Zimski sportovi

Albrechtov vikend za pamćenje

Goran Markuš • nedjelja, 02.12.2007.

Nakon što je u petak u superkombinaciji došao do prve pobjede u Svjetskom kupu, pobjedom u veleslalomu Daniel Albrecht upotpunio je sjajan vikend u Beaver Creeku. Iako je nakon prve vožnje bio tek 10. sa više od sekunde zaostatka u odnosu na vodećeg Cuchea, odličnom vožnjom u drugom dijelu Švicarac je ponovno stigao do najvišeg postolja sa pet stotinki prednosti u odnosu na Marija Matta, dok je vodeći nakon prve vožnje Didier Cuche završio kao treći...

Baš kao i u prvoj, i u drugoj vožnji mnogi su imali problema sa posljednjim sektorom. Čak su i iskusni skijaši poput Hermanna Maiera, Benjamina Raicha ili pak Didiera Cuchea napravili nekoliko većih grešaka koje su ih stajale boljeg konačnog plasmana.

Međutim, odlični Mario Matt i još bolji Daniel Albrecht stazom su projurili za više od jedne sekunde brže od trećeplasiranog Couchea iznenadivši sve koji su pratili njihov juriš na podij u Beaver Creeku. Švicarac Daniel, najbržim vremenom u drugoj vožnji tako je stigao do druge pobjede u karijeri, prve u veleslalomu.

Impresivnu drugu vožnju odveo je i Francuz Thomas Fanara koji je pritiskom u posljednjem sektoru preuzeo vodstvo i zadržao ga sve dok na stazu nije stigao Francois Bourque sa +0.56 iz prve vožnje. U ukupnom poretku završio je na, za njega odličnom 10. mjestu.

Preopreznom vožnjom zbog straha od pogreške Manfred Moelgg je završio kao jedan od najvećih gubitnika i nakon druge vožnje sa odličnog trećeg mjesta pao na 12. poziciju. Ipak, najlošije vrijeme odveo je Alberto Schieppati koji je nakon gotovo promašenih vrata u donjem dijelu staze bio sretan što je uopće stigao do kraja završivši na 29. mjestu.

Podsjetimo kako je jedini hrvatski predstavnik, Ivica Kostelić završio svoj nastup u Beaver Creeku već nakon prve vožnje plasiravši se na 52. mjesto.