U pet minuta do pobjede

Vedran Babić • srijeda, 16.01.2008.

U zaostaloj utakmici 17. kola Eredivisie lige igrači De Graafschapa su na domaćem terenu poraženi od AZ Alkmaara, što znači da već treću utakmicu zaredom teren napuštaju pognutih glava...

Iako je momčad iz Doetinchema prva došla do vodstva u 26. minuti preko Lassea Schonea, izabranici Louisa van Gaala u posljednjoj minuti prvog dijela poravnavaju rezultat, a strijelac je David Mendes da Silva. I već na samom početku nastavka, u 50. minuti, mladi Belgijanac Moussa Dembele postiže pogodak koji se kasnije pokazao kao pobjedonosni.

Nakon neugodnog poraza od Ajaxa prošlog vikenda (6:1), AZ se s tri boda iz ove utakmice vraća u prvu polovicu ljestvice, točnije na deveto mjesto s 28 bodova, dok De Graafschap ostaje na 12. mjestu s 22 prikupljena boda.

Eredivisie, 17. kolo: De Graafschap – AZ Alkmaar 1:2.