Veliki preokret Cavaliersa, svemogući Lebron James

Hrvoje Rafaelić • ponedjeljak, 07.01.2008.

Veliku pobjedu ostvarila je momčad Lebron Jamesa na gostovanju kod Toronta. Nakon velikog zaostatka u posljednjih 12 minuta, James je uzeo stvar u svoje u ruke i pokazao tko je trenutno jedan od najboljih NBA košarkaša. Dallas upisuje pobjede, dok Minnesota iz dana u dan nove poraze, a Giričekovi 76ersi poraženi su u Denveru...

Lebron James upisao je 39 koševa u velikoj pobjedi Clevelanda nad Torontom. Čak 24 poena ubacio je u posljednjoj četvrtini. Cavsi su u posljednju četvrtinu ušli sa zaostatkom od 13 poena (70:57), ali nakon prvog ubačaja Jamesa, stvari na terenu su se polako okrenule u njihovu korist. U samo početne tri minute, James je ubacio sedam poena. Prvo vodstvo došlo je točno četiri minute prije kraja utakmice nakon trice Jamesa. Nakon toga još dva ubačaja Damona Jamesa sa linije za tri poena odveli su Cleveland prema pobjedi.

Play Larry Hughes zaustavio se na 14 poena, dok je Drew Gooden upisao double-double učinak (10 poena, 12 skokova). Najbolji kod Toronta bili su Jose Calderon (16 poena, 11 asistencija), Anthony Parker (20 poena, 9 skokova) i Chris Bosh (23 poena).

Dallas je upisao četvrtu pobjedu zaredom najviše zahvaljujući Nijemcu Dirk Nowitzkom, koji je upisao 30 poena. Josh Howard dodao je 22 poena i osam skokova, dok je Devin Harris imao 12 poena. Solidnu rolu s klupe imao je Jason Terry, koji je za 15 minuta provedenih na parketu ubacio 14 poena uz četiri skoka i četiri asistencije. Marko Jarić u dresu Minnesote odigrao je solidnih 34 minute te je imao učinak od 14 poena. 16 koševa uz 11 asistencija upisao je Al Jefferson. Timberwolvesi su upisali 29. poraz sezone, a Mavericksi su 23. put teren napustili pobjednički.

Tim Duncan i Tony Parker predvodili su San Antonio u pobjedi nad LA Clipersima. Na pobjedu Spursa uveliko je utjecao i povratak na parket fantastičnog Argentinca Manu Ginobilija, koji je nedostajao u posljednjih pet utakmica zbog ozljede prsta. Duncan je upisao 17 koševa i 17 skokova, a Parker je utakmicu završio na 26 poena. Ginobiliji je nakon stanke ponovno pokazao koliko znači San Antoniju pa je tako ubacio 23 poena, od čega 12 u posljednjoj četvrtini. U 21. porazu sezone za Clipperse razočarenje će morati potražiti u slabom izdanju Sam Casella (2 poena, 4 asistencije), dok je solidnu partiju pružio centar Chris Kaman (20 poena, 14 skokova, 3 asistencije).

Raspoloženi Caron Butler bio je prvo ime susreta između Seattlea i Washingtona. Butler je sa svoja 33 poena predvodio Washington do scora 17-15. Antawn Jameson dodao je 21 poen i 12 skokova, dok su po 13 poena ubacili Daniels i Stevenson. Ponajbolji kod Sonicsa bili su Kevin Durant (19 poena) i Nick Collison (13 poena, 17 skokova).

Philadelphia 76ersi poraženi su u Denveru sa 109:96, a glavni "krivac" za poraz upravo je bivši igrač sixersa Allen Iverson koji se zaustavio na 38 poena i osam asistencija. Naš Gordan Giriček dobio je 13 minuta na parketu i u tom razdoblju postigao je šest poena uz ne tako dobar postotak šuta (2/7). Svom učinku je dodao i dva obrambena skoka. Kod Denvera Andre Miller nije se pokazao dovoljno dobrom zamjenom za Iversona, postigao je 22 poena i upisao šest asistencija.