Ostali sportovi

Pivovara niže pobjede

Goran Tomičić • nedjelja, 20.01.2008.

Nakon zimske stanke utakmicama 11. kola nastavljena je Prva hrvatska ženska odbojkaška liga. Osječka Pivovara svladala je Azenu i ostala neporažena, a Mladost iz Duge Rese ubilježila je još jedan poraz...

Pivovara je od početka bila dominantna u domaćem susretu protiv Azene, a najbolji dokaz je serija 8:1 na početku prvog seta, koju su Pivovarke iskoristile za rutinsko osvajanje seta. Sličan ritam igre viđen je i u nastavku dvoboja, te je Pivovara lako došla do nove pobjede i približila se mjestu u Ligi za prvaka.

Domaću pobjedu ubilježio je i Grobničan protiv Cestorada, bivšeg Vibrobetona. Prvi set su Kostrenjanke uzele s rutinskih 25:16, a malo neizvjesnosti viđeno je u drugom setu kad su Vinkovčanke napravile seriju 7:0, ali bilo je to već kod domaće prednosti 24:14. U trećem setu igračice Grobničana su rutinski kontrolirale igru i potvrdile pobjedu.

OTP Banka Pula nije imala problema u gostima protiv oslabljenog Šibenika. Naime, domaće redove napustile su Daničić i Saračević, a Aleksić i Šarić su ozlijeđene. Domaća igra se raspala u prvom setu, ali u drugom su setu pružale solidan otpor sve do smanjenja na 19:20, ali bolje od toga nisu mogle. Posljednji set je bio sličan prvom i bodovi su otišli u Pulu.

Dugoreška Mladost ubilježila je još jedan poraz, a izgleda nije imala ni protiv oslabljenog Vukovara. Domaće su nastupile bez ozlijeđenih Ivanović i Vuković, a Džamarija se ozlijedila u prvom setu, te je strateg Vukovara Tonko Sabljak dao priliku mladim igračicama, koju su one dobro iskoristile. Dvoboj je trajao manje od jednog sata, a rezultat sve govori.

Dvoboj Zagreba i Kaštele DC odgođen je za 31. siječanj.