Petrić presudio, Iličevića biciklist poslao na tribinu

Zoran Zdelar • ponedjeljak, 03.12.2007.

Borussia Dortmund stigla je ovog vikenda do pobjede nad aktualnim njemačkim prvakon zahvaljujući Mladenu Petriću koji je bio jedini strijelac na utakmici protiv Stuttgarta. Ivo Iličević utakmicu svog Bochuma pratio je s tribine zbog bizarne nesreće kad se tijekom šetnje gradom u njega zabio bicikist...

Mladen Petrić (Borussia Dortmund) – Hrvatski reprezentativac nastavlja sa sjajnim igrama u Bundesligi. Ovog je vikenda bio strijelac jedinog pogotka na utakmici kojim je svojoj Borussiji donio tri boda u ogledu s aktualnim prvakom Stuttgartom.

Robert Kovač (Borussia Dortmund) – Mlađi od braće Kovač polako popravlja formu te je i protiv Stuttgarta odigrao svih 90 minuta, a susret je završio i sa žutim kartonom.

Ivan Rakitić (Schalke) – Mladi hrvatski reprezentativac i dalje sjajnim igrama plijeni pažnju nogometne javnosti sjajnim igrama te je i ovog puta bio asistent jedinog pogotka na utakmici protiv Bochuma.

Ivica Olić (HSV) – Olić zaista jest u životnoj formi, ali mrežu u derbiju Bundeslige ove subote ipak nije uspio zatresti, odnosno jest, ali mu pogodak zbog zaleđa neregularan. Odigrao je protiv Werdera svih 90 minuta i imao nekoliko vrlo izglednih prilika.

Josip Šimunić (Hertha) – Berlinska Hertha na domaćem terenu uvjerljivo je poražena u dvoboju s Bayerom, a 90 minuta na terenu proveo je i Šimunić koji je na početku drugog poluvremena opomenut žutim kartonom.

Jurica Vranješ (Werder) – Bremen slavi pobjedu u derbiju kola, a svoj doprinos dao je i Vranješ odigravši svih 90 minuta. U Werderu su hrvatskim reprezentativcem očito vrlo zadovoljni i nude mu novi ugovor.

Ivo Iličević (Bochum) – Vjerojatno najbolji član Ladićeve reprezentacije ovog vikenda nije igrao zbog ozljede zadobivene tijekom šetnje gradom kad se u njega zabio biciklist.

Leon Benko (Nürnberg) – Bivši nogometaš Varteksa na gostovanju kod Duisburga ušao je u igru u 76. minutu, a sudac je zbog prekršaja na njemu mogao i dosuditi kazneni udarac, ali je to propustio učiniti.

Andre Mijatović (Arminia Bielefeld) - Zbog ozljede Riječanin nije konkurirao za utakmicu protiv prvoplasiranog Bayerna.

Stiven Rivić (Energie Cottbus) – Energie je protiv Karlsruhera stigao do bitna tri boda u borbi za ostanak, a posljednjih 14 minuta odigrao je i Rivić.

Mario Cvitanović (Energie Cottbus) - Bivši branič Dinama standardan je član obrane Cottbusa, pa je tako i u pobjedi odradio svih 90 minuta.

Kristijan Ipša (Energie Cottbus) - Još jednom s klupe odgledao dvoboj svoje momčadi protiv Karlsruhera.

Vedran Ćorluka (Manchester City) – Najbolji igrač Manchester Cityja za protekli mjesec kao što je i najavljeno, oporavio se od ozljede i odigrao svih 90 minuta u remiju na gostovanju kod Wigana,

Niko Kranjčar (Portsmouth) – Protsmouth je bio bliži pobjedi protiv Evertona, ali Niko, koji je odigrao cijelu utakmicu, sa suigračima je morao biti zadovoljan rezultatom 0:0.

