Zimski sportovi

Dominantna Austrijanka, Ana i Nika solidne

Ivor Krapac • nedjelja, 09.12.2007.

Nicole Hosp je uz odličnu drugu vožnju stigla do uvjerljive slalomske pobjede u Aspenu. Austrijanka je slavila s više od sekunde prednosti pred Finkinjom Tanjom Poutiainen i sunarodnjakinjom Kathrin Zettel. Ana Jelušić malo je pokvarila plasman iz prve vožnje, a Nika Fleiss završila je na 20. mjestu...

Austrijsko-finski dvoboj na vrhu okončan je austrijskom pobjedom. Nakon što je prva vožnja donijela vodstvo Tanje Poutiainen, u drugoj Finkinja nije uspjela zadržati prvu poziciju. Nicole Hosp ipak je bila prevelik izazov, odlično odrađena druga vožnja osigurala je austrijskoj skijašici slavlje sa sekundom i 19 stotinki prednosti.

Na trećoj poziciji završila je još jedna Austrijanka, Kathrin Zettel, koja je na tom mjestu bila i nakon prve vožnje. Austrijskim navijačima time je dobrim dijelom pokriveno razočaranje zbog slabijeg dana Marlies Schild, pobjednice prva dva ovosezonska slaloma. Schild se ove večeri zbilja nije proslavila; nakon prve vožnje bila je na za nju nezadovoljavajućem sedmom mjestu, a drugu je završila vrlo brzo, padom već na petim vratima.

Vezane vijesti

Osim Hosp, najveća dobitnica dana bila je 21-godišnja Šveđanka Frida Hansdotter, koja se najbržim vremenom druge vožnje probila na visoko sedmo mjesto, ubilježivši rezultat karijere u Svjetskom kupu. Hansdotter je nakon prve vožnje bila na 25. poziciji.

Hrvatski dvojac završio je utrku između 10. i 20. mjesta. Ana Jelušić, deveta nakon prve vožnje, nije bila podjednako dobra u drugoj. U prvom dijelu staze već je izgubila velik dio prednosti pred tada vodećom Hansdotter, a u cilj je ušla sa zaostatkom, okončavši dan na 12. poziciji s gotovo tri sekunde (+2.99) slabijim vremenom od pobjednice Hosp.

Nika Fleiss zauzela je 20. poziciju s još dvije skijašice s istim vremenom, Čehinjom Evom Kurfuerstovom i Švicarkom Aitom Camastral. Sve tri imale su tri sekunde i 86 stotinki zaostatka za Hosp, a Nika je do tog vremena stigla uz drugu vožnju bez većih pogrešaka, ali i prave brzine.