Usamljeni Eduardo

Kristian Hohnjec • ponedjeljak, 24.12.2007.

Kraj jesenskog dijela prvenstava u mnogim zemljama, ponajprije Bundesligi osiromašio je učinak hrvatskih nogometaša na europskih travnjacima. Proteklog tjedna efikasan je bio jedino Eduardo da Silva. Njegovi suigrači iz reprezentacije - Vedran Ćorluka i Niko Kranjčar nisu bili tako raspoloženi...

Vedran Ćorluka (Manchester City) - odigao svih 90 minuta u Carling cup porazu od Tottenhama (0:2), da bi potom nakon dugo vremena završio na klupi ušavsi u posljednjih 20 minuta premierligaškog dvoboja s Aston Villom (1:1).

Niko Kranjčar (Portsmouth) - Pompey je teško poražen od Liverpoola (4:1), a Niko je bio među najlošijima ili sasvim solidan, ovisno o tome kako su utakmicu vidjeli reporteri raznih otočkih medija.

Eduardo da Silva (Arsenal) - S dvije tipične realizacije protiv Blackburna u Carlingu (3:2) stišao je kritičare, međutim ni to mu nije pomoglo da napreduje iz statusa rezerve za Premiership. Dvoboj protiv Tottenhama (2:1) ogledao je s klupe.

Ivan Jurić (Genoa) - Po običaju odigrao svih 90 minuta. Genoa je ovaj put slavila (1:0 protiv Parme), a Jurić je zaradio žuti karton.

Dario Knežević (Livorno) - odradio cijelu utakmicu u domaćem remiju s Atalantom (1:1).

Dario Šimić (Milan) - Reprezentativni stoper je milanski spektakl promatrao s tribina.

Saša Bjelanović (Torino) - u 72. minuti dvoboja u Napulju (1:1) zamijenio ga je Alvaro Recoba.

Igor Budan (Parma) - rekovalescent, još uvijek ne konkurira za sastav.

Marko Marić (Lille) - dvoboj u Lensu je odgođen.

Vedran Runje (Lens) - vidi gore.

Jerko Leko (Monaco) - ušao u 65. minuti umjesto Bernardija, tri minute prije nego što će Oliech postići pobjednički gol za Auxerre (1:0).

Marko Babić (Betis) - u utakmici bez golova u Valladolidu odigrao je tek tri minute.

Danijel Pranjić (Heerenveen) - odradio cijeli susret u domaćem porazu od Twentea (1:2).

Srđan Lakić (Heracles) - u 58. minuti je zakoračio na teren, a njegov je Heracles doživio novi poraz, pobijedio ih je Groningen (1:2).

Ivan Bošnjak (Racing Genk) - igrao do 70. minute bez značajnijeg učinak u porazu od Standarda (1:3).

Mario Carević (Lokeren) - kao i mnogi susreti proteklog vikenda dvoboj Roeselarea i Lokerena odgođen je zbog vremenskih (ne)prilika.

Antun Dunković (Mechelen) - ušao u 78. minuti, Mechelen je upisao tri boda kod St. Truidena (0:1).

Dražen Gović (Moeskroen) - promatrao poraz od Beerschota (3:0) s klupe.

Nikica Jelavić (Waregem) - igrao do 85. minute u minimalnoj pobjedi (1:0) nad Brusselsom. Nakon njegovog udarca, vratar je odbio loptu, a Roelandts postigao jedini zgoditak.

Ivan Leko (Club Brugge) - utakmica Bruggea i Westerla je odgođena.

Goran Ljubojević (Racing Genk) - nije bio u kadru za utakmicu.

Ivan Milas (Mons) - nije bio među kandidatima za utakmicu s Anderlechtom.

Dario Smoje (Gent) - nije konkurirao za dvoboj protiv Dendera (2:4).

Igor Gal (Rizespor) - bio je u početnom sastavu protiv Denizlispora (2:0).

Ivan Rajčić (Bari) - Splićanin je bio na terenu svih 90 minuta u domaćem stradanju od Leccea (0:4).

Zvonimir Deranja (Libourne) - utakmica Libournea i Amiensa je odgođena zbog neadekvatnog terena.

Teo Kardum (Libourne) - vidi gore.

Kristijan Polovanec (Libourne) vidi gore.

Tomislav Butina (Olympiacos) - bivši broj 1 Dinama i reprezentacije možda je odlaskom u Grčku financijski profitirao, ali i nestao s nogometne scene. Dok se lokalni heroj Nikopolidis ne umirovi, Butina neće na vrata, a već je u 34. godini.

Ivica Majstorović (Panionios) - odigrao cijeli susret u gostujućem remiju (1:1) kod Verije.

Dario Krešić (Panionios) - naš vratar nije bio ni na klupi.

Mario Galinović (Panathinaikos) - i dalje u svojstvu drugog vratara, PAO je pobijedi goste s Krete 3:1 .

Anthony Šerić (Panathinaikos) - nije bio na raspolaganju za spomenuti ogled.

Zdravko Popović (OFI Kreta) - bivši napadač Croatije iz Sesveta i prvi strijelac 2. HNL zamijenjen u 70. minuti atenskog dvoboja.

Darko Miladin (Ergotelis) - kao domaćini uvjerljivo su poraženi od AEK-a (1:4). Bivši bočni Hajduka odradio je cijelu utakmicu.

Mario Budimir (Ergotelis) - napadač je ušao u 73. minuti dvoboja.

Ivan Turina (Xanthi) - zbog nesporazuma s predsjednikom kluba Turina je ispao iz sastava i sve je bliže odlasku iz Xanthija.

Ante Tomić (Xanthi) - dobio priliku u prvoj jedanaestorici. Nije bio strijelcem ni asistenom u uvjerljivoj pobjedi nad Apollonom (6:1). Izašao iz igre u 81. minuti.