Kutija dala pobjednike

Mario Lešković • subota, 29.12.2007.

Gotovo je. Nakon više od mjesec dana, nakon 333 utakmice, dobili smo pobjednike u kategorijama vetarana i seniora. Finalni dan obilovao je uzbuđenjima, a pobjednika glavnog turnira dobili smo tek nakon sedmeraca...

Finale glavnog turnira igrale su momčadi G.P.V. Elkro iz Gospića praćena s mnogo navijača i momčad Nacionala, koja je na kraju pomalo i neočekivano slavila nakon sedmeraca. Utakmica je odigrana u visokom tempu i obje momčadi su pokazale da su zasluženo došle do same završnice u kojoj su se s(p)retnijima pokazali novinari. U prvom dijelu postignuti su i jedini zgodici u finalu. Pogotkom Suvajca u 14. minuti poveli su igrači Nacionala, ali njihovo vodstvo bilo je kratkog vijeka jer u istoj minuti sve na početak pogotkom vraća Novak.

Slika 2 od 2.

Nastavak je protekao više u čuvanju vlastitih vrata nego napadanju protivničkih, ali to je i razumljivo s obzirom na ulog ovog susreta. Vidjeli smo još nekoliko solidnih udaraca koje su sigurno krotila oba vratara. Nakon isteka 40. minute prišlo se raspucavanju u kojem su koncentriraniji bili igrači Nacionala i nakon što je Jozić obranio udarac Simeunoviča, loptu je uzeo Lovreković i rasparao mrežu za slavlje igrača Nacionala.

Slika 3 od 3.

U veteranskom turniru pobjednici su igrači Auto Pebe. Do prvog, povijesnog naslova na prvoj vetaranskoj Kutiji došli su odlično odigranim drugim dijelom finala. Iako nećemo sumnjati u njihov zasluženi naslov, pitanje je kako bi se sve završilo da su suci dosudili kazneni udarac s devet metara za igrače Vjesnika zbog akumuliranih prekršaja u posljednjim trenucima prvog dijela kada je rezultat na semaforu još bio 0:0. Na njihovu žalost, to nikada nećemo saznati, a igračima Auto Pebe treba čestitati na prikazanom u nastavku kada su pokazali da im u ovom trenutku na parketu nema ravnih.

Slika 1 od 1.

Nastavak je odlično otvorio sjajnim pogotkom Miroslav Bičanić u 21. minuti. Dok se još igrači Vjesnika nisu ni konsolidirali, Jurčec pogađa malu mrežicu za povećanje vodstva. Tada se vidjelo da igrači Vjesnika više ne mogu pratiti igrački i trkački dominantnije suparnike i do kraja Auto Peba samo povećava rezultat pogocima Haramine i još jednom Bičanića. Da ne bi prošlo bez počasnog pogotka, pobrinuo se Kovačević za barem malu utjehu igračima Vjesnika.

Slika 4 od 5.

Treće mjesto kod seniora i kod veterana osvojili su igrači Orkana. Iako su očekivali naslove u obje kategorije, sumnjamo da su razočarani ovakvim epilogom. I ova Kutija protekla je bez ijednog incidenta. Sve pohvale idu organizaciji natjecanja i s nestrpljenjem očekujemo slijedeću Kutiju koja će bez sumnje biti još brojnija i kvalitetnija.

Finale:
Nacional - G.P.V. Elkro, Gospić 1:1 (4:3).

Slika 6 od 7.

Kod veterana najbolji igrač, strijelac i vratar dolaze iz ekipe Auto Peba. Najbolji igrač i strijelac je Damir Haramina, a najbolji vratar je Željko Jurić. Kod seniora najbolji igrač i vratar dolaze iz redova pobjednika, a to su Matija Capar kao najbolji igrač i Mario Jozić kao najbolji vratar. Najbolji strijelac je Mostarlić iz ekipe Nexe Beton.