Zimski sportovi

Vonn slavi u Kanadi

Goran Tomičić • subota, 01.12.2007.

Amerikanka Lindsey Vonn pobjednica je prvog spusta sezone,a u Lake Louiseu su postolje izborile Götschl i Janyk. Naše predstavnice nisu nastupile...

Vonn se u Lake Louiseu vratila u dobru formu kakvu je imala prije teške ozljede na Svjetskom prvenstvu u Äreu prošle sezone. Na prvom prolazu bila je sedam stotinki sporija od Götschl, no već je sljedeći prolaz pokazao deset stotinki bolje vrijeme. Nakon toga povećala je agresivnost i u srednjem dijelu zaradila je dodatne 23 stotinke prednosti, što je sjajnom vožnjom do cilja povisila na 78 stotinki.

U nastupu Renate Götschl vidjelo se veliko iskustvo. Gornji dio odvezla je devet stotinki brže od Janyk, a u sredini je povisila na 75 stotinki, što joj je omogućilo miran nastup u donjem dijelu. Unatoč odličnom rezultatu Janyk je ipak previše zaostala. U gornjem dijelu zaostala je deset stotinki, no u sredini se to povećala na 68, a do kraja na sekundu i 27 stotinki.

U vrhu superveleslaloma održale su se Maria Riesch i Jacquemod, a iznenađenje je šesto mjesto Austrijanke Holaus. Nakon dugo vremena u deset najboljih se plasirala Meissnitzer, a Hosp je vozila preoprezno i osvojila 11. mjesto. Prve bodove uzele su Amerikanka Smith (17.) i Talijanka Stuffer osvojivši 29. mjesto. U nedjelju skijašice voze superveleslalom.