjevnoj stazi u Beaver Creeku Kostelić je imao jednu od najboljih spustaških vožnji karijere. Posebno je dobar bio u prvom dijelu staze (+0.64), a iako je u završnici izgubio gotovo sekundu, vrijeme je još uvijek respektabilno (+1.51).

Nakon spusta u vodstvu je Didier Cuche, a slijede Steven Nyman (+0.20), Marco Buechel (+0.23) i Michael Walchhofer (+0.55). Glavni favorit ipak je četvrtoplasirani Švicarac Daniel Albrecht (+0.56).

Od kvalitetnih slalomaša brži od Kostelića bili su Austrijci Rainer Schönfelder (+1.15) i Benjamin Raich (+1.49), a iza našeg skijaša ostali su Zurbriggen (+1.88), Byggmark (+2.22), Ted Ligety (+2.38) i Marcus Larsson (+2.38).

Natko Zrnčić-Dim sa startnim brojem 49 također je odvozio veoma dobro. Na srednjem dijelu staze čak je za stotinku bio brži od vodećeg Cuchea, a vožnju je završio na 28. mjestu.

Slalom je na rasporedu u 22:30 sati po srednjeeuropskom vremenu.