Eduardo da Silva (Arsenal) – Bio je Eduardo ponajbolji igrač Arsenala u porazu u Sevilli, tamo je postigao i pogodak, ali Wenger ga nije protiv Aston Ville stavio ni na klupu.

Ivan Jurić (Genoa) - Splićanin nije konkurirao za nastup protiv Torina zbog ozljede.

Dario Knežević (Livorno) – Cagliari i Livorno odigrali su bez pogodaka, a Knežević je na terenu bio svih 90 minuta.

Dario Šimić (Milan) – Sve je očitije da rekorder po nastupima za našu reprezentaciju nema svoje mjesto u Milanu. U derbiju s Juventusom sjedio je na tribini i gledao suigrače.

Saša Bjelanović (Torino) - Nije konkurirao za sastav u domaćem remiju protiv Genoe (1:1).

Igor Budan (Parma) - Zbog ozljede hrvatski reprezentativac nije konkurirao za dvoboj protiv Empolija (1:0).

Marko Marić (Lille) - Ponovno nije konkurirao za sastav, ovaj put u domaćem remiju protiv Marseillea (1:1).

Jerko Leko (Monaco) - Hrvatski reprezentativac odigrao je u remiju od 1:1 75 minuta, a već u 19. minuti kažnjen je žutim kartonom.

Marko Babić (Betis) - Hrvatski reprezentativac još jednom nije imao ni minutu na travnjaku.

Danijel Pranjić (Heerenveen) – Pranjić je sudjelovao od prve minute u gostujućoj minimalnoj pobjedi nad NEC-om.

Srđan Lakić (Heracles) - Napadač Herthe na posudbi u Heraclesu nije bio u konkurenciji za momčad u gostujućem porazu kod Feyenoorda (6:0).

Mario Tokić (Rapid) – Poražen je Rapid u dvoboju s Red Bullom, a bivši hrvatski reprezentativac strijelac je jedinog pogotka za svoju momčad.

Marijo Bazina (Rapid) – Odigrao je Bazina poput Tokića svih 90 minuta, ali obzirom da je rapid poražen, ne može biti zadovoljan previše svojim učinkom i igrom. Završio sa žutim kartonom.

Mate Bilić (Rapid) - Bivši napadač Hajduka odigrao je tek 55 minuta, a ondaje zamijenjen. Do pogotka nije stigao, ali je zato zaradio žuti karton.

Niko Kovač (Salzburg) – Kapetan hrvatske reprezentacije odigrao je vrlo dobru utakmicu u derbiju kola u kojoj su svladali Rapid. Sudjelovao je u akciji kod postizanja pogotka.

Silvije Čavlina (LASK) - Branio svih 90 minuta u gostujućem remiju protiv Altacha (0:0).

Marijo Mijatović (LASK) - Nekadašnji napadač Osijeka dvoboj s Altachom morao je pratiti svih 90 minuta s klupe za rezervne igrače,

Željko Pavlović (Wacker) - Branio svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi kod Waeckera (0:2).

Ivan Bošnjak (Racing Genk) – Odigrao je svih 90 minuta u gostujućem porazu od 2:0 kod Dendera.

Mario Carević (Lokeren) – Bivši veznjak Hajduka odigrao je 84 minute u dresu Lokerena u domaćem remiju s Cercle Bruggeom bez posebnijeg učinka.

Antun Dunković (Mechelen) – U golijadi od sedam pogotka u kojoj je Mechelen slavio odigrao je Dunković svih 90 minuta, a u samoj završnici dobio je i žuti karton.

Dražen Gović (Moeskroen) - Nije konkurirao za sastav ovo vikedan.

Nikica Jelavić (Waregem) - Odigrao 83 minuta u gostujućoj pobjedi nad Charleroijem i sudjelovao kod prvog pogotka svoje momčadi već u 3. minuti.

Ivan Leko (Club Brugge) - Bivši reprezentativac odirao je svih 90 minuta u derbiju kola s Gentom i završio sa žutim kartonom uz prilično zapaženu ulogu.

