Petrić ostao usamljen

Petar Plevnik • ponedjeljak, 10.12.2007.

Za razliku od većine ovosezonskih izdanja, hrvatski reprezentativci ovog vikenda nisu bili previše raspoloženi na europskim travnjacima. Izuzetak je tek Mladen Petrić, koji se i ovo kolo upisao među strijelce te sa osam postignutih pogodaka drži drugo mjesto na listi najboljih strijelaca Bundeslige...

Mladen Petrić (Borussia Dortmund) - reprezentativni napadač nastavlja sa sjajnim igrama za Borussiju. U najuvjerljivijoj ovosezonskoj pobjedi žuto-crnih Mladen je postigao pogodak, asistirao te prisilio braniča Arminije na autogol.

Robert Kovač (Borussia Dortmund) - zapovjednik hrvatske obrane također je odigrao svih 90 minuta u pobjedi 6:1 protiv Arminije.

Ivan Rakitić (Schalke) - najmlađi hrvatski reprezentativac ovaj put nije imao svoj dan, zamijenjen je u 64. minuti na gostovanju kod Eintrachta (2:2).

Ivica Olić (HSV) - odigrao svih 90 minuta u domaćem remiju protiv Energieja (0:0).

Josip Šimunić (Hertha) - odigrao svih 90 minuta u gostujućem porazu kod Nürnberga.

Ivan Klasnić (Werder) - s klupe za pričuve pratio poraz svoje momčad na gostovanju u Frankfurtu (4:3).

Jurica Vranješ (Werder) - hrvatski reperezentativac zamijenjen je u 79. minuti na gostovanju kod Hannovera.

Ivo Iličević (Bochum) - zbog ozljede nije konkurirao u domaćem remiju (2:2) protiv Karsluhera.

Leon Benko (Nürnberg) - Varaždinac je s klupe za pričuve odgledao pobjedu svoje momčadi nad Herthom.

Andre Mijatović (Arminia Bielefeld) - zbog ozljede Riječanin nije konkurirao za utakmicu protiv Borussije.

Stiven Rivić (Energie Cottbus) - bivši napadač Pule odigrao je 86 minuta u remiju bez pogodaka kod HSV-a.

Mario Cvitanović (Energie Cottbus) - bivši hrvatski reprezentativac odigrao je novih 90 minuta za momčad iz Cottbusa, a zadovoljstvo ovaj put može biti i veće, budući da je Energie iznenađujuće došao do boda u Hamburgu.

Kristijan Ipša (Energie Cottbus) - ušao u igru u 86. minuti umjesto Rivića.

Krešo Ljubičić (Eintracht Frankfurt) - mladi hrvatski reprezentativac s klupe za pričuve odgledao susret protiv Schalkea.

Vedran Ćorluka (Manchester City) - ponovno odigrao svih 90 minuta u dresu Citya, koji je ovaj put poražen na gostovanju kod Tottenhama (2:1).

Niko Kranjčar (Portsmouth) - još jedan uspješan nastupa Krunchia u dresu Mornara. Niko je u pobjedi na gostovanju kod Aston Ville igrao do 89. minute, a osam minuta prije izlaska zaradio je žuti karton.

Eduardo da Silva (Arsenal) - kao i u dvoboju protiv Newcastlea, Dudu je i protiv Middlesbrougha odigrao loše, zbog čega je i zamijenjen nakon prvog dijela.

Ivan Jurić (Genoa) - Splićanin je ponovno odigrao svih 90 minuta u dresu Genovesa, ovaj put u domaćem porazu od Siene (1:3).

Dario Knežević (Livorno) - zbog žutih kartona hrvatski reprezentativac nije konkurirao za susret s Romom.

Dario Šimić (Milan) - dvoboj Reggine i Milana odgođen je zbog nastupa Milana na Svjetskom klupskom prvenstvu u Japanu.

Saša Bjelanović (Torino) - Zadranin nije konkurirao za sastav u gostujućem porazu kod Intera (4:0).

Igor Budan (Parma) - zbog ozljede hrvatski reprezentativac nije konkurirao za dvoboj protiv Napolija.

Marko Marić (Lille) - nije konkurirao u gostujućem porazu kod Toulousesa (1:0).

Jerko Leko (Monaco) - ni hrvatski reprezentativac nije konkurirao u gostujućem porazu kod Marseillea (2:0).

Vedran Runje (Lens) - hrvatski reprezentativni vratar u domaćem porazu od Le Mansa tri je puta morao vaditi loptu iz svoje mreže.

Marko Babić (Betis) - odlaskom Hectora Cupera s klupe Betisa stigli su i bolji dani za hrvatskog reprezentativca, koji je odigrao svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi (0:1) nad Villarrealom.

Danijel Pranjić (Heerenveen) - hrvatski reprezentativac odigrao je svih 90 minuta u domaćoj pobjedi (4:2) nad Groningenom.

Srđan Lakić (Heracles) - odigrao posljednje 23 minute u domaćoj pobjedi (2:0) nad De Graafschapom.

Mario Tokić (Rapid) - bivši hrvatski reprezentativac odigrao je svih 90 minuta na gostovanju kod Wackera (1:1).

