Čudesan preokret Estudiantesa

Kristian Hohnjec • nedjelja, 13.01.2008.

Perasovićev Estudiantes napravio je rijetko viđen preokret nadoknadivši -20 u posljednjoj četvrtini na gostovanju kod Menorce. Ivan Tomas debitirao je za Fuenlabradu, Banić je bio veoma solidan u pobjedi Bilbaa, a Kasun loš u porazu Barcelone...

Nakon trice Marina Baždarića Menorca je početkom posljednje četvrtine povela 68:48. Mnogi bi se predali, ali ne i Perasovićevi Studenti koji su serijom 21:0 preuzeli vodstvo u 38. minuti (68:69). Mario Stojić potom je s pet poena vratio domaćina u igru, međutim pogreške Guzmana i precizno izvođenje slobodnih bacanja Sergija Sancheza zapečatili su jedan od najvećih preokreta sezone - 73:77. Slaba utjeha Baždariću (18 poena, 4/7 trica, tri asista) bit će titula najboljeg strijelca susreta, Mario Stojić upisao je 12 koševa (šut 3/10), četiri dodavanja i tri skoka.

Ne pretjerano impresivan debi Ivana Tomasa za Fuenlabradu (14 minuta, dva poena, 1/1 šut, asistencija, osvojena i dvije izgubljene lopte) protekao je bez brata Marka, koji nije bio u zapisniku zbog problema s aduktorom. Fuenlabrada je imala +7 na poluvremenu, ali Bilbao je preko u nastavku raspoloženog Banića (12 koševa, 6/8 šut, šest skokova) i Rančika (11 poena, pet skokova) uspio doći do očekivane pobjede - 75:68. Drago Pašalić za osam minuta imao je promašeni šut, skok i izgubljenu loptu.

Barcelona je za dvije minute nastavka izgubila prednost s poluvremena (40:48), a Murcia je nastavila nemilosrdno puniti koš Ivanovićeve momčadi. Domaćin je uz 23 poena Jimmieja Huntera na kraju slavio 95:82. Mario Kasun bio je u petorci Barce, ali za 12 minuta na parketu ostavio je loš dojam - sedam poena, 3/3 šut, tri skoka, četiri izgubljene lopte, četiri prekršaja.

Cajasol je na kraju uspio ublažiti prilično izvjesan poraz u Malagi - 82:77. Davor Kus odigrao je 15 minuta za Unicaju - pet poena, 1/3 trica, 2/2 bacanja, dva skoka i četiri izgubljene lopte. Pobjedom nad Gran Canarijom 89:77 Real Madrid zadržao je čelo ljestvice. Felipe Reyes bio je prvi čovjek s 18 koševa i osam skokova.

ACB, 17. kolo: Unicaja - Cajasol 82:77; Leon - Manresa 78:81; Menorca - Estudiantes 73:77; Murcia - Barcelona 95:82; Real Madrid - Gran Canaria 89:77; Bilbao - Fuenlabrada 75:68; Girona - Valladolid 84:74.