Perković sjajan za nove bodove

Sanja Čalić • nedjelja, 23.12.2007.

U 14. kolu njemačke lige Ewe Basketsi ostvarili su pobjedu na svom terenu kojoj je vrlo značajan obol dao Jasmin Perković svladavši Bremerhaven...

Ewe Basketsi otvorili su mnogo bolje utakmicu, no iako su svojim gostima dopustili da postignu tek deset poena, nisu ostvarili veću razliku (14:10). Do poluvremena je domaća momčad povećala svoju prednost na devet poena, te je i u nastavku drugog dijela nastavila s boljom igrom. Iako su igrači Bremerhavena u završnicu ušli s 13 poena zaostatka, pronašli su snage za povratak u igru i istopili prednost domaćih, no do potpunog preokreta ipak nisu uspjeli doći (74:70).

Izvrsnu je rolu za Ewe odigrao Jasmin Perković koji je bio najbolji strijelac svoje momčadi ubacivši u 37 minuta 24 poena uz 14 skokova, a uz njega jedini s dvoznamenkastim učinkom bio je Gardner (11 poena). Branimir Longin proveo je na parketu 26 minuta te je upisao pet poena i dva skoka. U redovima Bremerhavena istaknut je nastup imao Haryasz (13 poena, 12 skokova).

Njemačka liga, 14.kolo: Ewe Baskets – Bremerhaven 74:71