Svjetlost - Šibenik: Brođani ostali sami na tronu

Ivana Jurica • nedjelja, 02.12.2007.

Nakon sedmog prvenstvenog kola košarkaši iz Slavonskog Broda ostali su sami na vrhu ljestvice. U derbiju kola pobijedili su košarkaše iz Šibenika sa 87:76 upisavši šestu uzastopnu pobjedu u ovom prvenstvu...

Pred tristotinjak gledatelja domaćini su, već na kraju prve četvrtine imali prednost. Doduše, od tek tri koša, no, već u drugoj razlika je porasla. U drugom dijelu druge četvrtine Jurica Spahija je sa pet uzastopnih koševa još više povećao prednost Svjetlosti.

Nakon toga Brođani, predvođeni Sašom Radosavljevićem i Davidom Grbešićem serijom od 9-0 bježe i na +12 (41:29). Na poluvrijeme, pak, odlaze sa +11 (45:34).

U nastavku domaćini su stigli i do prednosti od 16 koševa razlike, što je bila njihova najveća prednost u ovom susretu. No, Drezga, Petković i Bilan polako smanjuju prednost domaćina. Prije odlučujućih deset minuta prednost Svjetlosti iznosila je deset poena.

Posljednjih deset minuta Šibenčani započinju furiozno. Razigrali su se Zoran Vrkić i Miro Bilan koji su u šest minuta svoju momčad doveli na samo minus tri (75:72). No, do tada gotovo nevidljivi Krunoslav Rimac pogađa dvije trice za redom i domaćini ponovno dolaze do +11 (83:72) i tu je priči bio kraj.

Do šeste uzastopne pobjede Brođane su predvodili Spahija sa duoble-double učinkom (19 koševa, 10 skokova) i Rimac sa 17 koševa, od čega osam u tri posljednje minute. Kod Šibenčana bolji od ostalih Drezga (16 koševa), Vrkić (14 koševa) i Petković (12 koševa i sedam asistencija).