Vodeni sportovi

Mornar - Mladost: Bez najavljivanog otpora

Hrvoje Vuković • petak, 14.12.2007.

Polufinalna utakmica između Mornara i Mladosti nije ponudila previše uzbuđenja. Baš kao što je i bilo očekivano, gosti iz Zagreba pokazali su se pretvrdim orahom za Splićane i zasluženo prošli u finale, gdje ih čeka aktualni prvak Jug...

MORNAR BS – MLADOST 6:16 (3:1, 3:1, 6:3, 4:1)

Polufinale Hrvatskog kupa, Split, Bazen u Poljudu

Mornar BS: Brzica, Burić 1, Jerković, Čorušić, Mataić, Bobanović, Jurišić, Vojković, Bošković 1, Krnić 1, Marelja 1, Kovačić, Ban 2, Bebić, trener: Kreković

Mladost: Jurin, Burić, Smith 1, Vrdoljak 1, Iosep 4, Franković, Antonijević 3, Đogaš, Karač 4, Muslim, Buljubašić 1, Franičević 1, Pavić, Lončar 1, trener: Damjanić

Suci: Vuletić (Dubrovnik) i Franulović (Rijeka)

Slika 1 od 2.

Po prvi put završnica Kupa održat će se u istom gradu, a igrat će se i samo jedna finalna utakmica. Ovaj put domaćin je grad Split, koji je na žalost domaće publike ostao bez svog predstavnika u finalnom susretu. Naime, vaterpolisti Mornara nisu mogli parirati Mladostašima koji su bez većih poteškoća slavili u bazenu u Poljudu.

Zagrebačka je momčad u prvih osam minuta stvorila prednost od dva razlike, da bi do poluvremena rezultat glasio 6:2 u korist "Žabaca". Mladostaši se nisu opustili niti u drugom dijelu te su do kraja samo povećavali prednost za konačnih 16:6 i priliku za uzvrat Jugu koji ih je nedavno porazio u prvenstvu.

Slika 2 od 3.

Najbolji u redovima gostiju bili su Iosep i Karač sa po četiri pogotka, dok je kod Splićana jedino Ban pogodio dva puta. Mornar će za treće mjesto sutra igrati protiv Šibenika koji je poražen od Dubrovčana sa 17:9.