Vodeni sportovi

Ivor Krapac • petak, 14.12.2007.

Sanja Jovanović pobrinula se za nove sjajne vijesti za hrvatsko plivanje s Europskog prvenstva u kratkim bazenima u Debrecenu. Jovanović je osvojila srebrnu medalju na 100 metara leđno...

Mlada Dubrovčanka potvrdila je odličnu formu i sve izraženiju kvalitetu došavši do srebrnog odličja s novim hrvatskim rekordom u finalu - 57.94 sekunde. Brža je bila jedino Francuskinja Laure Manadou, koja je s 57.34 sekunde uzela zlato i novi europski rekord.

Treće mjesto i bronca pripali su Njemici Janine Pietsch (58.15 s).

Hrvatski dvojac u muškom finalu na 100 metara leptir ostao je izvan zone medalja. Duje Draganja je s 51.53 sekunde osvojio peto, a Mario Todorović s 52.06 osmo mjesto, posljednje u finalu.

Zlato je pripalo Srbinu Miloradu Čaviću (50.53), drugi je bio Rus Jevgenij Korotiškin (50.59), a treći Slovenac Peter Mankoč (50.62).

Kraj dana donio je još dva hrvatska rekorda. Ženska štafeta na 4x50 m slobodno (Jovanović, Babok, Marinović, Pavlović) je u finalu isplivala tu dionicu za 1:41.69 minute, zauzevši sedmo mjesto u Europi. U sklopu štafete Sanja Jovanović isplivala je 50 metara za 25.43, što je za 17 stotinki brže od dosadašnjeg rekorda.