Goran Ljubojević (Racing Genk) – Bivši napadač Osijeka i Dinama nije bio u konkurenciji za nastup kod Dendera.

Ivan Milas (Mons) – Nije konkurirao na nastup u domaćem porazu od Westerloa.

Tomislav Mikulić (Racing Genk) - Mikulić je na izlaznim vratima Genka, pa stoga nije bio u konkurenciji za nastup.

Dario Smoje (Gent) - Nije konkurirao za dvoboj protiv Club Bruggea.

Mladen Bartulović (Dnjepr Dnjepropetrovsk) - Od 89. minute sudjelovao u gostujućoj pobjedi svog sastava kod Metalurga.

Tomislav Bušić (Dinamo Kijev) - Mladi hrvatski reprezentativac nije bio u konkurenciji za nastup u pobjedi od 5:2 nad Černomerecom.

Denis Glavina (Vorskla Poltava) – Odigrao svih 90 minuta u gostujućem minimalnom porazu kod Poltave.

Igor Lozo (Černomerec Odesa) - Nije konkurirao za sastav u gostujućem porazu kod kijevskog Dinama.

Ivica Pirić (Arsenal Kijev) - Nije konkurirao za sastav u utakmici u kojoj se Arsenal sučelio sa Naftovykom.

Jurica Puljiz (Zarja Lugansk) - Nije igrao, budući da je susret protiv Šahtara odgođen.

Darijo Srna (Šahtar Donjeck) – Zbog Šahatarovih obveza u Ligi rvaka u utorak, njihova utakmica sa zarjom je odgođena.

Igor Gal (Rizespor) – Nije nastupio na gostovanju kod Bešiktaša gdje su podijelili bodove rezultatom 1:1.

Ivan Rajčić (Bari) – Serie B nema nijednu utakmicu na rasporedu ovog vikenda.

Ivica Banović (Freiburg) - Odigrao svih 90 minuta u gostujućem remiju bez pogodaka kod Offenbacha.

Marino Biliškov (Greuther Fürth) – Igrao svih 90 minuta na domaćem terenu u pobjedi od 6:3 nad Osnabrückom.

Hrvoje Vuković (Alemannia Aachen) – Alemannia Aachen sastaje se tek danas s Mainzom.

Zvonimir Deranja (Libourne) – Libourne s tri hrvatska igrača drži posljednje mjesto na ljestvici, a Deranja u petak nije bio u konkurenciji za nastup.

Teo Kardum (Libourne) – Protiv Angersa je ušao u igru u 64. minuti.

Kristijan Polovanec (Libourne) – Polovanec je sudjelovao također u minimalnom porazu od Angersa odigravši tek posljednjih desetak minuta.

Tomislav Butina (Olympiacos) - bivši reprezentativac i dalje ne konkurira za momčad iz Pireja.

Dario Krešić (Panionios) - Hrvatski vratar nije branio u domaćem remiju 1:1 protiv Iraklisa.

Mario Galinović (Panathinaikos) – Bivši vratar Osijeka i Kamen Ingrada branio je svih 90 mintua u dvoboju s Xanthijem koji je završio 0:0.

Anthony Šerić (Panathinaikos) - Bivši hrvatski reprezentativac odigrao je svih 90 minuta u remiju sa Xanthijem.

Darko Miladin (Ergotelis) - Odigrao svih 90 minuta u gostujućem remiju kod Veroiaje.

Mario Budimir (Ergotelis) – Ušao u igru u 68. minuti na gostovanju kod Veroiaje.

Zdravko Popović (OFI Kreta) – Odigrao cijelu utakmicu na domaćem terenu protiv Larisse.

Ivan Turina (Xanthi) – Ovog puta nije stajao na golu Xanthija na gostovanju kod Panathinaikosa.

Ante Tomić (Xanthi) – Dinamov nogometaš na posudbi protiv Panathinaikosa odigrao je 81 minutu.