Najiskusniji hakleri u finalu

Mario Lešković • petak, 28.12.2007.

Nakon mjesec dana razigravanja i vrhunskog malog nogometa, poznati su finalisti Kutije šibica. Nakon 259 utakmica najboljima su se pokazali ekipe G.P.V. Elkro iz Gospića i Nacionala. Obje momčadi sastavljene su redom od igrača koji igraju za našu malonogometnu reprezentaciju...

U prvom polufinalnom susretu sastali su se ekipe G.P.V. Elkro iz Gospića i prvotimci prvoligaša iz Rijeke koji su nastupili pod imenom Moderni i prijatelji. Iako su obje momčadi igrački kvalitetne, ovdje se pokazalo da ipak iskustvo na parketu donosi barem početnu prednost. Na početku nije bilo odmjeravanja snaga nego Gospićani odmah pritišću, ali u takvoj igri nedostajalo im je preciznosti. Nakon prvih 20 minuta uputili su nevjerojatnih 26 udaraca od kojih je njih devet bilo u okvir.

U nastavku kreću istim ritmom i pritisak im se isplatio u 26. minuti kada Camara Sobral na asistenciju Tomičića napokon pronalazi put do mreže vratara Škorića. Nakon toga Moderni kreću u nadigravanje da bi uhvatili zaostatak, ali im se brzo obilo o glavu jer već u 30. minuti Drndić povećava na 2:0. Već tada pitanje prvog finalista bilo je riješeno budući da Riječani u cijelom susretu nisu uspjeli pogoditi okvir više od dva puta. Za to je zaslužna cijela momčad Gospićana koja pokazuje kako se školski igra. Još u 37. minuti najbolji igrač susreta Tomičić ostaje jedan na jedan sa protivnikom, a tako ga je nemoguće zadržati pa bez problema postiže pogodak za 3:0. Ni tada nije gotovo, nego još Simeunovič pogađa za konačnih 4:0 u istoj minuti.

Slika 1 od 2.

U drugom polufinalu sastali su se Nacional i Orkan Profectus. Utakmica puno jačeg ritma i s puno više trke u kojoj se bolje snalaze igrači Nacionala koji i zasluženo slavili. Na prvi pogodak čekali smo do šeste minute kada Suvajac pogađa za 1:0 nakon odlične asistencije Capara. To je bio i rezultat prvog dijela.

U nastavku sve je bilo riješeno nakon tri minute jer su Capar i Dervišagić postigli pogotke. Do kraja igrači Nacionala čuvaju teško stečenu prednost dok Orkanovci bez vratara ipak postižu počasni pogodak. Da zaključimo, u finalu su dvije ekipe koje su pokazale najviše i s nestrpljenjem očekujemo sutrašnje finale koje će sasvim sigurno biti pravo haklersko nadmetanje.

Kutija šibica, polufinale:
G.P.V. Elkro, Gospić - Moderni i prijatelji 4:0, Orkan Profectus - Nacional 2:5.