Marijo Bazina (Rapid) - zamijenjen u 72. minuti susreta u Innsbrucku.

Mate Bilić (Rapid) - bivši napadač Hajduka nije konkurirao za dvoboj protiv Wackera.

Niko Kovač (Salzburg) - kapetan hrvatske reprezentacije odigrao je svih 90 minuta u domaćoj pobjedi nad Riedom.

Silvije Čavlina (LASK) - branio u uvjerljivoj domaćoj pobjedi (4:0) nad Austrijom Kärnten.

Marijo Mijatović (LASK) - nije konkurirao za sastav.

Željko Pavlović (Wacker) - branio u domaćem remiju (1:1) s Rapidom.

Ivan Bošnjak (Racing Genk) - susret Brusselsa i Genka je odgođen.

Mario Carević (Lokeren) - bivši Hajdukovac ustalio se u momčadi Lokerena. Odigrao je svih 90 minuta u porazu kod Genta, pri čemu je asistirao za prvi pogodak te zaradio žuti karton.

Antun Dunković (Mechelen) - nije konkurirao za momčad u gostujućem remiju (1:1) kod Westerloa.

Dražen Gović (Moeskroen) - Šibenčanin nije konkurirao u gostujućem porazu kod Cercle Bruggea (3:0).

Nikica Jelavić (Waregem) - odigrao svih 90 minuta u domaćem porazu od Dendera (1:2), sudjelovao pri pogotku svoje momčadi.

Ivan Leko (Club Brugge) - odigrao svih 90 minuta na gostovanju kod Roeselarea, asistiravši za pobjednički pogodak svoje momčadi u 87. minuti.

Goran Ljubojević (Racing Genk) - susret Brusselsa i Genka je odgođen.

Ivan Milas (Mons) - nije konkurirao za sastav u gostujućem porazu kod Beerschota (2:0).

Tomislav Mikulić (Racing Genk) - susret Brusselsa i Genka je odgođen.

Dario Smoje (Gent) - nije konkurirao za sastav u domaćoj pobjedi protiv Lokerena (4:2).

Mladen Bartulović (Dnjepr Dnjepropetrovsk) - Dnjepr nije igrao ovog vikenda.

Tomislav Bušić (Dinamo Kijev) - nije konkurirao za sastav u domaćoj pobjedi protiv Tavrije (3:0).

Denis Glavina (Vorskla Poltava) - mladi hrvatski reprezentativac nije konkurirao za sastav u domaćem porazu (0:3) od Šahtara.

Igor Lozo (Černomerec Odesa) - nije konkurirao za sastav u gostujućem porazu 2:1 kod Iličevca.

Ivica Pirić (Arsenal Kijev) - Arsenal nije igrao ovog vikenda.

Jurica Puljiz (Zarja Lugansk) - Zarja nije igrala ovog vikenda.

Darijo Srna (Šahtar Donjeck) - u ulozi kapetana odigrao svih 90 minuta u gostujućem slavlju kod Tavrije.

Igor Gal (Rizespor) - nije sudjelovao u domaćem remiju bez golova sa Kayserisporom.

Ivan Rajčić (Bari) - odigrao svih 90 minuta u domaćem remiju s Ascolijem (1:1).

Ivica Banović (Freiburg) - susret Freiburga i Borussije Mönchengladbach na rasporedu je u ponedjeljak.

Marino Biliškov (Greuther Fürth) - odigrao svih 90 minuta u gostujućem porazu kod Augsburga (3:0).

Hrvoje Vuković (Alemannia Aachen) - s klupe za pričuve odgledao domaći remi (2:2) protiv St.Paulija.

Zvonimir Deranja (Libourne) - do 71. minute sudjelovao u domaćem remiju (1:1) s Bastiom.

Teo Kardum (Libourne) - odigrao posljednjih pola sata.

Kristijan Polovanec (Libourne) - nije konkurirao za momčad.

Tomislav Butina (Olympiacos) - bivši reprezentativac i dalje ne konkurira za momčad iz Pireja, a tako je bilo i u pobjedi nad Levadiakosom (4:0).

Dario Krešić (Panionios) - hrvatski vratar nije konkurirao za susret s Asterasom.

Ivica Majstorović (Panionios) - odigrao svih 90 minuta u minimalnom gostujućem porazu kod Asterasa.

Mario Galinović (Panathinaikos) - reprezentativni vratar čuvao je vratar PAO-a u gostujućoj pobjedi (0:1) kod Iraklisa.

Anthony Šerić (Panathinaikos) - bivši hrvatski reprezentativac odigrao je svih 90 minuta susreta u Solunu.

Darko Miladin (Ergotelis) - odigrao svih 90 minuta u domaćem remiju (0:0) protiv Atromitosa.

Mario Budimir (Ergotelis) - ušao u igru u 59. minuti susreta protiv Atromitosa.

Zdravko Popović (OFI Kreta) - odigrao svih 90 minuta u minimalnom gostujućem porazu kod Xanthija.

Ivan Turina (Škoda Xanthi) - nije konkurirao za sastav u domaćoj pobjedi nad gostima s Krete.

Ante Tomić (Škoda Xanthi) - ušao u igri u prvoj minuti sudačke nadoknade.