Pranjić zamijenio Eduarda

Petar Plevnik • ponedjeljak, 14.01.2008.

Nakon što nas je proteklih tjedana razmazio svojim pogocima, Eduardo da Silva ovaj se vikend nije upisao među strijelce. No, zato je sjajnog Topnika ovaj put zamijenio Danijel Pranjić, koji je odlične igre igrama u dresu Heerenveena ovaj put okrunio pogotkom...

Vedran Ćorluka (Manchester City) - Čarli je odigrao novih 90 minuta za City, no ovaj put nije imao previše razloga za zadovoljstvo, budući da je njegova momčad nakon pet uzastopnih susreta bez poraza ovaj put pognute glave napustila travnjak Goodison Parka.

Niko Kranjčar (Portsmouth) - Krunchi je odigrao svih 90 minuta u redovima Portsmoutha, no ovaj put Niko se uklopio u loše izdanje svoje momčadi koja je sa 2:0 poražena na gostovanju u Sunderlandu.

Eduardo da Silva (Arsenal) - iako se ovaj put nije upisao u strijelce, Dudu je još jednom bio među najboljim Topnicima u dvoboju protiv Birminghanma. Izboreni 11-erac ovaj je put Arsenalu protiv bio dovoljan tek za bod.

Ivan Jurić (Genoa) - Splićanin je odigrao svih 90 minuta u iznenađujućoj pobjedi Genovesa u Rimu protiv Lazija (1:2).

Dario Knežević (Livorno) - Riječanin je još jednom odigrao svih 90 minuta, a ovog puta ima dodatan razlog za zadovoljstvo, budući je njegova momčad slavila na gostovanju kod Torina (1:2).

Dario Šimić (Milan) - već po običaju, rekorder po broju nastupa za hrvatsku reprezentaciju s tribina je promatrao nastup svoje momčadi koja je s 5:2 svladala goste iz Napolija.

Saša Bjelanović (Torino) - u domaćem porazu od Livorna Zadranin je na terenu proveo 72. minute, bez većeg učinka.

Igor Budan (Parma) - zbog ozljede hrvatski reprezentativac i dalje ne konkurira za momčad Parme.

Marko Marić (Lille) - nije konkurirao za sastav u domaćem remiju (1:1) protiv Metza.

Jerko Leko (Monaco) - hrvatskom reprezentativcu pripale su tek tri posljednje minute u domaćoj pobjedi (1:0) nad Lorientom.

Vedran Runje (Lens) - reprezentativni vratar nije imao ugodan vikend, budući da je njegov Lens s uvjerljivih 3:0 poražen na gostovanju u Parizu.

Marko Babić (Betis) - ni nakon promjene trenera hrvatski reprezentativac ne uživa puno bolji status u momčadi iz Seville. I ovo kolo Babić nije konkurirao za momčad Betisa koja je sa 3:2 svladala Getafe.

Danijel Pranjić (Heerenveen) - iako je hrvatski reprezentativac već u prvoj minuti susreta doveo svoju momčad u vodstvo na gostovanju u Utrechtu, Heerenveen se na kraju morao zadovoljiti bodom (2:2).

Srđan Lakić (Heracles) - od 72. minute sudjelovao u domaćoj pobjedi (2:0) svoje momčadi nad Spartom iz Rotterdama.

Ivan Bošnjak (Racing Genk) - dvoboj protiv Standarda na rasporedu je danas.

Mario Carević (Lokeren) - Lokeren je još ranije ispao iz Kupa.

Antun Dunković (Mechelen) - Mechelen je još ranije ispao iz Kupa.

Dražen Gović (Moeskroen) - isti slučaj kao sa Carevićem i Dunkovićem.

Nikica Jelavić (Waregem) - bivši napadač Hajduka odlično se snašao u Belgiji. U dvoboju 1/8 finala Kupa asistirao je za vodeći pogodak, no usprkos tome njegova momčad poražena je na gostovanju u Kotrijku sa 2:1.

Ivan Leko (Club Brugge) - dvoboj protiv Cercle Bruggea na rasporedu je danas.

Goran Ljubojević (Racing Genk) - dvoboj protiv Standarda na rasporedu je danas.

Ivan Milas (Mons) - nije konkurirao za sastav u susretu protiv Genta.

Dario Smoje (Gent) - nakon dugo vremena Riječanin se ponovno našao u sastavu Genta, no već u 18. minuti zbog ozljede koljena morao je napustiti dvoboj 1/8 finala Kupa protiv Bergena, u kojem je Gent slavio sa 1:0.

Igor Gal (Rizespor) - nije sudjelovao u uvjerljivom domaćem porazu (2:5) od Galatasaraya.

Ivan Rajčić (Bari) - Splićanin je odigrao svih 90 minuta u gostujućem porazu kod Avellina (3:2).

Zvonimir Deranja (Libourne) - vodeći strijelac pretposljednje momčadi Druge francuske lige odigrao je tek posljednjih 14 minuta dvoboja protiv Reimsa (1:1).

Teo Kardum (Libourne) - odigrao cijeli susret i asistirao za izjednačujući pogodak.

Kristijan Polovanec (Libourne) - bivši branič Dinama i Intera bio je na klupi za pričuve.

Tomislav Butina (Olympiacos) - bivši reprezentativac i dalje ne konkurira za momčad iz Pireja.

Dario Krešić (Panionios) - ni Krešić nije konkurirao za mjesto među vratnicama svoje momčadi, koja je na domaćem terenu uvjerljivo poražena od Arisa.

Ivica Majstorović (Panionios) - odigrao svih 90 minuta u 0:3 porazu od Arisa.

Mario Galinović (Panathinaikos) - hrvatski reprezentativac s klupe za pričuve promatrao je najveći derbi grčkog nogometa protiv Olympiakosa.

Anthony Šerić (Panathinaikos) - imao istu ulogu kao i Galinović.

Darko Miladin (Ergotelis) - odigrao svih 90 minuta u domaćoj pobjedi protiv Iraklisa (1:0).

Mario Budimir (Ergotelis) - baš kao Miladin i Budimir je odigrao cijeli susret protiv Iraklisa.

Zdravko Popović (OFI Kreta) - još jednom odigrao svih 90 minuta za momčad s Krete, koja je na gostovanju kod Apollona odigrala 1:1.

Ivan Turina (Xanthi) - bivši vratar Dinama u potrazi je za novim klubom.

Ante Tomić (Xanthi) - iako za razliku od Turine namjerava ostati u klubu, ni Tomić nije konkurirao za dvoboj protiv PAOK-a.