Zimski sportovi

Prvijenac Schild

Kristian Hohnjec • nedjelja, 02.12.2007.

Švicarka Martina Schild u 28. godini stigla je do prve pobjede u Svjetskom kupu. Ona je na stazi u Lake Louiseu u superveleslalomu slavila ispred Njemice Marie Riesch i Šveđanke Jessice Lindell-Vikarby. Favoritkinje Lindsey Vonn i Renate Götschl nisu uspjele završiti vožnju....

Martina Schild pobijedila je u prvom superveleslalomu sezone s vremenom 1:16.21. Iza nje su se plasirale Maria Riesch (+0.21), koja je prošle sezone ovdje slavila u spustu, te Jessica Lindell-Vikarby. Značajno je da su sve skijašice s postolja imale startni broj manji od 15.

Utrku je obilježio pad jučerašnje pobjednice Lindsey Vonn. Amerikanka je pogriješila na sredini staze, a pad je okončao u zaštitnoj mreži. Nepomično je ležala nekoliko minuta, no srećom ozljeda kuka na kraju se nije pokazala toliko ozbiljnom.

Mnogo bezbolnije svoj je nastup okončala austrijska veteranka Renate Götschl. Njezina sunarodnjakinja Nicole Hosp uspjela se šestim mjestom približiti vodećoj u ukupnom poretku, Marlies Schild. Slalomska specijalistkinja startala je prva, a završila kao posljednja koja osvaja bodove (30.).

Skijašice natjecanje nastavljaju sljedećeg tjedna u Aspenu, gdje im slijedi bogat program (spust, superveleslalom, slalom).