Kus raspucan, Barci derbi

Kristian Hohnjec • nedjelja, 06.01.2008.

Košarkaši Barcelone dobili su derbi 16. kola ACB lige protiv lidera iz Bilbaa, što je iskoristio njihov najveći rival Real Madrid za preuzimaje vodeće pozicije. Najefikasniji hrvatski "Španjolac" u nedjelju je bio Davor Kus, a najbolji Marko Tomas....

Neočekivani junaci susreta Barcelone i senzacionalnog lidera Bilbaa bili su Denis Marconato (12 poena, šest skokova) i Roger Grimau (14 koševa, šest skokova, pet asista). Bilbao se veoma dobro držao 35 minuta, ali spomenuti dvojac odigrao je izvrsno u završnici i osigurao pobjedu Kataloncima - 73:66. Mario Kasun ovoga puta nije imao problema s osobnim pogreškama, ali je odigrao skromno - 14 minuta, četiri poena, dva skoka. Na drugoj strani Marko Banić je bio standardno solidan, dok Drago Pašalić za pet minuta nije uspio ostvariti nikakav statistički podatak.

Davor Kus prekinuo je seriju od nekoliko lošijih utakmica dobrim izdanjem protiv Manrese. Za 18 minuta zabio je čak 19 koševa (1/3 za dva, 4/5 za tri, 5/6 za jedan), ali i izgubio pet lopti. Unicaju je inače u posljednjim minutama potopio izvrsni Rafa Martinez (26 koševa) - 89:81.

Na krilima sjajnog Salve Guardije Fuenlabrada je uvjerljivo porazila sve slabiju Gironu 93:75. Guardia je u prve četiri minute drugog poluvremena postigao 13 koševa i odveo domaćina na dvocifrenu distancu. Marko Tomas za 32 minute ubacio je 11 poena (4/6 za dva, 1/5 za tri) uz sedam skokova i tri asistencije.

Menorca je lako pala na gostovanju kod Gran Canarije - 91:74. Carl English bio je najbolji kod domaćina s 18 koševa i šest skokova. Mario Stojić (14 poena, tri ukradene lopte) većinu poena postigao je kada je već sve bilo riješeno, dok je Marino Baždarić (osam poena, tri skoka, 2/10 šut) bio neraspoložen.

ACB liga, 16. kolo: Barcelona - Bilbao 73:66; Cajasol - Real Madrid 74:77; Valladolid - Murcia 83:68; Gran Canaria - Menorca 91:74; Manresa - Unicaja 89:81; Fuenlabrada - Girona 91:75.