Cedevita – Borik Puntamika: Cedevita nastavlja s pobjedama

Sanja Čalić • nedjelja, 09.12.2007.

U devetom kolu prvenstva Cedevita je nastavila pozitivan niz te je trećom uzastopnom pobjedom zauzela četvrto mjesto na ljestvici, dok je momčad Borik Puntamike pretrpjela novi poraz…

Nakon vrlo izjednačenih početnih trenutaka Cedevita je u petoj minuti povela 13:6, međutim tu su prednost igrači Borik Puntamike vrlo brzo poništili, ponajprije zahvaljujući većem broju promašaja domaćina. Borik je do vodstva prvi doveo Đugum (18:19) koji je s Čularom stvarao najviše problema Cedevitinoj obrani, a nakon vrlo izjednačenih 20 minuta na odmor su s blagom prednošću otišli gosti (32:34).

Borik je u uvodu drugog dijela čak četiri minute odigrao bez postignutog koša što su iskoristili domaćini preko vrlo raspoloženog Slavena Rimca. Međutim, Borik je vrlo brzo nakon toga posložio svoje redove, te se u potpunosti vratio u igru. Cedeviti je ulazak u završnicu s tri poena prednosti omogućio svojom tricom Milačić, a upravo je tu razliku domaćin održavao, a potom i povećao do kraja susreta (78:67) te ubilježio svoju novu pobjedu.

U redovima Cedevite najučinkovitiji su bili Rimac (27 poena, dva skoka i dvije asistencije) i Čolak (21 poen, 12 skokova), a kod Borika su se najviše istaknuli Čular s 14 poena, osam skokova i dvije asistencije te Pavić (deset poena, četiri skoka i četiri asistencije).