Ukrajinkama 13. mjesto

Branko Barić • ponedjeljak, 10.12.2007.

U nedjelju su u Beauvaisu odigrana tri susreta u kojima riješene pozicije od 13. do 18. mjesta na Svjetskom prvenstvu. Susreti za 13. i 17. mjesto bili su vrlo neizvjesni, dok je jedino nešto uvjerljiviji bio Tunis u borbi za 15. mjesto...

Najbolja reprezentacija od onih koje nisu prošle prvu fazu natjecanja je Ukrajina, koja je svladala Brazil s 24:21. Iako su samo u jednom trenutku imale prednost od pet pogodaka razlike (11:6), Ukrajinke su kontrolirale igru svih 60 minuta i niti jednom nisu dopustile protivnicama da dođu do vodstva. U posljednjoj minuti Brazil se približava na samo minus jedan (22:21), no Olena Tsyhitsa, najefikasnija igračica susreta s devet pogodaka, svojim pogotkom rješava sve dvojbe.

Tunižanke su rutinski odradile posao protiv Austrijanki i suvereno upisale pobjedu koja im je donijela 15. poziciju. Mouna Chebbah sa sedam pogodaka iz deset pokušaja predvodila je listu strijelaca na ovoj utakmici, dok su na drugoj strani najefikasnije bile Alexandra Materzok i Simona Spiridon s po šest postignutih golova.

Najdramatičnije je bilo u u susretu za 17. mjesto u kojem je reprezentacija Konga nakon produžetaka bila bolja od Kazahstana. Afričke predstavnice bile su nadomak pobjede već nakon 6o minuta igre, no Yana Vassilyeva pogotkom za 21:21 donosi dodatnih deset minuta igre. Zgoditak Okoye Mbon u posljednjoj minuti produžetaka ipak donosi Kongu zasluženu pobjedu 27:26. Gisele Donguet prvo je ime susreta sa šest pogodaka iz 13 pokušaja.