Preslane srdele prisjele Sportnetu

Tomislav Pacak • ponedjeljak, 10.12.2007.

Momčad Sportnet.hr oprostila se od Kutije šibica razočaravajućim nastupom u 2. kolu koje, inače, nije donijelo neka veća iznenađenja. Kobni su za Sportnetovce bili momci iz momčadi Slane srdele - CB Roko koji su pobjedu osigurali tek u samoj završnici, što će reći da je konačnih 1:5 ipak bilo preoštro prema "žutima"...

Sportnetovci nisu pružili posebno dobru partiju, iskusna i uigranija ekipa Slanih srdela - CB Roka zasluženo je slavila i prošla dalje. Razlika je posebno evidentna bila u prvom dijelu kada 'ribice' nisu dopustile Sportnetovcima niti jednu ozbiljniju šansu, dok su svoje dvije prilike znale iskoristiti za ugodno vodstvo.

Slika 1 od 2.

U šestoj minuti Slane srdele presjekle su napad Sportneta na centru, a dobru kontru pogotkom je završio Petar Jelinčić. Dvije minute prije odmora Petar Domić nakon kornera puca nisko, a inače odličnom vrataru Marušiću lopta prolazi kroz noge.

Nadu je Sportnetu vratio Tatjan Topalović već u prvoj minuti nastavka, a pogodak je donekle opustio "žute" koji su zaigrali bolje te su u završnici mogli i do izjednačenja. U 34. minuti Kajga>nić je dobio isključenje, no Slane srdele odlično su odigrale s igračem manje, nisu dopustile niti jedan ozbiljniji pritisak Sportneta.

Slika 2 od 3.

U posljednje tri minute Sportnet.hr zaigrao je s igračem u polju umjesto vratara, no rizik se odmah obio o glavu - nesporazum Darija Dodića i Slavka Tice rezultirao je autogolom koji je riješio utakmicu, a do kraja je s dva pogotka Ivan Kozina postavio konačnih 1:5.

Sportnet.hr oprostio se tako od "Kutije" u drugom kolu, no - bit će bolje 2008.!

Od ostalih utakmica mogu se izdvojiti uvjerljiviji premijerni nastupi Agrokora (6:0) i Orkan Profectusa (8:0), a kvalitetu su pokazali i Gospićani koji su s 5:1 svladali dobri Elab. No, prava uzbuđenja u Kutiji šibica tek nam dolaze...