Ostali sportovi

Miholjević 94. Down Under

Maja Giljanović • srijeda, 23.01.2008.

Hrvatski biciklist Vladimir Miholjević trenutno se nakon prologa i dvije odrađene etape na Utrci po Australiji nalazi na 94. mjestu od 131 preostala natjecatelja...

U prvu utrku ProToura Riječanin je startao 115. mjestom u prologu u kojem je inače slavio Nijemac Andre Greipel. 25-godišnjak je u dugom sprintu nakon 50 kilometara po Adelaideu nadvisio domaći dvojac Marka Renshaw/Robbie McEwen.

Prvu, pak, etapu, 129 kilometara dugačku dionicu između Mawson Lakesa i Angastona, osvojio je Renshaw. 26-godišnjak se nekih 300 metara od cilja odvojio od pelotona i pobijedio s vremenom 3:13.33. Drugo je mjesto pripalo Jose Rojasu, treće Graemeu Brownu dok je Miholjević u vremenu pobjednika stigao 93.

148 kilometara između Stirlinga i Hahndorfa furioznim je sprintom ponovno prvi svladao Greipel po mnogima legitimni nasljednik pobjednika Tour de Francea 1997., Jana Ullricha. Brown, vodeći u ukupnom poretku, je osvojio drugo, a Australac Allan Davis treće dok je Liquigasov Miholjević stigao 96.

U ukupnom poretku Browna u stopu prate sunarodnjak mu Renshaw i Greipel, a naš 33-godišnjak zauzima 94. poziciju s deset sekundi zaostatka.