Hemofarm - Split CO: Poraz nakon rovovske bitke

Bernard Jurišić • subota, 26.01.2008.

Splićani su se odlično držali na gostovanju kod srbijanskog predstavnika u završnici ULEB Kupa. Hemofarm i Split CO tijekom 37 minuta smjenjivali su se u vodstvu, "žuti" su dobili i zadnju prigodu eventualno odvesti utakmicu u produžetak, no bodovi su ipak na kraju ostali u Vršcu...

Splićani su susret otvorili dobro, čak su u više navrata držali prednost na svojoj strani. u samoj završnici prve četvrtine semafor je pokazivao 19:20, no na predah se otišlo s predošću domaćina 24:22.

Opet raspoloženi Marlon Garnett tricom je doveo Split CO u vodstvo 30:33 u 13. minuti, a prednost je naša momčad sačuvala do poluvremena. Tricom Ivanova za 44:48 dosegnuta je najveća prednost u prvom dijelu, a na poluvrijeme se otišlo s 46:48.

Drugo poluvrijeme opet odlično otvara Garnett, a pogotkom Stipanovića Split odlazi na 49:56. No, predvođeni Božovićem domaćini uzvraćaju serijom 10:0 i okreću na 62:58.

I u posljednju četvrtinu ulazi se s prednošću Splićana, a novom tricom Garnetta "žuti" imaju 71:73. Nažalost, bilo je to posljednje vodstvo, jer novom serijom 9:0 Hemofarm vraća prednost na svoju stranu i praktično odlučuje susret.

"Žuti" su se još jednom pokušali vratiti, stigli na 80:78, no Perić promašuje šut za eventualni produžetak, a Božović tricom zapečaćuje pobjedu svoje momčadi.

Marlon Garnett i ovog je puta bio najbolji u splitskoj momčadi, ubacio je 35 poena uz neloš postotak šuta. Pratio ga je Ivanov s 20 ubačaja i 6 skokova, dok je Akins bio na gotovo uobičajenoj brojci od 9 asistencija.