Kasun završio u bolnici

Kristian Hohnjec • nedjelja, 20.01.2008.

Kao najneugodnija vijest vezana uz subotnje susrete 18. kola ACB lige stižu problemi sa disanjem Marija Kasuna. Početkom posljednje četvrtine naš reprezentativac izašao je iz igre, a potom je prebačen u bolnicu na pretrage....

Kasunovo stanje je stabilno, međutim zadržan je u bolnici kako bi se obavile sve pretrage i utvrdio razlog tegoba. Do 32. minute, kada je izašao s parketa, Kasun je bio najbolji igrač sve slabije Barcelone, koja je izgubila i na gostovanju kod Gran Canarije (88:74). Naš centar za 22 minute ubacio je 15 poena (šut 6/9) uz sedam skokova i četiri izgubljene lopte. Sjajan u redovima Kanarinaca bio je kanadski šuter Carl English s 28 koševa.

Uvjerljivom pobjedom nad Leonom sjajni Bilbao je upisao 14. pobjedu (90:70). Bolji dio hrvatskog dvojca ovaj put je bio Drago Pašalić (18 minuta, devet poena, šest skokova), dok se Marko Banić (17 minuta, 0 poena, 0/1 šut, tri skoka) nije uspio upisati u strijelce. Najbolji pojedinac susreta bio je rezervni play domaćina Javier Salgado (21 poen, sedam dodavanja).

Estudiantes Velimira Perasovića poražen je od Murcije na domaćem parketu (54:63). U utakmici na mali broj poena ključnom figurom pokazao se američki šuter Jimmie Hunter (24 koša).

ACB, 18. kolo: Gran Canaria - Barcelona 88:74; Bilbao - Leon 90:70; Estudiantes - Murcia 54:63; Valladolid - Granada 83:67.