Dinamo osvojio Gabelu

Zoran Zdelar • nedjelja, 20.01.2008.

Dinamovi nogometaši osvojili su u Gabeli turnir "Memorijal Andrije Ankovića" pobjedom nad slovenskom Dravom iz Ptuja. Rezultat nije odveć realan te je Dinamo bio znatno nadmoćniji negoli bi se to moglo zaključiti po pobjedi od 2:1. Zvonimir Soldo osvojio je prvi trofej u svojoj trenerskoj karijeri...

Nije prijateljski turnir u Gabeli obilovao jakim imenima, Dinamo je bio uvjerljivo prvi favorit "Memorijala Andrije Ankovića", a tu su ulogu u nedjelju uspjeli i opravdati slaveći u finalnom susretu nad slovenskom Dravom iz Ptuja. Gledatelji možda nisu mogli previše uživati u ljepoti igre, no Dinamovi su nogometaši do svog prvog trofeja otkako ih s klupe predvodi Zvonimir Soldi stigli znatno lakše nego što bi se to moglo zaključiti po konačnom rezultatu.

Ovog puta izostala je brojnija podrška Bad Blue Boysa, vjerojatno zbog jučerašnjeg incidenta u Metkoviću, ali unatoč tome veći dio gledatelja bodrio je aktualnog hrvatskog prvaka. Dinamo je poveo nakon 23 minuta igre preko kapetana Luke Modrića, ali samo dvije minute kasnije Kmetec izjednačuje na 1:1. Nije u toj situaciji najbolje reagirao Igor Bišćan i moglo bi se označiti kao krivcem za primljeni pogodak.

Dinamu ipak pobjedu u 71. minuti donosi Ognjen Vukojević, nakon vrlo lijepog nabacivanja Modrića i nesebičnog dodavanja Boška Balabana.

Osim što su Modri najbolja momčad na turniru, nogometaši iz Zagreba osvojili su još nekoliko trofeja. Ivan Kelava proglašen je najboljim vratarom turnira, Luka Modrić najboljim igračem, a Josip Tadić najboljim strijelcem s dva pogotka.

Prijateljska utakmica: Dinamo - Drava Ptuj 2:1.