Josipović i Žižić slavili

Kristian Hohnjec • nedjelja, 06.01.2008.

Panathinaikos i nakon 11. kola ostaje sa savršenim učinkom u grčkom prvenstvu, iako ih je Panionios dosta namučio. Uz Žižića pobjedi se radovao i Ivo Josipović, čiji je Kolossos tako prekinuo seriju od pet uzastopnih poraza...

Panathinaikos je tek u posljednjih pet minuta tricama Chatzivrettasa i preciznim izvođenjem slobobodnih bacanja Spanoulisa slomio otpor neugodnog domaćina - 78:87. Andrija Žižić za 15 minuta upisao je pet poena (1/3 za jedan, 2/2 za dva) uz vrlo dobrih sedam skokova. Tsartsaris je ubacio 20 poena za europskog prvaka, a Kalambokis 22 za Panionios.

Kolossos Rodos je u gostima pobijedio Egaleo 75:71. Ivo Josipović (23 minute, 10 poena, 2/7 šut, četiri skoka) bio je ispod svojih prosjeka, ali izvrsno je odigrao Diamantopoulos (20 koševa, tri asista). Ibrahim Jabber, inače prvi strijelac lige, zabio je 24 poena za domaće, ali uz veliku potrošnju - 9/23 šut.

PAOK je iznenadio Panelliniosa i odnio pobjedu 70:66. Za poražene devet minuta je odigrao Damir Rančić, ali se nije uspio upisati u strijelce - 0/1 šut, dvije izgubljene lopte. Cibonin rival Aris očekivano je svladao Rethimno (72:55), a Jeremiah Massey odigrao je još jednu veliku utakmicu - 21 poen, 15 skokova, sedam ukradenih lopti.

A1 Grčka liga, 11. kolo: AEP Olympia - Olympia Larisa 67:87; Panionios - Panathinaikos 78:87; Panellinios - PAOK 66:70; Egaleo - Kolossos 71:75; Aris - Rethimno 71:55; Maroussi - AEK 76:80; AEL - Olympiacos 69:96.