Soldo s Tadićem do prve pobjede

Zoran Zdelar • subota, 19.01.2008.

Zvonimir Soldo stigao je do prve pobjede na klupi Dinama. Modri su uspjeli na turniru u Gabeli u prijateljskom susretu svladati GOŠK rezultatom 3:0, a u listu strijelaca dva puta se upisao Josip Tadić i time najavio da bi napokon mogao doći kraj njegovoj golgeterskoj krrizi...

Nakon što je prvo poluvrijeme odigrano bez pogodaka, Dinamo je stigao do vodstva u 52. minuti zahvaljujući autogolu Kojića, dok je konačnih 3:0 postavio mladi napadač Josip Tadić s golovima u 80. i 88. minuti.

Splitski trener Ivan Katalinić na klupi GOŠK-a tako ipak nije uspio otežati Soldi početak trenerske karijere, iako Dinamovi igrači nisu u potpunosti najozbiljnije pristupili ovom susretu. Treba ipak uzeti u obzir da su noge još uvijek teške obzirom da su ozbiljnije pripreme tek počele i nedostatak svježine bio je očigledan.

U finalu turnira Dinamo će se u nedjelju sastati sa slovenskom Dravom iz Ptuja, koja je slavila minimalnim rezultatom nad Širokim Brijegom.

Novi Dinamov trener nakon viđenog u prvoj utakmici najviše može biti zadovoljan nastupom svoje obranom, ponajprije stoperima. Igor Bišćan zaista djeluje odlično na terenu, a iznimno dobru utakmicu odigrao je i Dino Drpić. Nismo imali priliku vidjeti drugo Dinamovo obrambeno pojačanje, Tomislava Mikulića, koji je lakše ozlijeđen. No, može se reći već sada da Soldi neće biti nimalo lako odlučiti kome dati prednost nastave li Drpić i Bišćan igrati kao što su danas.

Predstavio se i 19-godišnji Milan Badelj u kojem mnogi vide budućnost Dinama. Odigrao je 36 minuta i ostavio prilično dobar dojam s nekoliko odličnih dodavanja.

Modri nogometaši privlače mnogo interesa domaćih staonvnika, a stiglo je mnogo navijača i iz Zagreba kako bi vidjeli na djelu po prvi puta ove sezone svoje najdraže nogometa u duelu s protivnikom koji ipak nije ni približno dorastao aktualnom hrvatskom prvaku.

Prijateljska utakmica: GOŠK - Dinamo 0:3