Cibona - C. zvezda: Prekinuta serija poraza

Ivor Krapac • subota, 05.01.2008.

Košarkaši Cibone upisali su svoju prvu pobjedu pod novim trenerom Ivanom Sunarom i prekinuli niz od pet uzastopnih poraza. Crvena zvezda bila je u igri do završnice susreta, no Cibosi su u posljednjim minutama uspjeli pobjeći do nedostižne prednosti i bez većih komplikacija obraniti domaći teren u ovom dvoboju...

Cibona je od prve minute bila puno razigranija od na startu indisponiranih gostiju, uz ranih pet poena Larryja Ayusa i tricu Lukše Andrića u odlasku do 12:4 u šestoj minuti. Dvije i pol minute do kraja prve četvrtine Cibosi su prvi put došli do dvoznamekaste prednosti, s dva Andrićeva slobodna bacanja za 16:6, da bi do isteka početnih deset minuta povećali vodstvo na 21:10.

Slika 4 od 4.

Obzirom na ozljedama prorijeđen sastav (Mulaomerović, Rozić, Žorić, naravno, i Vrbanc) i samo desetoricu igrača koje je Sunara danas imao na raspolaganju, uoči druge četvrtine izgledalo je jako dobro.

Gosti iz Beograda počeli su se buditi u nastavku utakmice. Trice Cooka i Dragićevića rano u drugoj četvrtini smanjile su Ciboninu prednost na 25:18, a završnica poluvremena donijela je još jedan mini-nalet, uz pet uzastopnih poena Raičevića u približavanju na samo 36:31. Na veliki odmor otišlo se s 41:34 za Cibose, utakmica je i dalje bila potpuno otvorena.

Slika 2 od 2.

U trećoj četvrtini domaće su nosili Hoskin i Princ, kojem je današnje drugo poluvrijeme bilo daleko najbolje u dresu Cibosa, dok su se u redovima Beograđana istaknuli tricaški raspoloženi Cook, a pred kraj tog perioda i Bakić. Crvena zvezda je najbliže bila na pet poena zaostatka, dok se u posljednju četvrtinu ušlo s deset razlike nakon Ayusovog iskusno iznuđenog prekršaja na šutu za tricu i tri pogođena slobodna bacanja za 63:53.

Završnih deset minuta Beograđanima je donijelo buđenje dotad diskretnog Šljivančanina, koji je s dvije trice i ukupno osam poena u kratkom razdoblju smanjio Ciboninu prednost na samo 71:68 pet i pol minuta do kraja. Četiri minute prije zadnje sirene Crvena zvezda je još bila na Cibosima prijetećih pet poena zaostatka, 78:73, no nakon toga je sve otišlo na stranu domaćih, uz mini-seriju od 6:0 (Hoskin, Princ, Warren) za odlazak do 84:73 u 39. minuti.

Slika 3 od 3.

Pitanje pobjednika tada je bilo riješeno, a završnica je prošla u Ciboninom pokušaju nadoknađivanja i prestizanja 13 poena zaostatka, s koliko su od istog suparnika izgubili u trećem kolu u Beogradu. Činilo se da će uspjeti nakon Hoskinove trice za 94:79 samo tri sekunde do kraja, no Cook je u posljednjim trenucima potvrdio šutersku kvalitetu i dobru večer tricom iz teške pozicije za konačnih 94:82.

Hoskin je ponovno, kao što se nerijetko dogodi u regionalnoj ligi, bio napadački raspoložen, predvodeći Cibose s 22 poena uz odličnih 9/14 iz igre. Dodao je i šest skokova i dvije osvojene lopte, s obrambenim angažmanom koji je bio nijansu bolji od uobičajenog. Ayuso se pridružio s 19 poena (4/10 za tricu), a Princ s 14 poena. Lukša Andrić je uz deset poena imao i devet skokova, tri osvojene lopte i čak pet blokada, a vrijedi izdvojiti i solidan učinak mladog Krušlina, sa sedam poena za deset minuta u igri.

Slika 1 od 1.

Najefikasniji gostujući igrači bili su Cook (20 poena, pet asistencija, sedam osvojenih lopti) i Dragićević (18 poena). Šljivančanin je bio jedini preostali dvoznamekasti, s 13 poena.