Skupina E: Zagrijavanje za Mangue i Görbicz

Ivan Ambroš • nedjelja, 02.12.2007.

U francuskom gradu Nimesu počele su se odigravati utakmice grupe E Svjetskog prvenstva. U prvom kolu Marta Mangue je Španjolsku dovela do pobjede protiv Konga 29:24 (13:12), a Mađarska je pod vodstvom Anite Görbicz bila bolja od Japana 35:31 (19:16)...

Iako se očekivalo da će Španjolke imati lak posao, Kongoanke su se dobro držale tijekom cijelog susreta. Imale su izjednačenja na 4:4, 6:6, 14:14, a u 49. minuti su imali minimalan zaostatak od 22:21. Nakon minimalnog vodstva na poluvremenu od 13:12, Španjolke su se u drugom dijelu teškom mukom uspjele „odlijepiti“ i stvoriti razliku od pet golova za konačnu pobjedu 29:24.

Tamnoputa Marta Mangue je bila najraspoloženija Španjolka s 12 postignutih golova (dva iz sedmeraca). Najbolji strijelac za Kongo bila je Donguet sa šest pogodaka. Novi španjolski izbornik Jorge Duenas nakon prve pobjede može biti zadovoljan samo s dva osvojena boda i predstavom Mangue, međutim ona neće moći sama protiv ekipa kao što su Mađarska i Japan.

U drugom susretu prvog kola Mađarska je očekivano savladala Japan. Naon početne nervoze i izjednačenog rezultata na 3:3, Mađarice odlaze na 8:4 i tu razliku drže do kraja prvog poluvremena koje završava 19:16. U drugom dijelu izabranice Andrasa Nemtha ne samo da nisu uspjele povećati razliku, već se ona istopila. Tako su Japanke u 48. minuti imale 26:26. No, ofenzivom Görbicz, Mađarice prvo odlaze na 30:26, da bi susret zaključile konačnim rezultatom 35:31.

Najbolja igračica susreta bila je Anita Görbicz s 10 golova (pet iz sedmeraca), a za Japan šest su puta mrežu tresle Kinjo i Hirai. Iako naše sjeverne susjede u ovom susretu nisu briljirale, ostavile su dojam da su igrale točno onoliko koliko je bilo potrebno za dva boda i uspješan start na Svjetskom prvenstvu.

Svjetsko prvenstvo za žene, Skupina E: Španjolska – Kongo 29:24 (13:12), Mađarska – Japan 35:31 (19:16)