1. Hrvatska nogometna liga, 18. kolo, 01.12.2007., Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 1500
Suci: Danijel Trampus (Osijek), Keškić (Vinkovci), Pejić (Vukovar
1:0 Slaven Belupo
Slaven Belupo

Hajduk - Slaven Belupo: Kale sam na svijetu

Bernard Jurišić • subota, 01.12.2007.

Još jednim bljeskom Nikole Kalinića Hajduk je ostvario vrlo vrijednu pobjedu u ogledu s direktnim rivalom Slaven Belupom u borbi za treće mjesto. U lošoj utakmici Splićani su ipak ostvarili nužno i nastavili bitku za važnu treću poziciju uoči trećeg kruga...

Krunoslav Jurčić

Jedina tri ogleda Kalinić – Iveša u prvom poluvremenu pripala su koprivničkom vrataru. U 3. minuti visoki Puljanin "noktima" vadi loptu ispod grede, u 7. mu lopta ide ravno u naručaj, a u 14. je brži od Hajdukova napadača i uzima mu loptu.

U 32. minuti domaći trener morao je izvaditi ozlijeđenog Andrića, na čije mjesto ulazi Linić. Minutu kasnije Jajalo prijeti Baliću s gotovo 30 metara, no Hajdukov vratar dobro se protegnuo i uspio odbiti loptu u korner.

Slika 1 od 2.

Trenutak utakmice zbio se u 57. minuti. Kalinić je tutnjio s loptom prema Slavenovim vratima, malo je i izgubio kontrolu nad loptom, ali nespretni Kristić ga je sapleo i pomoćni sudac je signalizirao jedanaesterac. Kalinić je sam izvršio egzekuciju za 1:0 i osigurao pobjedu svojoj momčadi.

Koprivničani su nakon toga preuzeli konce igre, pritisnuli su Splićane u njihovih 30 metara, ali konkretizirali su samo jednu prijetnju. U 67. minuti Posavec proigrava Vručinu, ovaj ubacuje pred peterac gdje je u naletu Šehić, no gostujući napadač promašuje loptu i upropaštava najbolju prigodu Slaven Belupa na utakmici.

Do kraja je još mladi Čop mogao riješiti svoju momčad muka u 88. minuti kad je oteo loptu Radeljiću i sjurio se sam prema Iveši, no pogodio je gorostasnog vratara Koprivničana u nogu.

Bio je to kraj muka Hajdukovih igrača u ovih 90 minuta. Od svojih navijača u 2007. godini "bili" su se ipak oprostili vrijednom pobjedom, koju će morati potvrditi na gostovanju u Varaždinu narednog vikenda. Teško je iti pomisliti gdje bi Hajduk bio na ljestvici ove jeseni da u svojoj momčadi nije imao Nikolu Kalinića.