Perasović pobjegao s dna

Kristian Hohnjec • četvrtak, 27.12.2007.

Perasovićev Estudianes i Menorca Baždarića i Stojića ostvarili su važne pobjede u borbi za ostanak u elitnom razredu najjače europske lige. U derbi susretu zahvaljujući fantastičnoj igri zvijezda - Rickya Rubija i Rudya Fernandeza Joventut je pregazio Kusovu Unicaju...

Velimir Perasović upisao je drugu pobjedu na klupi Estudiantesa, kojom je njegova momčad nakon dugo vremena pobjegla s dna ljestvice. Odlično ispunjenu dvoranu Telefonica arena Studenti su razveseliti pobjedom nad Granadom 74:63. Domaćin je već srediom treće dionice imao +20 (52:32), te je uspio utakmicu rutinski privesti kraju. Najraspoloženiji Perasov čovjek bio je Larry Lewis (19 poena, sedam skokova, pet asista).

Joventut je sjajnim ritmom i brzom tranzicijom lako slomio Unicaju - 97:82. Prednost se penjala i do +24, a gosti su već na poluvremenu bili u debelom minusu - 55:38. Odlično su igrali Rudy Fernandez (23 poena, osam asista, pet ukradenih lopti) i Ricky Rubio (22 minute, 16 koševa, pet skokova, šest dodavanja), a priključio im se i centar Hernandez-Sonseca (23 poena). Marcus Haislip (24 poena, sedam skokova) bio je jedini raspoloženi u redovima Unicaje, dok je Davor Kus za 23 minute notirao devet poena (3/8 iz igre, 2/2 bacanja), asistenciju i par izgubljenih lopti.

Slika 1 od 2.

Pamesa je tek u posljednjih pet minuta uspjela osigurati očekivanu pobjedu nad Murcijom - 73:67. Najbolji u redovima Katsikarisove momčadi bio je Shammond Williams (19 koševa, pet asistencija), a Stanko Barać (12 minuta, tri poena, 1/2 šut, skok, blokada) imao je i mnogo boljih večeri.

Najzapaženiji hrvatski igrači u četvrtak bili su Marino Baždarić i Mario Stojić vodeći Menorcu do pobjede u derbiju začelja s Leonom - 69:63. Stojić (30 minuta, 13 poena, tri skoka, tri ukradene lopte) je statistički bio najbolji igrač domaćina (valorizacija 16), dok je Baždarić također odigrao 30 minuta ubacivši 10 poena uz tri asistencije i tri uhvaćene lopte.

ACB, 14. kolo, četvrtak: Estudiantes - Granada 74:63; Joventut - Unicaja 97:82; Pamesa - Murcia 73:67; Menorca - Leon 69:63.