Vodeni sportovi

Mladost - Olympiakos: Grci bez šanse na Savi

Tomislav Globan • subota, 22.12.2007.

Mladostaši nastavljaju s dobrim igrama u Euroligi vaterpolista. U trećem kolu skupine A nadigrali su po imenima vrlo jaki grčki Olympiakos bez ikakvih problema s 11:6. U idućem kolu ponovno će se susresti ova dva protivnika, no ovaj put u Ateni...

Mladost - Olympiacos 11:6 (2:1, 3:1, 3:3, 3:1)

Euroliga, 3. kolo, skupina A, bazen na Savi, gledatelja: 300

Mladost: Pavić, Burić 1, Smith, Vrdoljak 1, Iosep 2, Franković, Antonijević 1, Đogaš 1, Karač 3, Muslim 1, Buljubašić 1, Franičević, Lončar, trener: Damjanić

Olympiakos: Deligiannis, Floros, Kochilas, Vranješ, Santa 1, Chatzitheodorou 1, Theodoropoulos, Ntoskas, Schizas 2, Ch. Afroudakis, Komadina, G. Afroudakis 2, Nikić, Delakas, trener: Pateros

Igrač više: Mladost 4/11, Olympiakos 3/11

Mladost je krenula odlično i nakon manje od dvije minute igre vodila 2:0. Već u prvom napadu iz velike udaljenosti pogodio je Đogaš, a potom je prednost udvostručio Muslim zakucavši loptu u mrežu s četiri metra. Žapci su u prvoj četvrtini imali velikih problema u realizaciji igrača više (0/4) te su propustili rezultatski "unakaziti" Grke. Olympiakos je do kraja četvrtine smanjio preko Schizasa, a početkom druge i izjednačio lijepim pogotkom Giorgosa Afroudakisa.

Mladostaši tada pojačavaju presing u obrani, Pavić niže nekoliko odličnih obrana, što je domaćima donijelo priliku za rezultatsko odvajanje. Zagrepčani to i čine te dvama golovima Frane Karača te fantastičnim dalekometnim šutom Iosepa na poluvrijeme odlaze s velikih 5:2.

Početkom nastavka indisponirani Chatzitheodorou radi peterac na Antonijeviću što najbolji strijelac susreta Karač pretvara u 6:2. Olympiakos sredinom trećeg perioda konačno pronalazi napadački ritam te se vraća u igru (7:5), no Vrdoljak sedam sekunda prije kraja četvrtine vraća na komfornih +3.

Nakon što su Ivan Buljubašić i Srđan Antonijević početkom četvrte četvrtine prekrasnim golovima povisili na 10:5 sve je bilo odlučeno. Grčki prvaci potpuno su razočarali, prikazali su premalo za momčad takvog renomea i kvalitete te se u Pirej posve zasluženo vraćaju s pet golova minusa, s porazom 11:6. Iako nisu bili u svom najboljem izdanju (puno promašenih zicera i loša realizacija igrača više) Mladost je na najbolji način zaključila 2007. godinu te su sada samo na korak od osiguravanja četvrtfinala Eurolige.