Hewitt brz, Mathieu u maratonu

Branimir Korać • utorak, 01.01.2008.

Nakon što su prvog dana u Adelaideu nositelji redom ispadali, drugi dan je već bilo očekivanije što se tiče rezultata. Lleyton Hewitt odradio je dobar posao na startu brzo dovršivši dvoboj sa Selom...

Uspješan start na turniru u Adelaideu imao je Lleyton Hewitt. Prvi nositelj rutinski je odradio posao protiv Dudija Sele iz Izraela prepustivši mu tek četiri gema. Za pobjedu je Hewittu trebalo tek nešto više od sat vremena u meču u kojem je dominirao od samog početka.

Evgenij Koroljev iskoristio je bolest Marija Ančića te prošao u drugo kolo. Ančića je zamijenio Alun Jones koji ipak nije Koroljevu uzeo niti set.

Gotovo dvostruko duže trajao je dvoboj Jo-Wilfrieda Tsonge i Rumunja Victora Hanescua. Tsonga je slavio tek u trećem setu napravivši break kod rezultata 5:5. Kraća kriza koja je se javila u drugom setu stajala ga je produženja meča, no unatoč tome upisao je pobjedu.

Očekivano lagan posao imao je Jarkko Nieminen koji je igrao protiv Nijemca Ive Kleca, 224. igrača svijeta. Nieminen je upisao pobjedu 6:2, 6:4 za svega 65 minuta igre.

Kvalifikant iz Kanade Frank Dancevic eliminirao je Talijana Bolellija. Obzirom da se Dancevic vrlo dobro snalazi na brzim podlogama, iako je morao igrati kvalifikacije, ova pobjeda nije u sferi iznenađenja.

Mali maraton odradili su Vince Spadea i Sebastien Grosjean. Francuz je nastavio sa slabim igrama od prošle sezone i protiv defanzivca Spadeaja upisao poraz u tri seta nakon što je brzinski osvojio prvi set.

Najduži meč dana odradili su Francuzi Paul-Henri Mathieu i Julien Benneteau. Iako je susret završen u dva seta pobjedom Mathieua, igralo se čak dva sata i 22 minute u vrlo teškim vremenskim uvjetima.

ATP Adelaide, prvo kolo:
Lleyton Hewitt (Australija, 1) - Dudi Sela (Izrael) 6:2, 6:2, Ernests Gulbis (Latvija) - Andrej Golubjev (Rusija, Q) 6:7(9), 6:4, 6:2, Jo-Wilfried Tsonga (Francuska, 6) - Victor Hanescu (Rumunjska) 6:3, 4:6, 7:5, Jarkko Nieminen (Finska, 3) - Ivo Klec (Njemačka, Q) 6:2, 6:4, Frank Dancevic (Kanada, Q) - Simone Bolelli (Italija) 6:2, 7:6(3), Vince Spadea (SAD) - Sebastien Grosjean (Francuska, 8) 4:6, 6:1, 6:3, Chris Guccione (Australija) - Wayne Odesnik (SAD, Q) 7:5, 7:6(5), Paul-Henri Mathieu (Francuska, 2) - Julien Benneteau (Francuska) 7:6(2), 7:5, Evgenij Koroljev (Rusija) - Alun Jones (Australija, LL) 6:2, 7:6(7), Jose Acasuso (Argentina) - Alejandro Falla (Kolumbija) 6:2, 7:6(3).

ATP Adelaide, parovi prvo kolo:
Julien Benneteau/Paul-Henri Mathieu (Francuska/Francuska) - Rik De Voest/Andy Fisher (Južna Afrika/Australija) 1:6, 7:5, 10:7, Chris Guccione/ Richard Smeets (Australija/Australija) - Jordan Kerr/Todd Perry (SAD/SAD) 6:4, 6:1.