Debi Giričeka, prekid niza Blazersa

Bojan Poturica • utorak, 01.01.2008.

Posljednje utakmice NBA lige u 2007. godini donijele su prekid pobjedničkog niza Portland Trail Blazersa. Gordan Giriček je debitirao za Philadelphia 76erse, a Golden State Warriorsi su slavili u Houstonu nakon odlične igre u posljednjoj četvrtini...

Philadelphia 76ersi nadigrali su SuperSonicse u Seattleu. Sonicsi su igrali bez najboljeg igrača, novaka Kevina Duranta, tako da su Sixersi imali olakšan posao. Andre Iguodala (25 koševa, 5 skokova) predvodio je momčad Mauricea Cheeksa, a vrlo dobro odigrao je i Louis Williams (19 koševa, 4 ukradene lopte).

Gordan Giriček je debitirao u postavi Sixersa. Za 14 minuta postigao je šest koševa (šut 2-3) uz jedan skok i jednu asistenciju. Earl Watson (18 koševa, 7 asistencija) je bio prvo ime domaće momčadi.

Nakon 13 uzastopnih pobjeda, Portland Trail Blazersi su na Silvestrovo doživjeli poraz u Salt Lake Cityju. Svestrani napad Jazzera predvodili su Carlos Boozer (19 koševa, 9 skokova) i Andrej Kirilenko (14 koševa, 8 skokova, 7 asistencija). Ukupno su šestorica igrača Jazzera upisala dvoznamenkasti broj koševa. LaMarcus Aldridge (36 koševa) je bio prvo ime gostiju.

Golden State Warriorsi su nadigrali Rocketse u Houstonu. Imali su domaćini vodstvo 80:75 nakon tri četvrtine, a potom je momčad Dona Nelsona posljednju četvrtinu dobila rezultatom 37:15. Baron Davis (23 koša, 7 asistencija, 6 skokova) i Monta Ellis (20 koševa, 6 skokova) su predvodili Golden State, dok je Rafer Alston bio prvo ime Rocketsa.