Kaštela - Šibenik: Spas u zadnji čas

Ivana Jurica • subota, 22.12.2007.

Košarkaše Kaštela doslovno su sekunde dijelile od četvrtfinala Kupa i utakmice sa Zadrom. Radost im je uskratio šibenski rutiner Petar Maleš koji je tricom dvije sekunde prije kraja susreta svoju momčad odveo u daljnji tijek natjecanja …

U trećoj minuti domaći su košarkaši prvi put stigli do vodstva od 12:6. Gostujući trener Zoran Kalpić reagirao je pozivanjem time-outa nakon kojeg su njegovi igrači zaigrali bolje. Na prvi predah otišli su sa devet koševa prednosti (16:25).

Početkom druge četvrtine prednost Šibenčana narasla je na +13 (16:29), prvenstveno zahvaljujući Petru Malešu i kapetanu Luki Drezgi. Držali su gosti prednost na desetak koševa razlike, no, do odlaska na odmor domaćini su smanjili na minus pet (36:41).

Krajem treće četvrtine, nakon serije trica najefikasnijeg igrača utakmice Kragića Kaštelani su došli do vodstva od 57:56. Igralo se nakon toga koš za koš. Uoči posljednjih deset minuta na semaforu je svjetlilo 60:61.

Sama završnica utakmice bila je potpuno neizvjesna. Pola minute prije kraja utakmice Zoran Vrkić je pogodio dvicu i dodatno bacanja za 82:81. Nakon prekršaja Drezge Kragić je pogodio samo jedno (drugo) slobodno bacanje pa su domaći košarkaši imali prednost od dva koša (83:81). Do kraja je preostalo 15 sekundi, no, Kaštelani nisu uspjeli napraviti prekršaj, lopta je došla do iskusnog Maleša koji je dvije sekunde prije kraja pogodio tricu i Šibenčanima donio prolaz dalje.

Najugodnije iznenađenje ovosezonskog Kupa Krešimir Ćosić tako je ostalo bez četvrtfinala i gostovanja Zadra u Kaštelima. U Jazine će tako Šibenčani, ali ne, kako je ranije najavljeno 28. prosinca, već, najvjerojatnije, krajem siječnja iduće godine.

Do pobjede goste su predvodili Vrkić sa 20, Drezga sa 17 i Maleš sa 15 koševa, a treba spomenuti da su Šibenčani igrali bez dva ozlijeđena playmakera Petkovića i Tomeljaka. Kod domaćina najefikasniji je bio Kragić sa 30, te Kaliterna sa 17 i Palada sa 14 koševa.