Vodeni sportovi

Vaterpolisti Šibenika ispali iz Europe!

Ivana Jurica • subota, 08.12.2007.

Uzvrat osmine finala Kupa LEN za Šibenčane je trebao biti rutinski posao, posebno ako se zna da su u Berlin otputovali sa plus četiri te da su već jednom ove sezone pobijedili Spandau 04 na njihovom bazenu. No, Nijemci su u uzvratu slavili sa 15:7 izborivši tako četvrtfinale Kupa LEN...

Spandau 04-Šibenik NCP 15:7 (4:2, 3:1, 5:1, 3:3)

Bazen Forumbad

Spandau 04: Tchigir, Bukowski 1, Schroedter, Fleck, Preuss, Politze 4, Savić 2, Shiota, Schlotterbeck 1, Oeler 5, Mackeben 1, Stamm 1, Kong, trener: Nebojša Novoselac

Šibenik NCP: Perčinić, Čule, Jelača, Letica, Petković 1, Zeljak, Rončević, Brkić 5, Vrbičić, Burić, Paškvalin 1, Samodol, Španja, trener: Ivica Tucak

Suci: Fekete (Mađarska) i Borell (Španjolska)

Šibenski trener Ivica Tucak upozoravao je svoje igrače, da unatoč prednosti od četiri gola, u Berlinu moraju odigrati kao da je riječ o prvoj utakmici, te da nemaju nikakve prednosti. Svjestan je Tucak da svako opuštanje i pristup ''lako ćemo'' može biti skup protiv bilo koje momčadi, a kamoli protiv Nijemaca koji su poznati po svojoj upornosti.

Čini se da se upravo to i dogodilo, jer Šibenčani su poraženi sa visokih 15:7. Domaćini su već nakon prve četvrtine imali prednost od 4:2. Na poluvremenu prednost šibenskih vaterpolista već je bila anulirana. Gostujući igrači nisu imali rješenja za Oelera i Politzea koji su zabili devet od 15 golova domaće momčadi.

Treću četvrtinu Nijemci su dobili sa 5:1, te je na semaforu svjetlilo 12:4. Bio je to kraj svih nadanja Šibenčana. Tek je Edi Brkić sa pet golova bio raspoložen u redovima Šibenika. Po jedan gol pridodali su Antonio Petković i Fran Paškvalin i to je bilo sve što se tiče gostujuće ekipe.

Nema sumnje, ovaj visoki poraz šokirao je sve ljubitelje vaterpola u Krešimirovu gradu. Jer nakon plus četiri iz prve utakmice (10:6) i utakmice iz prvog kvalifikacijskog kruga LEN Kupa (29. rujna) u kojoj su već pobijedili Spandau 04 malo tko je očekivao da će lanjski viceprvak već u osmini finala završiti svoj ovosezonski europski put.