Vodeni sportovi

POŠK - Jug CO: Nema straha za gospare

Tea Lokas • subota, 01.12.2007.

Jug je nastavio s visokim pobjedama i u ovom je kolu nadvladao splitski POŠK s deset razlike. POŠK-ovci nisu uspjeli barem ponoviti "bljesak" iz prošlog kola kada su Mladosti uzeli bod u gostima...

POŠK - Jug CO 5:15 (0:4, 2:5, 2:2, 1:4)

Split, 1.12.2007., Bazen u Poljudu

POŠK: Kačić, Barbarić, Zatović 1, Delaš, Bezić, Živković 1, Popović 2, Vuleta, Maras, Maškarić, Delić, Oreb 1, Vranković, Bokavšek. Trener: I. Asić

Jug CO: Vićan, Hrošik 1, Bošković 4, Pecotić, Joković 4, Smodlaka 3, Marković, Bušlje 1, I. Sukno, Dobud, Drobac, Obradović 1, Car, S. Sukno 1. Trener: Nikolić

Suci: Franulović i Blažić

Ne daju se iznenaditi Dubrovčani, pogotovo pred veliki derbi u Gružu. S povećanim oprezom su gledali prema današnjem susretu s ove sezone razigranim POŠK-om koji prijeti baš svima.

Domaćini su u susret ušli oštro, već u prvom dijelu ubacuju četiri pogotka, bez ijednog primljenog. Splićani su uspjeli zabiti tek sredinom druge četvrtine, a krajem prvog poluvremena rezultatska premoć i više je nego očita: 9:2 za goste s juga.

Drugo poluvrijeme započinje s nešto manje golova što se Juga tiče, iza leđa Kačića završava tek dva pogotka, jednako kao i s druge strane bazena. No, Jugaši s "pauze" prebacuju na "play" i okončavaju utakmicu s deset golova prednosti.

Najbolji strijelci na utakmici bili su Maro Joković i najbolji europski vaterpolist, Miho Bošković, s postignuta četiri pogotka. U stopu ih slijedi "jugaški lav" Mile Smodlaka s tri pogotka u mreži Splićana. S druge strane se istaknuo tek Popović koji je u konačan skor od pet pogodaka ugradio svoja dva.